top of page

Aslan burcu kadını kişilik özellikleri

woman24.png

Aslanın Astrolojik değeri olan Güneş içinde bulunduğumuz Güneş sisteminin merkezinde ve tüm evren onun etrafında döndüğüne göre bir Aslan burcu kadını için mütevazi olmanın neden zor olduğu ortada. Çünkü onda Güneşi karakteristik özellikleri var: göz kamaştırıcı olmak, sıcaklık ve kendini evrenin merkezinde hissetmek. Gerçekten de bazıları için zor bir kişilik. Parlarken çok mutlu olmasının hatta parlak nesne sendromunun sebebi de bu olsa gerek. Üzerinde mutlaka parlayan ya da dikat çeken bir şey taşır bir Aslan kadını bu sendrom yüzünden. Onu asla mat ve dikkat çekmeyen bir vaziyette göremezsiniz.


Bir Aslan kadını kendini yaşamın merkezinde hisseder ve herşeyi kendi ekseninde dönüyor olarak algılar. Sonuçta o içinde bulunduğumuz Güneş sisteminde en ağır vücut olan Güneş tarafından yönetiliyor ve bu yüzden kendini herkesten daha merkezde hissediyor olması normal. Güneş gibi parlamayı, dikkat çekici olmayı ve spot ışıkları altında bir Hollywood yıldızı edasıyla yaşam sürmeyi sever. Mega dozlarda övgüye ihtiyacı vardır ve bu konuda bir sıkıntısı da yok. Çevresinde onunla konuşmak ve tanışmak isteyen, sürekli onu öven o kadar çok insan var ki. 

Aslan burcu kadını bazen ilgi manyağı bir kadın haline dönüşebilir. Yine burada asıl suçlu elbette onun Astrolojik değeri Güneş. Her nasıl içinde bulunduğumuz Güneş sisteminde tüm gezegenler onun ekseninde dönmek zorundaysa Aslanın da dünyayı algılama biçimi budur. İlgi odağı o olmalı, tüm planlar ona göre yapılmalı ve olayların merkezinde hep Aslan. Bu özellik aslında onu iyi bir yönetici haline getirir fakat aynı zamanda bir kontrol delisi de olabilir. Aslan kadını için “zor kadın” denmesinin sebebi genellikle budur.


Aslan ormanın kralıdır ve Aslan burcu kadınları da ruhsal olarak kraliyet boyutunda yaşarlar. Tam anlamıyla bir kraliçe edaları vardır, hiçbir şeyin ikinci sınıfını (ucuzunu) sevmezler. Kalite tutkunu olarak doğmuşlardır. Çarpıcı kişiliği ile çevresinde tanınan bir kadındır, ne yapsa doğrudur, zaten kimseye hesap vermek zorunda hissetmez. Kendinden emin, sıcak ve etkileyici. Hani çok uzaktan bile herkesin baktığı, tanışmak istediği kendine hayran bırakacak çekiciliğe sahip kadın var ya, işte ona burcunu sorun mutlaka size “Aslan burcuyum” diyecektir. Zaten onu kalabalığın içinde kolayca fark edersiniz. Sıcak kişiliği asla es geçilemez ve etrafındakiler genellikle onun manyetik kişiliğine çekilir. Gittiği her yerde saygı görür. Çoğu lider bu burç altında doğar.


Aslan burcu erkeği katı düzenlemelere veya yönergelere uyacak biri değildir. Hayatı başkasının koyduğu kurallar ya da genel kurallar çerçevesinde yaşayamaz. Kendi kuralları ve kendi yörüngesi vardır, ya herkes bu yörüngeye girecek ya da Aslan burcu erkeğinin yaşamında olmayacaklar. Kontrolperest olabilir, kontrolünden çıkan her şeyden ve her durumdan nefret eder. Çok enerjik olduğu ve büyük şeyler başarmaya çalıştığı için yavaş ilerleyen ya da istemediği gibi ilerleyen işlerden kolayca sıkılabilir ve çalışma ortamı yeterince teşvik edici değilse görevi yerine getiremez.


Aslında, Aslan burcu kadınının bu kadar göz kamaştırıcı olması daha çok iç dünyalarıyla ilgili bir şeydir. Neyse ki Astroloji var ve kişilik özelliklerini gezegenlerin durumuna ve kabuklu-kabuksuz hayvanların karateristik özelliklerine bakarak deşifre edebiliyor. Bu sayede Aslan burcu erkeğini çok daha iyi anlıyoruz. Aslan burcu kadınında hem güneşin ağırlığı ve özgüveni, hem hayvanı olan aslanın kraliyet doğası birleşmiş. Ormanın kralı olarak bildiğimiz bu karışık varlıklar aslında Zodyakta da krallardır. Çok fazla göz kamaştırıcı spot ışıkları herkes rahatsız eder ama Aslan burcu kadınını asla. Bu kadın türü skandalları, insanların kendisi hakkında konuşmasını ve dikkat çekmeyi oldukça sever ve göz kamaştırıcı olma özelliğini de Astrolojik değeri güneşten almıştır. 

Aslan burcu kadınları oldukça lüks tutkunudur hatta lüksün bağrında yaşar ve temelinde şımartılmış bir ev kedisi gibilerdir. Evlerinde yumuşak battaniyeler ve kadife konforlu koltuklar isterler. Elektriğe ne kadar zam gelmiş olursa olsun bir Aslan burcu kadını evinin sıcaklığını konforuna göre ayarlar, tam bir kedinin yaşam tarzı aslında Aslan burcu kadınının yaşam tarzıdır. Lüks tutkunu olmaları aynı zamanda çok para harcamalarına neden olur fakat yüksek özgüvenleri onlara arzu ettikleri yaşam standardını sağlayacak geliri de getirir. Bir Aslan burcu kadını lüks yaşar ama bu yaşamı nasıl elde edeceğini de bilir, unutmayın  aslan aynı zamanda ormanın kralı ve inanılmaz bir avcı. Hayallerine, hedeflerine ulaşır.


Aslan burcu kadınının bir diğer özelliği de yaşamın merkezi olmadığını bildiğinizi bilecek kadar akıllı fakat bunu asla kabul edemeyecek kadar gururlu oluşudur. Bazen şişirilmiş bir egoyla karşınıza çıkabilir fakat yine de büyük bir kalbe sahiptir. Aslan kadınının büyük bir özgüveni vardır, güç ve dikkat ister. Bir grup hayran kitlesinin odak noktasında spot ışıklarında olmak ister. Herkesin ona bakmasından, en iyi restorantta görülmekten, en iyi otomobile binerken insanların ona göz dikmesinden hoşlanır. Aynı zamanda doğuştan yöneticidir ve genellikle sorunlar çözüm ararken olaylara tepeden bakar. Hayata karşı doyumsuz bir tutkusu vardır ve daha güzel şeylerden zevk alır. 

YORUMLAR

bottom of page