top of page

Balık burcu kadını diğer burçlarla uyumu

woman24.png

Balık burcu Zodyak çemberinde karşımıza çıkan en son burçtur. Yönetici gezegeni mitolojide denizler tanrısı Neptün olmasından dolayı balık burcu kadını iç alemi en geniş burçtur. En duygusal burç olmasından dolayı balık burcu kadınıyla duygusal iletişime geçmek hiç de kolay değildir. Özellikle bazı burçlarla uyumu çok zordur ve bu uyumun sağlanması için her iki tarafın da anlayışı gerekir.


Onun bağlantıya geçerken en zorlandığı burçlar ateş elementi burçları olan koç, aslan ve yaydır. Birbirine zıt elementler olan ateş ve su daima birbirini nötrleştiren ve birbirine bir şey katmayan iki elementtir. Toprak elementine mensur boğa, başak ve oğlak erkekleriyle uyumu iyi olabilir çünkü toprağı besleyen sudur. Fakat bu ilişkiyi yöneten daima toprak elementine mensup taraf olacaktır. Her ne kadar uyumları olsa da aynı dünyanın insanları değillerdir. Su elementine mensup burçlar akrep, yengeç ve balıkla tam anlamıyla aynı dünyaların yani su elementinin insanlarıdır. Fakat her ikisi de su olan bir ilişkide aşırı duygusallığın derin okyanusunda kaybolma ihtimali oldukça yüksektir.

Element uyumunun dışında zodyaktaki pozisyonu açısından bazı bazı burçlarla ilişkisi oldukça ilginçtir. Örneğin koç ile balık erkekleriyle duygusal bağlantıya geçerken zorlanabilir. Bunun sebebi hem element olarak bu iki burcun birbirine zıt olması hem de zodyaktaki pozisyonda koçun çemberi açan balığın ise kapatan burç olmasıdır. Koç daha girişken ve daima başlangıca odaklı bir burç iken balık sonuca odaklıdır. Koç sekste bile başlangıca odaklıyken balık orgazm odaklıdır. Kısacası, hem elementi zıt hem de hayata bakış açıları zıt olan bu iki burcun birbiriyle işi oldukça zordur.


Diğer ateş grubu burçlar olan yay ve aslan erkekleriyle de element açısından zıt ilişkisi vardır fakat bu zıtlık koç burcuyla olduğu kadar baskın değildir. Yayın bir yöne odaklanmış enerjisi yoğunluğuna karşı balık çaresiz kalır ve yayla o yöne ilerlemek zorundadır. Yayın vücutta yönettiği organ bacaklardır. Onun yaşamında en sevdiği şey yolculuk yapmak ve gitmektir. Gitmek istiyorsa balığın onu durdurmaya asla gücü yetmeyecektir. Zodyaktaki gizli patron aslanın çekimi ve kontrol gücü o kadar yüksektir ki balık burcu kadınlarının bu burcu yönetmeye de gücü yetmez. Tüm bunları es geçsek bile sözü geçen bu üç ateş grubu burcun erkekleri balığın duygusallık okyanusunda boğulabilir ve ilişkiye başlamaları tavsiye edilmez. Fakat yine de karşılıklı anlayış ve özveri olduğu sürece ilişki yaşamaları mümkün olabilir.

Toprak elementine mensup boğa, başak ya da oğlak ile balık burcu kadını aslında birbirini tamamlayan güzel bir ilişki yaşayabilir. Toprağın ihtiyacı olan daima sudur ve bu iki element birbirini tamamlar. Birinin eksiği diğerinin fazlasıdır ve birlikte uzun süre yaşayabilirler. Fakat burada büyük bir fark vardır ki toprak dünya gezegeninin elementidir ve dünyevi zevklere düşkünlüğü de temsil eder. Toprak grubu burçlar için önce iş sonra aşk gelir fakat balık gibi su elementi burçlarının yaşam felsefesi bu değildir. Balık kadını önce aşk sonra iş der ve duygusal alem onun için her şeyden önce gelir. Tüm bu bireysel farklılıkların bilincine vardıktan sonra güzel ilişki yaşamaları mümkündür.


