top of page

Balık burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır?

woman24.png

Zodyakta en romantik burç balık burcudur. Balık erkeği dolayısıyla kendisiyle doyasıya romantizm yaşayabileceği bir kadınla birlikte olmak ister. Duygusal alemi geniş ve oldukça hassas olan balık erkeğinin aşk hayatındaki en büyük önceliği bir kadınla ihtiyaç duyduğu duygusal bağlantıyı yakalamaktır. Balık erkeğinin duygusal alemi her şeyden önce gelir. Bu yüzden kendisi gibi duygusal bir kadınla aşk yaşamayı arzu eder.


Mitolojide denizlerin tanrısı olan Neptün balık burcunun yöneticisidir ve aynı zamanda bilinçaltı ve duygular alemini yönetir. Balık burcu erkeğinin duygusal alemin derin sularına dalmayı bu kadar sevmesinin asıl sebebi aslında Neptünden aldığı enerjidir. Balık burcu erkeğini cezbetmek isteyen bir partner adayı onu sadece güzellikle kendine çekemeyeceğini bilmelidir. Balık erkeği öncelikle bir kadının içini sevmelidir. İçini sevmediği kadının dış görünüşü onun için önemli olmayacaktır. Kadının öncelikle ruhuna odaklanan balık erkeği aradığı şeyi eğer ruhunuzda bulmazsa fiziksel güzelliğiniz onu etkileyemez.

Balık burcu erkeği nesli tükenmekte olan bir canlı gibidir ve onun gibisi aslında çok zor bulunur. O, paraya, maddi kaynaklara ya da dünyevi zevklere toprak elementinin burçları kadar değer vermez. Sizi siz olduğunuz için dış güzelliğinize bakmadan sevebilecek nadir erkeklerdendir. Onu cezbetmek isteyen partner bu işi dış dünyada değil balığın iç dünyasında yapmalıdır. Balığın hoşlandığı ve onu cezbedebilecek kadın onun iç dünyasına inebilen gizemli kadındır. Asla ona tüm sırlarınız ilk günden vermeyin. Sizinle ilgili bilinmeyen yanlarınızı yavaş yavaş keşfetmek ve sizin iç dünyanızda gezinti yapmak onun en büyük hobisi olacaktır.


Balık burcu erkeği duygusal bir ruh arayışı içindedir. Fakat onun duygusal alemi o kadar geniştir ki balığın gezdiği okyanusta kaybolabilirsiniz. Fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak kendisiyle olabilecek birine ihtiyaç duyar ve tam anlamıyla bir duygusal gezgindir. Sanat, maneviyat, müzik ve mevcut diğer sürükleyici deneyimler ile ilgilenen bir ortak aslında onun ihtiyacı olan partnerdir. Balık burcu erkeklerini cezbedecek kadınlar romantik olmayı ve tüm bu sanat alanlarıyla ilgilenmeyi bir yaşam tarzı haline getirmelidirler.

Genellikle astrologlar balık erkeğine karşı ilk hareketi yapmanızı önerirler. Bunun sebebi en sonuncu burç olmasından dolayı en az girişken daha doğrusu en çekingen burç olmasıdır. Bir balığa yeşil ışık yakmazsanız hiçbir zaman size doğru bir hamle yapmaması ihtimali vardır. Hiçbir şey yapmıyor olsanız bile sadece ona bir yeşil ışık yakın, size doğru hareket etmesini sağlayın. Bir balık burcu erkeğinin gözünde ilk hamleyi yaparak kalitesiz kadın durumuna düşmekten korkmayın. Çünkü zıtların uyumu gereği balık kendisi gibi çekingen değil girişken kadınları daima çekici bulacaktır.


Zodyakta en yavaş ve en sabırlı burç olmasıyla oldukça ünlü olan balık burcu kendisi gibi sabırlı bir partnerle daha uzun vadeli bir ilişki yaşayacaktır. Aşırı aceleci bir partner onu kaldıramaz ya da baskılama tehlikesi bulunur. Balığın bu yavaş hareketleri bazen uyuşukluk olarak algılanabilir ve bazılarını çılgına çevirebilir. Fakat bu yalnızca onun doğasıdır. Balık su elementinin burcudur ve su elementinde hareket her zaman yavaştır. Onun bu doğasına saygı gösterin ve asla acele etmesi konusunda baskı yapmayın.

Balık burcu erkeği duygusal hayatında da diğer burçlardan farklıdır. Duygusala bağladığı zaman çok gözyaşı döker ve bir aşkı tüm burçlardan daha geç unutur. O koç burcu erkeği gibi yaşamınızda aniden beliren ve hayatınızdan aniden çıkacak erkek değildir. Hayatınıza yavaş yavaş girer ve hayatınızdan da yavaş yavaş çıkar. Genellikle ilişkileri uzun sürelidir. Şıpsevdi değildir ve bir partnere bağlandığı zaman onu bırakmakta zorluk çeker. Hata aşık olduğu kişiyi takıntı yapmak gibi bir sorunu da vardır. Bazen duyguları mantığının önüne geçebilir bu da onun bir zaafıdır. Balık burcu tam anlamıyla bir aşk insanıdır.

Balık burcu erkeği kendisi gibi su grubundan olan Akrep, Balık ve Yengeç burçlarıyla çok uyumlu bir ilişki yaşayabilse de Toprak grubundan Boğa, Başak ve Oğlakla harika ten uyumunu yakalayabilir. Ateş grubu burçları olan Koç, Aslan ve Yayla tamamen zıttır ve birbirilerinin enerjilerini söndürmekten başka bir işe yaramazlar. Hava grubundan İkizler, Terazi ve Kova ile farklı dünyaların insanlarıdırlar birbirlerini anlayamazlar.

YORUMLAR

bottom of page