top of page

Boğa burcu erkeği Akrep burcu kadını uyumu

woman24.png

Zodyakta birbirine iki zıt işaret olan Boğa ve Akrep, güçlü ve zayıf yönleri birbirini dengeleyici mükemmel bir bütünlük oluşturabilirler. Esasında Boğa erkeğinin Zodyakta en güzel bütünlük oluşturabileceği burç Akreptir. Boğa ve Akrebin pek çok ortak noktası var, ancak kişilikleri çok baskın olduğu için genellikle tutkulu aşk ve tutkulu anlaşmazlık arasında gidip gelirler!


Zıt işaretler olmalarından dolayı Boğa burcu erkeği ile Akrep burcu kadınının bağlantısı oldukça karmaşık bir bağlantıdır. Fakat birbirlerini çeken enerjiye sahiptirler. Bu çekim gerek ruhsal gerek cinsel çekim olsun her ikisi için oldukça güçlü olacağından bu ikili bir bütün olarak birleşir ve çok uzun vadeli ilişki yaşayabilirler. Onların zıt oluşları her ne kadar zorluk çıkarıcı bir unsur gibi görünse de aynı zamanda dengeleyici unsurdur.

Boğa ve Akrebin her birinin derin arzuları var. Boğa mülk için Akrep ise güç için savaşır. Her ikisi de zengin kaynaklarla ilgileniyor fakat ikisinin “zenginlik” anlayışı oldukça farklı. Boğa, sevgilisi ve çekirdek ailesiyle çok ilgilenirken Akrep kadını daha çok kendine odaklıdır. Fakat, tüm bu zıtlıkları harmanlayıp orta yolda buluşmayı öğrenebilirlerse müthiş bağlantı kuracakları kesin. Boğa ile Akrep ya şiddetli bir biçimde ayrılık yaşar ya da şiddetli bir şekilde birbirlerine bağlanırlar. Bir üçüncü seçenek yok, Boğa Akrep ilişkisinde büyük ihtimalle bu ikisinden biri olacaktır.


Boğa erkeği ve Akrep burcu kadını ikilisi büyük ve köklü güvenlik ihtiyacına sahiptir ancak biraz farklı odak noktaları var. Boğa dürüstlüğü ödüllendirir ve sadakatsizlikten nefret eder, Akrep gizemli olmayı sever. Bir Akrep kadınının güvenlik ihtiyacı, sevdikleriyle olan duygusal bağlarının güçlü olduğundan emin olmaktır, Boğa erkeği akrep kadınına bunu vermeye her zaman hazır bekler. Fakat, gizemli Akrep kadınının yaşamı Boğa erkeğine göre biraz fazla “sırlarla dolu” olarak adlandırılabilir. Bir Akrep kadınının söylemediği ve gizlediği bir şeyler her zaman vardır.

Boğa, Venüs gezegeni (Aşk ve Para) tarafından yönetilir ve Akrep, Mars gezegeni (Tutku ve Savaş) ve Pluto (Gizem) tarafından yönetilir. Biri Venüslü Boğa diğeri Marslı ve Plütonlu bir melez burç Akrep. Bu kombinasyon Plutonun etkisi sayesinde çok yoğun ancak mükemmel bir eril ve dişil enerji dengesi oluşturur. Venüs romantizmin güzelliğiyle, Mars ise romantizmin tutkusuyla ilgilidir. Akrep kadını için için yanan ve yoğun bir bitmek bilmez bir cinsel enerji ve şehvetle aşk erkeği Boğaya yönelirse Boğa bu yoğunluktan etkilenir. Buna karşılık Akrep Venüs'ün yönettiği Boğa burcunun doğasında var olan bağlılığın tadını çıkarır. Akrep ve Boğa birlikte tüm aşk ilişkilerinin temelini oluşturur - aşk ve tutku. Mükemmel bir aşk maçı yaparlar. Venüs ve Mars iyi anlaşan ve birbirlerini tamamlayan iki gezegendir. Bunun sebebi bu gezegenlerin birinin dişiliği diğerinin ise erkekliği temsil etmesi.


Gezegen uyumunun dışında bu ikilinin element uyumu da mükemmel. Boğa bir toprak Akrep ise su, toprağı besleyen sudur. Akrep Boğanın hem astrolojik hem de element enerjilerini Zodyakta tam anlamıyla karşılayacak burçtur. Bir başka deyişle, Zodyakta Boğayı Akrepten iyi anlayan ve onun ruhunu besleyen bir burç yok. Boğa, Akrepte aradığı ve ihtiyaç duyduğu her şeyi bulacaktır. Tensel uyum, cinsellik, ruhların uyumu. Bunların hepsini Akrep tek başına kaldırabilir.

Fakat, Boğa Akrep kombinasyonunda Akrep bir su olmasından ötürü Boğaya göre biraz fazla derindir. Boğa tipik bir toprak olarak her şeyi açık ve ortada bırakırken Akrep daha gizemli ve anlaşılmazdır. Akrep, tıpkı bir okyanus gibi. Unutmayın, o su elementine mensup fakat aynı zamanda hem bir Marslı hem de Plütonlu. Akrep Boğayı çok iyi anlasa da Boğanın Akrebi anlayamaması doğaldır. Bir de Akrebin öyle bir kuyruğu vardır ki, kuyruğa karşı Boğa her zaman dikkatli olmalıdır. Akrep uyarmadan bir anda sokabilir.


