top of page

Aslan burcu kadını Yengeç burcu erkeği uyumu

woman24.png

Aslan burcu kadını ve Yengeç burcu erkeği çarpıcı farklılıklarıyla tam anlamıyla ayrı dünyaların insanları olarak bir kombinasyon oluştururlar. Hayata karşı farklı yaklaşıma sahiptirler. Bu ikili eğer uzun süreli ve sağlıklı bir ilişki sürdürmek istiyorsa bireysel farklılıkların farkında karşılıklı anlayış çerçevesinde bunu yapmalı.


Her şeyden önce Aslanın astrolojik değeri Güneş içinde bulunduğumuz Güneş sisteminde en ağır vücuttur. Bu yüzden bir Aslan kadınının ağırlığını zodyaktaki her burç kaldıramayabilir. Yengeç ise Ay tarafından yönetilir ve oldukça kırılgan hafif bir yapıya sahip. Güneş Ayın karşısında çok fazla ağır ve bu ilişkide Aslan kadınının aşırı dominant tavırlar sergilemesine yol açabilir. Bir başka deyişle Aslan kadını Yengeç erkeğini parmağında oynatabilecek güce sahip olabilir.

Yengeç erkeği Aslanın aşırı gururlu ve dominant tavırlarına dayanabilirse bu ilişki yine de yürüyebilir. Aslan burçları doğuştan liderdir. Tıpkı gezegenleri Güneş gibi kendilerine bir eksen çizerler. Her nasıl tüm gezegenler güneşin ekseni etrafında ahenk içinde dönüyorsa Aslan burcu kadını da yaşamında bunu ister. Kendini merkeze alır ve her şeyi kontrol etmeye meyillidir. Yengeç erkeği de buna dahil! Eğer kontrol edemiyorsa çileden çıkabilir. İlişkiye dair kararlar, çocukların hangi okulda okuyacağı, hangi evde yaşanacağı ve birçok konuda Aslan burcu söz sahibi olmak ister. Yengeç eğer ipleri Aslanın eline bu kadar vermeye razıysa sorunsuz ilişki yaşayabilirler.


Her ne kadar Aslan kadını Yengeç erkeğinin yanında aşırı ağır ve dominant tavırlar sergilese de Yengecin nazik ve sofistike tavırlarına çekilebilir. Yengeçler genellikle yumuşak tavırlı, güler yüzlü ve nazik insanlardır. Onun bu centilmen doğası bir Aslan kadınına oldukça çekici gelebilir. Fakat bunun tam tersi de olabilir. Aslan kadınları genellikle kendilerini zirvede görmeye meyillidir ve partnerinin de kendileriyle aynı seviyede dolanan kişilerden seçerler. Eğer yengeç kendini Aslan kadınıyla eşit seviyeye çıkarabilirse Aslan kadınının kalbine girmeyi başaran kişi olacaktır.

Bu ikilinin ayrılabileceği bir nokta vardır. Aslan aynı zamanda bir kral, dişisi ise bir kraliçe. O her zaman bir kraliçe edasındadır ve kraliçe gibi yaşamak ister. En güzel evde oturmak, en iyi otomobillere binmek, çocukları en iyi okullarda okutmak gibi şeyler. Aslan kadını hiçbir şeyin ucuzunu kullanmak istemez. Yengeç ise kabuklu bir hayvan ve evini bir arada tutmaya aşırı derecede meraklı. Aslan kadınının arzu ettiği bu yaşamı eğer savurganlık olarak görürse bunu bir suç ilan edebilir. Çünkü, bir Yengeç erkeği yuvasının birliğini her şeyden önce tutar ve birikim yapmaya meyillidir. O parasını Aslan kadınının kredi kartı borçları için kazanmayı kesin ve net bir dille reddedecektir.


