top of page

Balık burcu kadını

woman24.png

29° ile zodyakta karşımıza çıkan en son burç balık burcudur. Bu yüzden balık burcu tüm burçlardan özellik almış olmasıyla bilinir ve karşımıza en gizemli burç olarak çıkar. Balık burcu kadınını tanımak ve anlamak onun zodyakta işgal ettiği bu noktadan dolayı çok güçtür. Balık burcu kadını bazen başka bir burcun kadını gibi davranabilir ya da kişilik özelliklerini ilk bakışta belli etmez.


Yönetici gezegeni mitolojide denizler tanrısı ve bilinçaltının temsilcisi Neptün olmasından dolayı balık burcu kadını tam anlamıyla bir duygusal alem gezginidir. Tıpkı okyanusta seyahat eden bir balık gibi duygusal anlamda bir orada bir buradadır. Duyguları ve duygusal alemdeki pozisyonu sürekli değişir. Onun en büyük sorunu kendi duygusal aleminin sonsuzluğunda kaybolması ve “hiçbir yere ait olmama” hissidir. Bu yüzden kendisini anlayacak ve duygusal anlamda mutlu edecek bir partner bulması da oldukça güçtür.

İç dünyası sonsuz olan balık burcu kadını çok düşünür. Bazen o kadar çok düşünür ki onun susması konuşmasından daha tehlikelidir. İç dünyasının genişliği onu aynı zamanda yaratıcı bir düşünür yapar. Balık burcu kadını tam anlamıyla bir ilham perisidir. Öyle düşünceleri öyle fikirleri vardır ki daha önce kimsenin aklına gelmemiş  yaratıcı fikirlerin insanıdır. Balı burcu kadınının iç dünyası onun sadece yaratıcılığını kapsamaz. O aynı zamanda bir aşk kadınıdır ve duygusal alemi onun önceliğidir. Balık kadını kendi sularında yüzer fakat bazen duygusallığı aşırı derecede abartabilir. Romantizm balık burcu kadınından sorulmalıdır. Onun için romantizmin bittiği bir ilişki heyecanını kaybetmiştir. Bu burcun kadınları bazen aşırı kırılgan ya da hassas olabilirler.


Tüm bunların yanı sıra balık burcu kadını zodyakta en sabırlı ve en ağır burçtur. Bunun sebebi Zodyak çemberindeki en son aynı zamanda en çok bekletilmiş burç olmasıdır. Balık burcu kadını beklemeyi bilir ve hiçbir konuda aceleci davranmaz. Hiçbir şeye ani dalışlar yapmaz, yaşamında denge ister ve hayatına girecek değişimlerin bile ılımlı değişimler olmasını tercih eder. Ani değişimler onu duygusal anlamda sarsabilir ve adaptasyon sorunu yaşayabilir. Zodyakta en son burç olması aynı zamanda onu tam bir insan sarrafı yapmıştır. Balık burcu kadınının sezgileri o kadar güçlüdür ki bakışlarınızdan bile aklınızdan geçeni anlar. Zodyakta asla yalan söylenmemesi gereken bir burç varsa o da balık burcudur. Çünkü yalanınızı mutlaka yakalar!

En sabırlı burç olan balık burcu kadını hiçbir konuda aceleci davranmaz. İlişkide bir partnerle arası bozulmuşsa onun hemen ertesi gün aramasını beklemeyin. Aşkından ölen bir burç olsa da aramamak için çok uzun süre bekleyebilir. İş hayatıyla ilgili konularda da onun sabırlı oluşu dikkate çarpar. Başarıyı dört gözle bekler ve sonuna kadar bir işin takibini yapabilir. Koç burcu gibi aşırı girişken olmamasına rağmen sabırlıdır ve daha sonuca odaklı çalışır. Onun için önemli olan bir işe girişmek değil bir işi bitirmektir.


​Gerek aşk hayatında gerek iş hayatında balık burcu kadını asla ne bir partnere ne de bir işe doğrudan doğruya yaklaşmaz. Hayatındaki herhangi bir amaca önce bir hamle yapar, daha sonra bir adım daha atar ve bir adım daha atar. Balık burcu kadını amacına ulaşmak konusunda sabırlıdır ve ani hamlelerin destekleyicisi değildir. Yavaş yavaş fakat emin adımlar atmayı sever. İlişkiyi ciddiye götürmek istiyorsa öncelikle bulduğu partnerin doğru kişi olduğundan emin olmak isteyecektir.


Tüm burçların en sonuncusu olan balık burcu tüm burçların ana özelliklerinden çoğunu gösterebilir. Bazen “bu kesin aslan burcu kadınıdır” dediğiniz biri aslında balık burcu çıkabilir. Onun bu yönü aynı zamanda içsel dünyasının aşırı derecede geniş olmasıdır. Toprak elementinin burçları gibi dünyevi meselelere ya da paraya iç dünyasının meseleleri kadar değer vermez. Manevi arayış ve içsel gezintiler balık burcu kadınının odaklandığı şeylerdir. Sezgileri aşırı derecede gelişmiş olan balık burcu kadını bazen leb demeden leblebiyi anlar.

Balık burcu kadını duygusal hayatında da diğer burçlardan farklıdır. Duygusala bağladığı zaman çok gözyaşı döker ve bir aşkı tüm burçlardan daha geç unutur. O koç burcu kadını gibi yaşamınızda aniden beliren ve hayatınızdan aniden çıkacak kadın değildir. Hayatınıza yavaş yavaş girer ve hayatınızdan da yavaş yavaş çıkar. Genellikle ilişkileri uzun sürelidir. Şıpsevdi değildir ve bir partnere bağlandığı zaman onu bırakmakta zorluk çeker. Hatta aşık olduğu kişiyi takıntı yapmak gibi bir sorunu da vardır. Bazen duyguları mantığının önüne geçebilir bu da onun bir zaafıdır. Balık burcu tam anlamıyla bir aşk insanıdır.

Balık burcu kadını kendisi gibi su grubundan olan Akrep, Balık ve Yengeç burçlarıyla çok uyumlu bir ilişki yaşayabilse de Toprak grubundan Boğa, Başak ve Oğlakla harika ten uyumunu yakalayabilir. Ateş grubu burçları olan Koç, Aslan ve Yayla tamamen zıttır ve birbirilerinin enerjilerini söndürmekten başka bir işe yaramazlar. Hava grubundan İkizler, Terazi ve Kova ile farklı dünyaların insanlarıdırlar birbirlerini anlayamazlar.

YORUMLAR

bottom of page