top of page

Boğa burcu erkeği Başak burcu kadını uyumu

woman24.png

Boğa burcu erkeği ve Başak burcu kadını hem kendi tarzları hem de ihtiyaçları bakımından çok benzerler ve bu nedenle birbirleriyle rahat bir bağlantı kurarlar. Her ikisi de güvenliğe ve istikrara değer verir ve bu niteliklere sahip oldukları için birbirlerine hayran kalırlar. Ancak Başak burcu kadınının iğneleyici doğası ve Boğa burcu erkeğinin inatçı tutumu aralarında bazı sorunlar yaratabilir.


Boğa burcu erkekleri daha pasif, mütevazı, ağır ve genellikle sakindir. Hem fiziksel hem de zihinsel hızı oldukça yavaş bir burç olan Boğayı öyle kolay kolay yerinden kıpırdatarak hareket ettiremezsiniz. Doğada inatçı ve ayaklarını o kadar sağlam bir şekilde yere basan kararlı yaratıklardır ki toprağa bir yapıştılar mı onları başka bir yere götüremezsiniz. Bir defa bulunduğu yerde rahatsa orada kalacaktır. Bu aslında onun tipik bir elementi özelliği. Başak burcu kadını da bir toprak elementi mensubu olarak Boğa erkeğinin bu elementten gelen özelliklerini çok iyi anlayacaktır.


Her ikisi de bir toprak elementi mensubu olarak Boğa burcu erkeği ve Başak burcu kadını birbirini çok iyi anlayabilirler (eğer isterlerse). Bu ikili uzun süreli tartışmaların ve çatışmaların çok büyük hayranları değillerdir. Bu tür laf dalaşlarından çıkma uğruna kendilerini aşmış insanlardır. Neyse ki bir koç burcu ya da ateş grubu burçlarındaki “aniden parlama” özelliği bu iki burçta da yok. Fakat, bu tartışmazlar anlamına gelmiyor. Her ikisi de aniden parlamasa da bir öfkelendiler mi özellikle boğanın içindeki canavarı sakinleştirmek çok uzun sürebilir. Sinirlenmek için çok bekleyen Boğa sakinleşmek için de çok bekler.

Başak burcu kadını genellikle yanılmaz bir yargıya ve kesin analitik düşünme şekline sahiptir. Bazen düşünceleri endişeyle doludur ve kaygısız yaşam tarzı onlar için ulaşılamaz gibi görünmektedir. Bu aslında onların mükemmeliyetçiliğindendir. Bir Boğa erkeği ise fazla ayrıntıya dalmaz ve her şey tam olarak mükemmel olmasa da mükemmelin biraz azıyla da yetinebilir. Başaklar ise her şeyin her zaman dört dörtlük olmasından yana olarak bir Boğa burcu erkeği için biraz fazla ayrıntılara dalan bir kişilik olabilir.


Başakların genellikle birden fazla sorunu vardır. Çeşitli şekil ve boyutlarda kendilerine ait kişisel olanlar ve olmayanlar, kaotik işler, düzensiz insanların işlerinin düzene sokulması sorunları ve çeşit çeşit dünyevi işler. Hayatları korkunç karmaşalar içinde geçer gibi durur. Fakat bu tam anlamıyla Başak burcu kadınının mükemmeliyetçiliği abartmasından kaynaklanır. En mükemmel durumda bile bir Başak burcu kadını için mutlaka düzeltilmesi gereken bir şey vardır. Onun yaşamında hiçbir şey düzensiz ya da asimetrik olamaz. İşte tüm bunlar bir Boğa burcu erkeğini zihinsel boyutta yorabilir.

Başaklar yaşam yolculuklarının herhangi bir yerinde bir hata ortaya çıktığında yürümeyi durdururlar. Hatta hataları tespit etmek Başak burcunun ruhunun gıdası bile diyebiliriz. Boğa ise yaşamı hatalarıyla kabullenmiştir ve yürümeye devam eder. Bu titiz başak için büyük sorun teşkil edebilir. Çünkü başak burcu kadını durur, hatayı onarır, onardığı işin kalite kontrolünü yapar sonra bir kez daha yapar ve her şey emin olduktan sonra yürümeye hazırdır. Her ne kadar hızı sevmese de bir Boğa erkeği için bu biraz zahmetli bir yürüyüş olarak görülebilir.