Aslanların adeta kraliyet ailesi boyutunda bir yaşam tarzları vardır. Yengeç erkeği ise ailenin istikrarını hayatlarının en olmazsa olmaz bir parçası olarak görür ve bu istikrarı sağlamak için her şeyi yapacaktır. Fakat bu yengeç erkeklerinin para harcamayı sevmeyen pinti erkekler olduğu anlamına gelmez. O, yalnızca Aslan kadınının lüks ve gösteriş merakını anlayabilecek erkek değildir. Aslan kadını pahalı yaşamak pahalı giyinmek isteyebilir. Yengecin önceliği bunlar değildir. Burada bir yol ayrımına düşebilirler.

Bir başka farklılık da bu iki burcun elementlerinde bulunur. Ateş ve su elementi birbirinin tam zıttı elementler olarak karşımıza çıkar. Fakat, unutmayalım ateşin çok fazlası çok fazla kıvılcım demek. Bir ateş-ateş kombinasyonu bazen büyük çatışmaların tetikleyicisi olabilir. Ateş-su kombinasyonu daima birbirini nötrleştirici bir kombinasyondur fakat ateşin sönmesi bazen gereklidir. Özellikle de Aslan kadınının öfke patlamaları zamanlarında. Bu durumlarda bir Yengeç erkeği onu çok iyi anlayacaktır.


Aslan burçlarının aynı zamanda gereksiz bir spot ışıkları merakı vardır. Herkes tarafından beğenilmek, övülmek ve dikkat çekmek ister. Yengeç onun bu doğasını hiçbir zaman anlayamaz. Yengeçler daha sade ve daha sessiz insanlardır. Aslanlar ise kükremeyi ve ses çıkarmayı severler. Her ikisi de her şeyin sınırlı yapılması gerektiğini öğrenmelidir. Aslan, eğer gösterişi ve spor ışıklarını abartırsa bu ona pahalıya patlayabilir. Yengeç var gücüyle çalışmaya hazırdır fakat tüm bu çalışma karşılığında kazandığını Aslan kadınının lüks yaşam hırsına harcamayı her zaman reddeder. Yengeç için acil ihtiyaçlar ya da önemli şeylere para harcanması gerekir. Aslan için ise “önemli şey” bazen çok pahalı bir aksesuar olabilir.

ASLAN BURCU : 23 Temmuz - 22 Ağustos

Sayısı: 5

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kalp, omurga, sırt

Astrolojik değeri: Güneş

Dost burcu: İkizler

Düşman burcu: Boğa

Tarot kartı: Güç

Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

YENGEÇ BURCU : 23 Haziran - 22 Temmuz

Sayısı: 4

Elementi: su

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Göğüs ve mide

Astrolojik değeri: Ay

Dost burcu: Boğa

Düşman burcu: Koç

Tarot kartı: ay

Yaşam mottosu: Evim güzel evim!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Oğlak

Yengeç burcu pozitif özellikleri:

Duygusal, hassas, yumuşak, nazik, önsezili, savunmasız, anlayışlı, anaç, besleyen, ilgili geçmişe bağlı, iyi kalpli, duyarlı, sevimli, hayal gücü ve analık ve babalık içgüdüsü güçlü, koruyucu, önlemci, amacından şaşmaz, becerikli, zeki, iyi bir yuva kurucu, sempatik, duyarlı, sanatkar, içine kapalı, dışarıdan sert görünen duygusal, gizemli, gizli, sezgileri güçlü, duygusal alemi geniş


Yengeç burcu negatif özellikleri:

Çekingen, güvensiz, bağımlı , içe kapalı, ürkek, kuşkucu, kuruntulu endişeli, aşırı duygusal, fazla heyecanlı, alıngan, çabuk sinirlenen, değişken, somurtkan, kendi kendine acıyan, bağışlamaz, dağınık, övgüye doymayan, zayıf bir karakteri gizleyen katı dış görünüşlü, ayrılıkçı , grupçu, huzursuz, üşengeç, hassas, sulugöz, aşırı duygusal, çekingen, karamsar, tutucu, gerektiğinde kıskaçlarını çıkarabilen, aşırı savunmacı

Aslan burcu pozitif özellikleri:

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

YORUMLAR

bottom of page