top of page

Balık burcu erkeği

woman24.png

Zodyak çemberinde 29° ile karşımıza çıkan en son burç balık burcudur. Bu yüzden balık burcu tüm burçlardan özellik almış olmasıyla bilinir ve karşımıza en gizemli burç olarak çıkar. Balık burcu erkeğini tanımak ve anlamak onun zodyakta işgal ettiği bu noktadan dolayı çok güçtür. Balık burcu erkeği bazen başka bir burcun erkeği gibi davranabilir ya da kişilik özelliklerini ilk bakışta belli etmez.


Yönetici gezegeni mitolojide denizler tanrısı olan Neptün olmasından dolayı balık burcu erkeği tam anlamıyla bir aşk erkeğidir ve duygusal alemi oldukça geniştir. Kendi sularında yüzer fakat bazen duygusallığı aşırı derecede abartabilir. Romantizm balık burcu erkeğinden sorulmalıdır. Onun için romantizmin bittiği bir ilişki heyecanını kaybetmiştir. Bu burcun erkekleri bazen aşırı kırılgan ya da hassas olabilirler. Tüm bunların yanı sıra su elementinin etkisinden dolayı balık burcu bilinçaltı ile en fazla bağlantısı olan burçlardandır ve oldukça gizemlidir. Onu tam anlamıyla tanıyabilmek ya da anlayabilmek hiç mümkün olmayabilir.

Balık burcu erkeğinin iç dünyası dış dünyasından çok daha fazla geniştir. Bin düşünürse bir konuşur. Onun konuşmasından çok susması tehlikelidir. İç dünyasında neler olup bittiğini ya da tam olarak ne düşündüğünü ve ne planladığını bilmek imkansıza yakındır. Hayal gücü, yaratıcılığı ve düşünsel yanı en yüksek burçlardandır. Bazen düşünsel aleminde o kadar kaybolur ki karşısındaki insanı çıldırtabilir. Bir şeye başlamak için enine boyuna düşünürler ve tüm yönleriyle analiz etmeye çalışırlar. Koç burcu gibi düşünmeden atlayan bir burç olmanın tam aksine bir işe girişmek için o kadar uzun bir düşünme evresinden geçer ki bazen kendisine sunulan bir fırsatı çok fazla beklettiğinden kaçırır.


Balık burcu erkeğini bu kadar uzun süre düşünmesi ve beklemeyi bilmesi aslında onun zodyaktaki son evin sahibi olmasından kaynaklanır. Zodyaktaki son ev en çok beklemiş olan evdir ve bu ev balık burcunu hemen sabırlı hem de en çok insan sarrafı burç yapar. Çünkü bu evin sahibi tüm evleri ve tüm ruhların oluşmasını beklemiştir. Balık burcunun insan sarrafı olmasının sebebi de tüm burçları tanıyor olmasıdır. Balık burcu erkeği beklemeyi o kadar bilir ki bazen onun sizi unuttuğunu sanabilirsiniz. Onun bu sabrının sonu daima başarı olacaktır.

En sabırlı burç olan balık burcu erkeği hiçbir konuda aceleci davranmaz. İlişkide bir partnerle arası bozulmuşsa onun hemen ertesi gün aramasını beklemeyin. Aşkından ölen bir burç olsa da aramamak için çok uzun süre bekleyebilir. İş hayatıyla ilgili konularda da onun sabırlı oluşu dikkate çarpar. Başarıyı dört gözle bekler ve sonuna kadar bir işin takibini yapabilir. Koç burcu gibi aşırı girişken olmamasına rağmen sabırlıdır ve daha sonuca odaklı çalışır. Onun için önemli olan bir işe girişmek değil bir işi bitirmektir.


​Gerek aşk hayatında gerek iş hayatında balık burcu erkeği asla ne bir partnere ne de bir işe doğrudan doğruya yaklaşmaz. Hayatındaki herhangi bir amaca önce bir hamle yapar, daha sonra bir adım daha atar ve bir adım daha atar. Balık burcu erkeği amacına ulaşmak konusunda sabırlıdır ve ani hamlelerin adamı değildir. Yavaş yavaş fakat emin adımlar atmayı sever. İlişkiyi ciddiye götürmek istiyorsa öncelikle bulduğu partnerin doğru kişi olduğundan emin olmak isteyecektir.

