top of page

Boğa burcu erkeği Balık burcu kadını uyumu

woman24.png

Boğa burcu erkeği ve Balık burcu kadını sessiz, yaratıcı ve tamamlayıcı bir kombinasyon oluşturur. Boğa hangi bağı paylaşırsa paylaşsın Balık burcunun derin ve şefkatli doğasında yer bulur. Balık ise her daim Boğa burcunun güvenilirliğine inanır. Temel karakterleri farklı olan bu iki burcu aslında bir araya gelmesi hiç de kolay değildir fakat yine de her biri diğerinin taktir ettiği niteliklere sahip. Burada biraz zıtların çekimi yasası devreye girer.


Boğa burcu erkeği tam anlamıyla bir toprak! Bir toprak parçasında mutlu ve huzurluysa orayı sahiplenir ve kimse onu oradan hareket ettiremez. Balık ise tipik bir su, sıvı gibi akışkan. Hep aynı yerde otlamak balığa göre biraz fazla sıkıcı olabilir. Hava grubu burçları kadar ani yön değişimleri sevmese de asla toprak kadar katı olmayı başaramaz. Hayatın akışkanlığına güvenir ve yavaş ve ılımlı değişimleri sever. Değişim ve Boğa burcu erkeği, birbirini sevmeyen ikili gibidir. Eğer Boğa bu değişmez katı yapısından biraz ödün vermeyi öğrenir ve kendini balığın akışkan doğasına bırakabilirse çok uzun vadeli mutlu ilişki yaşayabilirler.

Bu iki element aynı olmadığından Boğa ve Balık genellikle farklı dünyaların insanları olarak yaşarlar. Fakat, iki element birbirini besler. Toprağa su gerektiğini unutmayın. Suyun olmadığı yerde toprak beslenmez. Boğa burcu erkeği içindeki potansiyeli ortaya çıkarmak için Balıktaki su enerjisine her zaman ihtiyaç duyacaktır. Bir Balık burcu kadını Boğayla olan ilişkisinde farklı elemente mensup olmayı bir “zıtlık” olarak görmemeli. Tam tersine artıların ve eksilerin birbirini tamamlaması şeklinde fırsata dönüştürmelidir.


Boğa-Balık ilişkisinde bireysel farklılıklar oldukça fazladır. Balıklar, manevi ve insani niteliklerin bölünmesini temsil eder. Daha iyi bir çözüm için olasılıkla savaşmak yerine sadece akışa devam etme eğilimindedirler. Sanatsal olarak yetenekli oldukları için zihinlerini gerçek olan her şeyin ötesinde zihinsel bir tatmin buldukları rüya gibi bir yere koyma eğilimindedirler. Yeni ve sezgisel fikirlere de açıklar. Boğalar ise daha geleneksel ve denenmiş başarılı olunmuş yöntemlere bağlıdırlar. Boğa Balık burcu gibi iç dünya (manevi alem) odaklı değil dış dünya (fiziksel alem) çalışırlar. Fakat bu ikili birlikte dünyaya hizmet etmek arzusu içine girerlerse harika işler başarabilirler.

Mutluluk nedir sorusuna da her iki burcun vereceği cevap farklı olabilir. Boğa paragöz değildir fakat para ve tüm maddi değerler onun için çok önemli. Evinin konforu kadar evdeki eşyaların maddi değeri ve gözü yormaması önemli. Ne de olsa Boğa bir Venüslü. Balığın parasal amaçları ya da takıntıları hiçbir zaman olmamıştır. Balık kadını tam anlamıyla bir iç dünya gezgini. Mutluluğu maddi olan hiçbir şeyde aramaz, onu iç dünyasında arar ve isterse bulur. Onun iç dünyası fiziksel aleminden kat kat daha zengindir. Ağzından çıkanlar onun düşündüklerinin yüzde biri bile değildir.


