top of page

Balık burcu erkeği iş hayatı

woman24.png

Balık burcu zodyakta karşımıza tüm burçlar içinde en son burç olarak çıkar. Bu yüzden diğer burçlar içinde iş hayatında en az girişken ve en yavaş olan burçtur. Fakat bu onun iş yaşamında başarısız olduğu anlamına gelmez. Bir işi başlatmaya meyilli bir yapısı olmamasına rağmen tüm burçlar içinde en sonuca odaklı ve en iş bitirici burçtur. Bir işi balık burcu erkeğine verdiyseniz o işi olmuş sayabilirsiniz. Zodyaktaki girişken burç koçun aksine balık girişmemiş olsa da kucağına düşmüş olan her fırsatı en iyi şekilde değerlendiren burçtur ve bu özelliğinden dolayı iş hayatında başarılıdır.


Yine Zodyak çemberinde son hanede yer alması onun enerjisi düşük bir görüntüye sahip olmasına yol açmıştır. Zodyaktaki bu ev enerjinin en düşük olduğu ve azaldığı noktada yer alır. Dolayısıyla balık burçları yavaş ve yorgun duruşlarıyla oldukça ünlüdür. Bu evin sahibi olmak balık burcunun tüm burçlar içinde en sabırlı burç olmasına da yol açmıştır. Balık burcu erkeği fevri değildir, beklemeyi bilir ve iş hayatına dair asla ani karalar vermez. En nefret ettiği şey iş yaşamındaki ani değişikliklerdir. Bin düşünür, bir kara verir ve tam olarak emin olduğunda değişimi yaşamına sokar.

Bazıları balık burcunun bu yavaşlığından dolayı onu “uyuşuk çocuk” olarak nitelendirebilirler. Zodyakta en enerjik burçlar olan koç ya da ikizler gibi burçlar “hadi şunu şimdi yapalım” dediğinde balık burcu erkeği “biraz bekleyelim” diyebilir. Onun iş yaşamındaki bu yavaş düşünmesi ve yavaş hareket etmesi bazı hızlı burçları çılgına çevirecek boyutlarda olabilir. Bazen balık burcu erkeği bir fırsatı analiz etmek için o kadar fazla düşünür ki o fırsatı değerlendirmeye karar verdiğinde fırsat çoktan uçup gitmiştir.


Buraya kadar yazdıklarımız her ne kadar balık burcu için iyi değil gibi görünse de balık burcu zodyakta başarı potansiyeli en yüksek burçtur. Bunun sebebi girişimci olmaması bunun yerine bir işi bitirmeye odaklı bir yapıya sahip olmasıdır. Zodyaktaki girişimci çocuk koç bir şeyi başlatmaya o kadar odaklıdır ki bitirmeyi unutabilir. Fakat balık bunun tam tersine eline aldığı bir işi en çok bitirmeye odaklıdır. İş yaşamında çok kez başkasının başlattığı bir projeyi bitirmek ve başarı imzasını atmak balık burcuna nasip olacaktır. Bu özelliği onun iş yaşamındaki en büyük şansıdır.

Balık burcu erkeği aynı zamanda zodyaktaki en duygusal erkektir. Bazen duygusallığı iş yaşamını da etkileyecek boyutlara ulaşabilir. Duyguları mantığının önüne geçerse iş yaşamında kayıp verecektir. İş hayatında paradan çok değer verdiği prensipleri vardır. Onun önceliği para değildir. Bir şey çok para vadediyor fakat balık burcu erkeğini duygusal anlamda huzursuz ediyorsa o işe girişmez. Aşk hayatı sorunlu bir balık burcu erkeği de verimli çalışamaz. Bu burcun erkeğinin iş yaşamında verimli olması için duygusal hayatında her şeyin yolunda gitmesi gerekir. Aşırı derece hassas ve kırılgan olan balık burcu erkeği aynı zamanda oldukça gizemlidir.


Balık burcu erkeğinin iç dünyası dış dünyasından çok daha fazla geniştir. Bin düşünürse bir konuşur. Onun konuşmasından çok susması tehlikelidir. İç dünyasında neler olup bittiğini ya da tam olarak ne düşündüğünü ve ne planladığını bilmek imkansıza yakındır. Hayal gücü, yaratıcılığı ve düşünsel yanı en yüksek burçlardandır. Bazen düşünsel aleminde o kadar kaybolur ki karşısındaki insanı çıldırtabilir. Bir şeye başlamak için enine boyuna düşünürler ve tüm yönleriyle analiz etmeye çalışırlar. Koç burcu gibi düşünmeden atlayan bir burç olmanın tam aksine bir işe girişmek için o kadar uzun bir düşünme evresinden geçer ki bazen kendisine sunulan bir fırsatı çok fazla beklettiğinden kaçırır.

Balık burcu erkeğinin bir diğer özelliği de aşırı derecede saf ve temiz yüzlü olmasıdır. İş hayatında bu özelliğinden dolayı çok insanın güvenini kazanır. O patronun kasanın anahtarını teslim edebileceği elemandır. Peki balık burcu erkeği gerçekten de göründüğü kadar saf  mıdır? Hayır, Balık burcu erkeği aslında çok zekidir ve tam anlamıyla insanların beynini okur. Hatta bazen iş hayatında safa yatar ya da sağ gösterip sol vurabilir. O kadar sabırlıdır ki bazen bir bitiş çizgisinin yakınlarında başarının kucağına düşmesini bekler. İş yaşamında sinsice intikam duyguları da besleyebilir. Düşman ya da rakiplerinden intikam almak için o kadar uzun süre bekleyebilir ki düşmanları onu unuttuğu zaman karşılarına çıkarak hamlesini yapar.

YORUMLAR

bottom of page