Zodyakta en romantik burç balık burcudur. Balık kadını dolayısıyla kendisiyle doyasıya romantizm yaşayabileceği bir erkekle birlikte olmak ister. Romantizmden en uzak element hava elementidir ve balık burcu kadınına hava grubu burçlardan bir erkek iyi gelmez. Duygusal alemi geniş ve oldukça hassas olan balık burcu kadınının aşk hayatındaki en büyük önceliği bir erkekle ihtiyaç duyduğu duygusal bağlantıyı yakalamaktır. Balık kadınının duygusal alemi her şeyden önce gelir. Bu yüzden kendisi gibi duygusal bir erkekle aşk yaşamayı arzu eder.

Balık burcu kadını paraya, maddi kaynaklara ya da dünyevi zevklere toprak elementinin burçları kadar değer vermez. Sizi siz olduğunuz için dış görünüşünüze bakmadan sevebilecek nadir kadınlardandır. Onu cezbetmek isteyen partner bu işi dış dünyada değil balığın iç dünyasında yapmalıdır. Balığın hoşlandığı ve onu cezbedebilecek erkek onun iç dünyasına inebilen gizemli erkektir. Asla ona tüm sırlarınız ilk günden vermeyin. Sizinle ilgili bilinmeyen yanlarınızı yavaş yavaş keşfetmek ve sizin iç dünyanızda gezinti yapmak onun en büyük hobisi olacaktır.


Zodyakta en yavaş ve en sabırlı burç olmasıyla oldukça ünlü olan balık burcu kendisi gibi sabırlı bir partnerle daha uzun vadeli bir ilişki yaşayacaktır. Aşırı aceleci bir partner onu kaldıramaz ya da baskılama tehlikesi bulunur. Zodyakta aşırı aceleci ve hızlı bilinen iki burç koç ve ikizler burcudur. Bu iki burç balık burcu kadınına göre çok hızlı düşünür, hızlı hareket eder ve ani kararlar verirler. Balığın yavaş düşünmesi, yavaş hareketleri bazen uyuşukluk olarak algılanabilir ve bazılarını çılgına çevirebilir. Fakat bu yalnızca onun doğasıdır. Balık su elementinin burcudur ve su elementinde hareket her zaman yavaştır. Onun bu doğasına saygı gösterin ve asla acele etmesi konusunda baskı yapmayın.


Balık burcu kadını duygusal hayatında diğer burçlardan farklıdır. Duygusala bağladığı zaman çok gözyaşı döker ve bir aşkı tüm burçlardan daha geç unutur. O koç burcu kadını gibi yaşamınızda aniden beliren ve hayatınızdan aniden çıkacak kadın değildir. Hayatınıza yavaş yavaş girer ve hayatınızdan da yavaş yavaş çıkar. Genellikle ilişkileri uzun sürelidir. Şıpsevdi değildir ve bir partnere bağlandığı zaman onu bırakmakta zorluk çeker. Hata aşık olduğu kişiyi takıntı yapmak gibi bir sorunu da vardır. Bazen duyguları mantığının önüne geçebilir bu da onun bir zaafıdır. Balık burcu kadını tam anlamıyla bir aşk insanıdır.

Balık burcu kadını kendisi gibi su grubundan olan Akrep, Balık ve Yengeç burçlarıyla çok uyumlu bir ilişki yaşayabilse de Toprak grubundan Boğa, Başak ve Oğlakla harika ten uyumunu yakalayabilir. Ateş grubu burçları olan Koç, Aslan ve Yayla tamamen zıttır ve birbirilerinin enerjilerini söndürmekten başka bir işe yaramazlar. Hava grubundan İkizler, Terazi ve Kova ile farklı dünyaların insanlarıdırlar birbirlerini anlayamazlar.

YORUMLAR

bottom of page