Her ne kadar bu bireysel farklılıklarda bocalayacakları düşünülse de birlikte yaşamaya karar verirlerse hem iyi birer partner hem de ortak olabilirler. Boğanın finansal iyilik için temel oluşturmaya başlama, inşa etme ve organize etme becerisiyle Balık, Boğaya para kazanmanın daha yaratıcı yollarını gösterebilir ve başkalarıyla paylaşmanın ne kadar harika bir şey olduğunu öğretebilir. Boğa ve Balık ara sıra yaşanan kavgaları aşabildikleri sürece, mutluluk ve uyum için birçok fırsata sahip olmak için zorlayıcı bir kombinasyon oluştururlar. Fakat ilişki oturana kadar Boğa erkeği Balık burcu kadınının hayaller dünyasında yaşadığı ön yargısına kapılabilir. Balığı tanıdıkça aslında hayal kurmanın ve yaratıcılığın ne kadar önemli olduğunu anlayacaktır.

Bu ikilinin bir başka sorunu da Balık burcu kadınının Boğa burcu erkeğini aşırı derecede inatçı, yerinden oynatılamayan ve değişmesi imkansız algısıdır. Bunun sebebi Boğanın toprak elementine olan tutkusu. Bir kara parçası tam onun istediği yerse daha iyisi için uğraşmayı bırakabilir. Risk almak için yer değiştirmek boğanın nefret ettiklerinin başında gelir. Balık ise bir yerden hareket etme vakti olduğuna inanıyorsa yavaş ve ılımlı hareketlerle oradan uzaklaşma eğilimi içerisindedir. Yine de Zodyak çemberindeki en son burç olmasından dolayı aşırı sabırlı bir burç olan Balık Boğayı beklemeyi de bilir.


Son olarak bu ikilinin karşılaşacağı sorunlardan biri de Balığın parayı “pis bir şey” olarak nitelendirmesi, boğanın ise onu biriktirme ve çoğaltma çabası. Boğa burcu  erkeği için para yeri geldiği zaman bir güçtür fakat Balık kadını aşırı iç dünyası odaklıdır. Mutlu olmak için Balık burcu kadınının paraya ihtiyacı yok. Para sadece harcayıp elden çıkarmak ve mutlu olmak için bir araçtır. Fakat Boğa bu konuda Balıkla fikir ayrılığına düşecektir. Balık “para neden banka hesabında dursun ki, harcayalım” der, Boğa ise daima bankada tutulan paranın bir güç olduğuna inanmıştır.


Balıklar aynı zamanda bir durumun etrafında dönme eğilimindedir, onu ilginç kılmak için çeşitli sonuçlar çıkarır veya tartışmalı yüzeyler varsa çıkıştan dışarı kayar. Oysa Boğa gerçeklikle yüzleşme ihtiyacıyla ilgilenirken orada durur ve yüzleşmeleri gereken her şeye açık bir cesaretle katlanır ve kanıtlanana kadar orada kalır. Bu iki burcun uyumlu olduklarına kimse inanmaz ancak Boğa ve Balık bir araya geldiklerinde birbirlerinin zayıflıklarını anlar ve bunların üstesinden gelmek için birbirlerine yardım ederler.

Boğa ve Balık burçları aileye, beraberliğe ve yakınlarının sevgisine değer verdiklerinden, ilişkileri paylaşma açısından birbirine çok benzerler. Arkadaşlar, kardeşler, meslektaşlar ve akrabalar olarak çok pürüzsüz ve sofistike bir ilişkiyi paylaşırlar ve onlara pek çok keyif, sevgi ve birlikte olma anları sağlarlar. İş girişimleri, özellikle yaratıcı bir alandaysa gerçekten iyi çalışabilirler. Her ikisi de işe eşit özveri verir ve en iyisi için çabalar. Ebeveynler olarak ikisi de harika bakıcılardır. Çocuklarıyla sevgi dolu ve işbirliği içindedirler. Boğa ve Balıklar, yaşamı ele almanın farklı yolları nedeniyle paylaştıkları ilişkilerde zaman zaman gerginliklere neden olan farklılık paylarına sahiptir.


