top of page

Aslan burcu negatif özellikleri

woman24.png

Zodyaktaki her burcun pozitif ve negatif özellikleri vardır. Aslan burcu da bu duruma istisna değil. Peki yönetici gezegeni güneşin parlaklığı ve sonsuz enerjisini taşıyan aslan erkeğinin hiç bilmediğiniz karanlık yönleri nelerdir? Bu kadar parlak kişiliğe sahip aslan erkeği hangi negatif özelliklere sahip?


Öncelikle bir aslan erkeği iyi olduğunda aşırı derecede iyi kalpli ve iyimserdir. Onu daha iyi tanıyabilmek ve anlayabilmek için gökyüzündeki en parlak cisim olan güneşe bakın. Güneşin pozitif enerjisi ve parlaklığının dışında bir de yakıcı ateş enerjisi vardır. Bu yüzden bir aslan erkeği iyi olduğunda evet çok iyidir fakat sinirlendiğinde aşırı derecede ürkütücü olabilir. Bu haliyle bir aslan erkeği en tatsız insanlardan biri olabilir. Aslında çok şeker ve güler yüzlü bir insandır fakat bu hali yalnızca öfke patlaması yaşayana kadardır.

Aslan tıpkı astrolojik değeri güneş gibi her şeyin kendi eksenlerine dönmelerine inanırlar ve bu yüzden aşırı benmerkezci olabilirler. Eğer bir aslan erkeğinin dünyasının bir parçası olmuşsanız onun kontrolü altına girdiğinizi de bilmelisiniz. Aslan, hiçbir şeyin yörüngesinin dışına çıkmasına izin vermez. Gerektiğinde zorlayıcı ya da diktatör tavırları sergileyebilir. Her şey kontrolü altındayken inanılmaz sevimli ve güler yüzlü bir aslan erkeğinin asıl karanlık yüzü bir şeyler kontrolünün dışına çıktığında ortaya çıkar. İşte o zaman aslan erkeği kimsenin istemediği bir kişiye dönüşebilir.


Bir aslan erkeği ne yazık ki güneş gibi davranmaya, kendini merkezde hatta herkesin tepesinde görmeye çok alışmıştır. Kendi egosunun üzerine bir ego kabul edemez. Büyüklük ve yücelik hissine sahiptir.  Yeri geldiğinde kendini beğenmiş olabilir. Her zaman olmasa da bazen kibirli ve başkalarını küçümseyici tavırlar içerisine girebilir. Hatta, sizinle dost olduğu zamanlarda bile içten içe kendini hep sizden üstün görecektir.

Aslan burcu erkeğinin kendisinin bile karşı koyamadığı bir otoriter yanı ve “kontrol manyağı” olma alışkanlığı vardır. Unutmayın, onda güneşin karakteristik özellikleri var. Güneş her şeyi çevresinde döndürür. O kimseye uymaz, herkes ona uymak zorundadır. Bu yüzden aslan yalnızca plan ya da organizasyonları kendinin yapacağı işlerde iyidir. Başkasının yaptığı bir organizasyona uymada zorluk yaşayabilir. Hatta ortadaki kurulmuş oyunu bozup kendi yeni bir oyun kurmaya aşırı derecede meyillidir.


Aslanın bir negatif özelliği de saygıyı talep etmesidir. Unutmayın, aslan aynı zamanda bir kraldır. Soylu gibi davranır ve soylu muamelesi görmeyi ister. Bazen bu etrafındakilerden itaatkar davranışlar beklemek şeklinde ortaya çıkabilir. Hatta bazı aslan burcu erkekleri başkalarının yaptıklarına müdahale edebilir, emirler yağdırabilir, zorbalık yapabilir. Etrafındakileri kontrol edemedikleri zaman, sinirlenebilir ve öfke nöbetleri geçirebilirler. Her şeyin kendi planları doğrultusunda ilerlediğini görme ihtiyacı içindedir. Bir şey ya aslanın istediğini gibi olmalı ya da aslanın istediği gibi olmalı. Yalnızca kendi istek ve ihtiyaçlarını düşünebilir ve başkaları hakkında tamamen umursamaz olabilir. Hatta istediklerini elde etmek için başkalarını manipüle edecek kadar ileri gidebilirler.

Aslan burcu erkeklerinin negatif özelliklerinden biri de güneş gibi parlama ve şöhret ihtiyaçlarıdır. İkincilik onlar için asla bir başarı değildir. Bazen zirveye tırmanmayı bir takıntı haline getirebilir, kıskanç ve rekabetçi olabilir. Hep en parlak, en iyi, en gözde olmak isterler. Kıskanç ve rekabetçi bir Aslan erkeği rakip olarak gördüğü herhangi birinin itibarını sarsmak için kurnazlık, yalan ve hile kullanmaktan çekinmeyecektir.


Bir Aslanın çok kırılgan bir egosu vardır. Her şeyi kişisel algılar ve en küçük saygısızlık belirtisinde incinebilir ve kızabilir. Bu olduğunda, kraliyet soğukkanlılığını kaybeder, dramatik bir şekilde vahşi hale gelir ve düşmanını yıpratmak ve yok etmek için elinden gelen her şeyi yapabilir. Yeri geldiğinde intikamcıdır. Bazı aslanlarda “hepsini istiyorum” sendromu vardır. Bir şeyi paylaşmak gerektiğinde aslana verdiğiniz bir dilim hoşuna gitmeyebilir. Hepsini ister.


Her şeyden önce asla unutmamalısınız Aslanı yöneten güneştir ve güneş içerisinde patlamaların olduğu vahşi bir yıldızdır. Aslan da içindeki enerjiyi yansıtamadığında ya da bazı işler kontrolünden çıktığında tıpkı bu patlamalar gibi öfke patlamaları yaşayabilir. Aslanın öfke patlaması ne yazık ki koçun öfke patlamasına da benzemez. Koç öfkelenir ve aniden söner. Aslanın ne zaman söneceğini kendisi bile bilmez.

YORUMLAR

bottom of page