İki topraklı burç Başak ve Boğa, her ikisi de yavaş hareket eder, hız tutkunu değillerdir. Bu onlar için hem bir avantaj hem de dezavantaj. İyi haber şu ki: biri hızlı biri yavaş iki burç olmadıklarından bu ikisinin yaşam hızları ve zihinsel boyuttaki hızları aynıdır. Hız sorunu yaşamazlar birbirlerine uyabilirler. Kötü haber ise şu: bu ilişki çok yavaş olduğundan zamanla sıkıcı olmaya başlayabilir. Hem çok yavaş hem de her ikisi de toprak, çok fazla kuru. Biraz suya ve duygusallığa ihtiyaç duyabilirler ve birbirlerini aldatmaya meyilli olabilirler. Asla unutmayın: toprağı besleyen sudur.

Birbirine benzer bu iki toprak elementi mensubu burç arasında elbette bireysel farklılıklar da var. Bu bireysel farklılıkların bilincinde çok sağlıklı bir ilişki yaşayabilirler. Aşırı ayrıntıcı bir Başak burcu kadını ile ayrıntılara dalmayan yüzeysel Boğa burcu erkeği müthiş iş ortaklıkları da yapabilirler. Başak beynini sürekli sorunlarla meşgul etmeyi sever. Karmaşık işlere kafa yormayı severler. Boğa burcu erkeği için bu tür karmaşıklıklar üzerinde kafa yormak büyük bir zaman ve enerji kaybıdır.

BOĞA BURCU : 21 Nisan - 21 Mayıs

Sayısı: 2

Elementi: toprak

Cinsiyeti: dişil

Organı: Boyun, boğaz

Astrolojik değeri: Venüs

Dost burcu: Akrep, yengeç

Düşman burcu: Aslan

Tarot kartı: İmparatoriçe

Yaşam mottosu: Kaliteli yaşa!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Akrep

BAŞAK BURCU : 23 Ağustos - 22 Eylül

Sayısı: 6

Elementi: toprak

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Bağırsak ve sindirim sistemi

Astrolojik değeri: Merkür

Dost burcu: Akrep

Düşman burcu: Yay

Tarot kartı: Ermiş

Yaşam mottosu: Hatasız kul olmaz, önemli olan düzeltmek!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Balık

Başak burcunun pozitif yönleri:

Seçici, ayrımcı, pratik, analitik, yararlı, dakik, dikkatli, detaycı, titiz , düzenli, disiplinli, derli toplu, becerikli, yardımsever, uyumlu, dengeli, çalışkan, mütevazi, dürüst, düzenli, ince farkları görme kabiliyeti, zevk sahibi olma, analiz, gayretli, organize çalışan, sabırlı, başladığı işi bitiren, güzel giyinen, evi temiz, mükemmeliyetçiliği abartabilen, tutucu, değişime direnen.


Başak burcunun negatif yönleri:

Şüpheci, önyargılı endişeli, kuruntulu, ince eleyip sık dokuyan , geleneklere aşırı bağlı, zorluk çıkaran , önemsiz şeyler üzerinde fazlaca duran, mükemmeliyetçi, kolay kolay beğenmeyen, zor insan, aşırı titiz, kılı kırk yaran, sabit fikirli, ikna edilemeyen, inatçı, değişime aşırı direnen, aşırı detaycı.

Boğa burcu pozitif özellikleri:

Pratik, güvenilir, sabırlı, iş yaşamında uyumlu, dayanma gücü yüksek, değerbilir, kararlı, iradeli, dikkatli, romantik, azimli, sanatçı ruhlu, sadık, doğaya düşkün, rahatına düşkün, lüks ve konfor sever, doğaya düşkün, koleksiyoncu, evinin güzelliğine düşkün, ailesine düşkün, güzelliğe zaaf, risk almayı sevmez, güzel sanatlara düşkün.


Boğa burcu negatif özellikleri:

İnatçı, sabit fikirli, Esneklikten yoksun, tartışmacı, ağır ve yağlı yemekleri sevme, boğazına düşkün, sabit fikirli, yenilik ve değişime karşı, temkinli, rahatına düşkün, boğazına düşkün, pasif, hoşgörüsüz, güzelliklere ve maddeye önem veren, tembel, yavaş, alışverişkolik, ayağını yorganına göre uzatamayan, markacı, dünyevi zevklere düşkün, aşırı sahiplenen, değişime kapalı, mükemmeliyetçi.

YORUMLAR

bottom of page