Balıklar Zodyaktaki en son burç olduklarından yorgun ve yaşlı ruhlar olarak kabul edilirler. Yürüyüşleri, hareketleri hatta zihinsel olarak değişmeleri çok zaman alacaktır. Her ne kadar boğa burcu da çok hızlı bir burç sayılmasa da Balıktaki sabır ne boğada ne de başka bir burçta bulunmaz. Balık bekler, bekler ve yine bekler. Boğa onun bekleyişinde boğulabilir. Bu yüzden tüm sorunları halletmiş olsalar da bu ikilinin belli başlı bir “yaşam hızı” sorunu da olabilir. Ya boğanın biraz yavaşlaması ya da Balığın hızlanması durumunda bu sorun çözülür.

BOĞA BURCU : 21 Nisan - 21 Mayıs

Sayısı: 2

Elementi: toprak

Cinsiyeti: dişil

Organı: Boyun, boğaz

Astrolojik değeri: Venüs

Dost burcu: Akrep, yengeç

Düşman burcu: Aslan

Tarot kartı: İmparatoriçe

Yaşam mottosu: Kaliteli yaşa!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Akrep

BALIK BURCU: 20 Şubat - 20 Mart

Sayısı: 12

Elementi: su

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Ayaklar

Astrolojik değeri: Ay

Dost burcu: Boğa

Düşman burcu: İkizler

Balık burcunu temsil eden Tarot kartı: Ay

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Başak

Balık burcunun yaşam mottosu: Son gülen iyi güler!

Balık burcunun pozitif yönleri:

Duygusal, hassas, sabırlı, şanslı, insan sarrafı, anlayışlı, merhametli, fedakar, verici, yumuşak, romantik, hayal gücü kuvvetli, idealist, gizemli, sezgisel, telepatik, sınırsız, temiz yüzlü, sonsuz, birleşen , bütünleşen , her şekle girebilen , rafine , hülyalı , evrensel , mütevazi , dünyevi olmayan , duyarlı, uyumlu , iyi kalpli , merhametli , anlayışlı,  iş bitirici, beklemeyi bilen, son gülüp iyi gülen, insanları iyi analiz eden, bir bakışta kimin ne olduğunu anlayan, herkesin güvendiği kimse.


Balık burcunun negatif yönleri:

Dikkatsiz, utangaç, sinsi, intikamcı, aptala yatan, uyuşuk, yavaş, yorgun, monoton, enerjisi düşük, hasta gibi duran, baygın bakışlı, gizliliği seven, kolayca altüst olan, yaşamın gündelik akışına ayak uyduramayan, kararsız, savunmasız, değişken, duyguları aklının önüne geçen, çok düşünen, değişime adapte olamayan, paranoyak, bin düşünüp bir konuşan, duyguları gizli, sağ gösterip sol vuran, aklından ne geçtiğini kimsenin bilmediği kişi, sonuncu olacak gibi durup hep birinci olan, aşırı yavaş hareket eden, sürekli şikayet eden, saf gibi durup aslında hiç saf olmayan, “bu adamdan zarar gelmez” dedikleri kişi.

Boğa burcu pozitif özellikleri:

Pratik, güvenilir, sabırlı, iş yaşamında uyumlu, dayanma gücü yüksek, değerbilir, kararlı, iradeli, dikkatli, romantik, azimli, sanatçı ruhlu, sadık, doğaya düşkün, rahatına düşkün, lüks ve konfor sever, doğaya düşkün, koleksiyoncu, evinin güzelliğine düşkün, ailesine düşkün, güzelliğe zaaf, risk almayı sevmez, güzel sanatlara düşkün.


Boğa burcu negatif özellikleri:

İnatçı, sabit fikirli, Esneklikten yoksun, tartışmacı, ağır ve yağlı yemekleri sevme, boğazına düşkün, sabit fikirli, yenilik ve değişime karşı, temkinli, rahatına düşkün, boğazına düşkün, pasif, hoşgörüsüz, güzelliklere ve maddeye önem veren, tembel, yavaş, alışverişkolik, ayağını yorganına göre uzatamayan, markacı, dünyevi zevklere düşkün, aşırı sahiplenen, değişime kapalı, mükemmeliyetçi.

YORUMLAR

bottom of page