Boğa Akrep kombinasyonunu en çok zorlayacak bir husus da her ikisinin de sabit işaretler olması. Bir karar verdiklerinde her ikisi de bu kararın arkasında durur ve inat yaparlar. İnşallah, her ikisi de aynı kararı verir. Aksi taktirde işleri zor olacaktır. Aksi taktirde uzun süreli savaş ya da laf dalaşına girebilirler. Fakat, her ne kadar savaşçı gezegen Mars tarafından yönetilen ve tam bir savaş uzmanı Akrep bu işten galip çıkacak gibi görülse de kazanan her zaman boğa olur.


Boğa güzelliğin gezegeni bir Venüslü olarak bazen “çirkin” bir dünyada güzelliğin nasıl yaratılacağını Akrebe öğretir. Bu Akrebi büyüleyebilir. Akrep ise Boğayı daha önce hiç dalmadığı derinliklere götürerek büyüler. Bu ikili zıtlıklarıyla yaşamaya karar verirlerse birbirlerine gösterecekleri ve öğretecekleri çok şey var. Yeter ki istesinler. Fakat, tam zıt burçlar olduklarından büyük ihtimalle ilişkilerinin başları çatışmalı ve birbirini anlamayan bir tarzda başlayacaktır. Zamanla birbirlerini tanır ve anlarlarsa mükemmel ilişki yaşamayı da öğrenirler.

BOĞA BURCU : 21 Nisan - 21 Mayıs

Sayısı: 2

Elementi: toprak

Cinsiyeti: dişil

Organı: Boyun, boğaz

Astrolojik değeri: Venüs

Dost burcu: Akrep, yengeç

Düşman burcu: Aslan

Tarot kartı: İmparatoriçe

Yaşam mottosu: Kaliteli yaşa!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Akrep

AKREP BURCU : 23 Ekim - 21 Kasım

Sayısı: 8

Elementi: su

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Cinsel organ

Astrolojik değeri: Mars

Dost burcu: Başak

Düşman burcu: Kova

Akrep burcunu temsil eden Tarot kartı: Ölüm

Yaşam mottosu: Önce aşk, sonra iş!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Boğa

Akrep burcunun pozitif özellikleri:

Tutkulu, arzulu, iradeli, seksi, sabırlı, gözlemci, duygusal, ayrıntıcı, kışkırtıcı, yenilikçi, savaşmayı bilen, tuttuğunu koparan, kırılgan, nazik, ince, dişi, sezgileri güçlü, adım adım ilerleyen, ince fikirli, bakışları derin, bakışlarıyla karşı cinsi çeken, uzun vadeli planların ustası, amacına adım adım ilerleyen, asla pes etmeyen, uç noktalarda gezen, patlamaya hazır volkan gibi, dikkat çekici, seksle bağlanabilir.


Akrep burcunun negatif özellikleri:

İntikamcı, doyumsuz, saplantılı, şüpheci, kıskanç, takıntılı, flörtçü, sekskolik, teşhirci, saldırgan, kavgacı, çirkef, aşırı duygusal, sulu gözlü, duygusal alemi fiziksel aleminden geniş, tehlikeli olabilen, sabit fikirli, aşırıya kaçan , kuşkucu, kıskanç, gösterip vermemeyi seven, yenilgiye tahammülsüz, duygularını aşırı belli eden, aşık olunca takıntı yapan, ölümüne saldıran, elindeki kozu kullanan, güzel intikam alan, sekse aşırı düşkün, intikam planı yapan, seksine hayran olduğu partnerin kölesi olan, duygularını kontrol edemeyen.

Boğa burcu pozitif özellikleri:

Pratik, güvenilir, sabırlı, iş yaşamında uyumlu, dayanma gücü yüksek, değerbilir, kararlı, iradeli, dikkatli, romantik, azimli, sanatçı ruhlu, sadık, doğaya düşkün, rahatına düşkün, lüks ve konfor sever, doğaya düşkün, koleksiyoncu, evinin güzelliğine düşkün, ailesine düşkün, güzelliğe zaaf, risk almayı sevmez, güzel sanatlara düşkün.


Boğa burcu negatif özellikleri:

İnatçı, sabit fikirli, Esneklikten yoksun, tartışmacı, ağır ve yağlı yemekleri sevme, boğazına düşkün, sabit fikirli, yenilik ve değişime karşı, temkinli, rahatına düşkün, boğazına düşkün, pasif, hoşgörüsüz, güzelliklere ve maddeye önem veren, tembel, yavaş, alışverişkolik, ayağını yorganına göre uzatamayan, markacı, dünyevi zevklere düşkün, aşırı sahiplenen, değişime kapalı, mükemmeliyetçi.

YORUMLAR

bottom of page