Tüm burçların en sonuncusu olan balık burcu tüm burçların ana özelliklerinden çoğunu gösterebilir. Bazen “bu kesin aslan burcu erkeğidir” dediğiniz biri aslında balık burcu çıkabilir. Onun bu yönü aynı zamanda içsel dünyasının aşırı derecede geniş olmasıdır. Toprak elementinin burçları gibi dünyevi meselelere ya da paraya iç dünyasının meseleleri kadar değer vermez. Manevi arayış ve içsel gezintiler balık burcu erkeğinin odaklandığı şeylerdir. Sezgileri aşırı derecede gelişmiş olan balık burcu erkeği bazen leb demeden leblebiyi anlar.

Balık burcu erkeğinin bir diğer özelliği de aşırı derecede saf ve temiz yüzlü olmasıdır. Peki balık burcu erkeği gerçekten de göründüğü kadar saf  mıdır? Hayır, Balık burcu erkeği aslında çok zekidir ve tam anlamıyla insanların beynini okur. Balık burcunun zodyaktaki en son burç olması onun aynı zamanda beklemeyi en iyi bilen ve en sabırlı burç olmasına sebep olmuştur.


Balık burcu erkeği asla bir koç burcu erkeği kadar girişken değildir fakat başkalarının başlattığı işlerin nasibini yiyecek kadar şanslıdır. Balık daima bir bitiş çizgisine ve ruhlar alemine yakın bir yaşam sürdüğünden hem sezgileri yüksektir hem de yaşamında her an büyük bir başarıya adım atabilecek kadar şanslıdır. Fakat onun ulaşacağı bu başarı aslında başka biri tarafından başlatılmış ya da öncülük edilmiş bir başarıdır. Balık o başarının sadece altına imza atan kişi olur. Balık burcuna mensup kişiler bazen başkasından bir işi devir alarak ufak rötuşlar yapıp kendi başarıları gibi sunma işine çok iyidirler.

Balık burcu Zodyak enerjisinin sonunda ve artık bitmeye başladığı diliminde yer aldığı için en halsiz ve enerjisi düşük burçtur. Bu yüzden balık burcu erkekleri yavaş yürür, yavaş hareket eder ve yavaş düşünürler. Yaşamları ile ilgili bir karar vermek istediklerinde kararsızlık çıkmazında bocalayabilirler. Onların bu yavaşlığı özellikle koç burcu ve diğer ateş grubu burçları bazen çılgına çevirebilir. Yaşamları hakkında asla hızlı kararlar vermezler bir şeyi hızlı yapmazlar. Onların bu özelliğini değiştirmek çok zordur. Fakat her ne kadar girişimci bir burç olmasa da ona “uyuşuk” diyen herkesten daha başarılıdır. Bunun sebebi başlatmayı çok sevmemesine rağmen bitirmeyi sevmesidir. Koç burcu başladığı işi yarım bırakırken balık hiçbir işi tamamlamadan bırakmaz ve bu yüzden başarılı olma potansiyeli çok yüksek bir burçtur. Bir iş onun kucağına düşmüşse artık o işe “oldu” gözüyle bakılmalıdır.

Balık burcu erkeği duygusal hayatında da diğer burçlardan farklıdır. Duygusala bağladığı zaman çok gözyaşı döker ve bir aşkı tüm burçlardan daha geç unutur. O koç burcu erkeği gibi yaşamınızda aniden beliren ve hayatınızdan aniden çıkacak erkek değildir. Hayatınıza yavaş yavaş girer ve hayatınızdan da yavaş yavaş çıkar. Genellikle ilişkileri uzun sürelidir. Şıpsevdi değildir ve bir partnere bağlandığı zaman onu bırakmakta zorluk çeker. Hata aşık olduğu kişiyi takıntı yapmak gibi bir sorunu da vardır. Bazen duyguları mantığının önüne geçebilir bu da onun bir zaafıdır. Balık burcu tam anlamıyla bir aşk insanıdır.

Balık burcu erkeği kendisi gibi su grubundan olan Akrep, Balık ve Yengeç burçlarıyla çok uyumlu bir ilişki yaşayabilse de Toprak grubundan Boğa, Başak ve Oğlakla harika ten uyumunu yakalayabilir. Ateş grubu burçları olan Koç, Aslan ve Yayla tamamen zıttır ve birbirilerinin enerjilerini söndürmekten başka bir işe yaramazlar. Hava grubundan İkizler, Terazi ve Kova ile farklı dünyaların insanlarıdırlar birbirlerini anlayamazlar.

YORUMLAR

bottom of page