top of page

Balık burcu kadını iş hayatı

woman24.png

Balık burcu kadını yaratıcılığını, maneviyatını ve iç dünyasını kullanacağı kullanacağı bir işte çalışmak zorundadır. Balık burcu kadını besleyici, şifacı başkalarına yardım etme arzusu en yüksek kadındır. Bu yüzden bu arzularını kullanacağı mesleklerde çalışması onun yararınadır. Hemşirelik, terapist ya da danışmanlık gibi mesleklerde başarılı olabilir. Tüm bunların yanı sıra astroloji ya da diğer ruhsal alanlarda da yeteneklerini sergileyebilir.


Estetik anlayışı oldukça gelişmiş olan balık burcu kadını sanat yapmayı, tasarımı, renklerle oynayabileceği ve tüm bunları yaratıcılığıyla süsleyebileceği tüm mesleklerde başarılı olabilir. Kıyafet tasarımı, boyama ya da tüm süsleme işleri balık burcunun zevk alarak yapacağı işlerdendir. Sıkıcı iş ortamları ya da sürekli değişen sektörler balık burcu kadınına göre değildir. Aktif işlerden de uzak durmalıdır. Çünkü balık burcu kadını yavaş ve sabırla çalışabileceği uzun vadeli başarılar getirecek işleri daha çok sever. Asla unutmayın, balık Zodyak çemberindeki en son burçtur ve onun beklemekten yana bir sıkıntısı yoktur. Her şeyi beklemeyi çok iyi bilen balık burcu kadını başarının kucağına düşeceği günü de beklemeyi bilir.

Balık burcu kadını iç dünyası ve yaratıcılığı geniş olmasından ötürü adeta duygusal alemindeki gezgin bir balık gibidir. Özgür düşünmeyi ve iç dünyasında sürekli yeni bir şeyler keşfetmeyi sever. Onun bu özelliği onda “hiçbir yere ait olmama” hissini oldukça geliştirmiştir. Dolasıyla iç dünyasında bir oraya bir buraya hareket eder ve yaratıcılığı hiç kimsede bulunmayacak kadar sonsuzdur. Ondan asla başkalarının düzenlediği bir programa uyarak çalışması beklenmemelidir. Balık burcu kadını iş hayatında kendi yolunu kendi çizmeli ve iç dünyasıyla uyum ve ahenk içinde olacağı bir mesleği seçmelidir. O asla para için çalışan kadınlardan değildir. Balık burcu kadını için yapacağı işte mutlu olmak önceliktir. Bir işte mutlu değilse kazancı iyi olsa da o işi kabul etmez.


Balık burcu zodyakta karşımıza tüm burçlar içinde en son burçtur. Bu yüzden diğer burçlar içinde iş hayatında en az girişken ve en yavaş olan burçtur. Fakat bu onun iş yaşamında başarısız olduğu anlamına gelmez. Bir işi başlatmaya meyilli bir yapısı olmamasına rağmen tüm burçlar içinde en sonuca odaklı ve en iş bitirici burçtur. Bir işi balık burcu kadınına verdiyseniz o işi en iyi şekilde olmuş sayabilirsiniz. Zodyaktaki girişken burç koçun aksine balık burcu kadını girişmemiş olsa da kucağına düşmüş olan her fırsatı en iyi şekilde değerlendiren burçtur ve bu özelliğinden dolayı iş hayatında başarılıdır.

Yine Zodyak çemberinde son hanede yer alması onun enerjisi düşük bir görüntüye sahip olmasına yol açmıştır. Zodyaktaki bu ev enerjinin en düşük olduğu ve azaldığı noktada yer alır. Dolayısıyla balık burcu kadını yavaş ve yorgun duruşlarıyla oldukça ünlüdür. Bu evin sahibi olmak balık burcunun tüm burçlar içinde en sabırlı burç olmasına da yol açmıştır. Balık burcu kadını fevri değildir, beklemeyi bilir ve iş hayatına dair asla ani karalar vermez. En nefret ettiği şey iş yaşamındaki ani değişikliklerdir. Bin düşünür, bir kara verir ve tam olarak emin olduğunda değişimi yaşamına sokar.


Bazıları balık burcunun bu yavaşlığından dolayı onu “uyuşuk” olarak nitelendirebilirler. Zodyakta en enerjik burçlar olan koç ya da ikizler gibi burçlar “hadi şunu şimdi yapalım” dediğinde balık burcu kadını “biraz bekleyelim” diyebilir. Onun iş yaşamındaki bu yavaş düşünmesi ve yavaş hareket etmesi bazı hızlı burçları çılgına çevirecek boyutlarda olabilir. Bazen balık burcu kadını bir fırsatı analiz etmek için o kadar fazla düşünür ki o fırsatı değerlendirmeye karar verdiğinde fırsat çoktan uçup gitmiştir.

Buraya kadar yazdıklarımız her ne kadar balık burcu için iyi değil gibi görünse de balık burcu kadını zodyakta başarı potansiyeli en yüksek burçtur. Bunun sebebi girişimci olmaması bunun yerine bir işi bitirmeye odaklı bir yapıya sahip olmasıdır. Zodyaktaki girişimci kadın koç kadını bir şeyi başlatmaya o kadar odaklıdır ki bitirmeyi unutabilir. Fakat balık burcu kadını bunun tam tersine eline aldığı bir işi en çok bitirmeye odaklıdır. İş yaşamında çok kez başkasının başlattığı bir projeyi bitirmek ve başarı imzasını atmak balık burcu kadınına nasip olacaktır. Bu özelliği onun iş yaşamındaki en büyük şansıdır.


Balık burcu kadını aynı zamanda zodyaktaki en duygusal kadındır. Bazen duygusallığı iş yaşamını da etkileyecek boyutlara ulaşabilir. Duyguları mantığının önüne geçerse iş yaşamında kayıp verecektir. İş hayatında paradan çok değer verdiği prensipleri vardır. Onun önceliği para değildir. Bir şey çok para vadediyor fakat balık burcu kadınını duygusal anlamda huzursuz ediyorsa o işe girişmez. Aşk hayatı sorunlu bir balık burcu kadını de verimli çalışamaz. Bu burcun kadınının iş yaşamında verimli olması için duygusal hayatında her şeyin yolunda gitmesi gerekir. Aşırı derece hassas ve kırılgan olan balık burcu kadını aynı zamanda oldukça gizemlidir.

YORUMLAR

bottom of page