top of page

Boğa burcu erkeği Boğa burcu kadını uyumu

woman24.png

İki Boğanın ilişkisi yeri geldiği zaman hoş zamanların yeri geldiği zaman zor zamanların yaşandığı bir ilişkidir. Her ikisinin de zevk aldıkları ve nefret ettikleri şeyler benzerlik gösterir. Aynı dünyaların insanlarıdır ve aynı dili konuşurlar. Birbirlerini anlama sorunu yaşamazlar. Dünyaya aynı noktadan bakabilirler. Fakat her ikisinin de çok fazla inatçı olması bazen inatçılık çatışmalarında bocalamalarına yol açabilir.


Her iki Boğa da ilişkilerinde hem duygusal hem de dünyevi düzeyde güvenlik ve konforun tadını çıkarırlar. İnatçılık çatışmaları yaşasalar da benzerliklerin fazla olması onları bir arada tutabilir. Ortak zevkleri paylaşırlar, yaşam hızları ve zihinsel hızları aynıdır. Her ikisi de konforlu bir yaşam bulduklarında bu yaşama sımsıkı tutunur kalırlar ve asla yerlerinden ayrılmak istemezler. Değişimi çok fazla sevdikleri söylenemez. En azından mutlu oldukları bir yaşam tarzına sahiplerse değişim uğruna o yaşam tarzını riske atmazlar.

Boğa burcu insanları maddi varlıklarına ve maddi güvenliklerine çok fazla değer vermelerine rağmen zaman zaman aşırı duygusal da olabilirler. Boğa burcu insanları çalışkan ve oldukça mütevazıdır. Ayakları yere o kadar iyi yerleştirilmiş inatçı yaratıklardır ki onları rahat ettikleri bir yerden uzaklaştırmanız mümkün değil. Neyse ki her ikisi de Boğa ve bu onların ortak yönü. Fakat her ikisi de farklı bir şey için diretiyorsa bu ilişkilerini tam anlamıyla bir kabusa dönüştürebilir. Boğalar inatçı olmalarıyla ünlü burçlardır. Her iki Boğa da kendi dediğinde inat ederse işleri çok zor!


İki Boğa burcu arasındaki ilişki sakin ve karşılıklı olarak rahatlatıcı olabilir. İstikrarlı doğasıyla Boğalar hızlı yeniden yapılanmaya veya normlardaki ani değişikliklere şiddetle karşı çıkarlar. Yenilikçi olmanın yanı sıra gelenekseldirler. Bir Kova ya da Koç burcu gibi yeni çıkan bir şeye balıklama dalmazlar. Bunun yerine atadan gelmiş ya da denenmiş ve başarılı olduğu kanıtlanmış geleneksel metotlara yönelirler. Daha önce başarısı kanıtlanmış bir şey dururken yeni bir risk almaya gerek olmadığını düşünürler. Hele de alınacak risk onları rahat ettikleri yerlerinden ayrılmaya zorluyorsa buna şiddetle karşı çıkarlar.

İki anlayışlı ve sakin Boğa bir araya geldiğinde tüm ilişkiler harika bir şekilde ilerler. Fakat iki inatçı Boğanın bir araya gelmesi tam anlamıyla kabustur. Boğaların rahat etmesi çok önemli. Yaşadıkları ev kırık dökük olmamalı, eşyalar hem göze hitap etmeli hem de rahat olmalı. Boğaların bir yaşam standardı vardır ve asla ucuzlukçu olamazlar. Her iki Boğa da bu konuda her daim hemfikirdir. Yaşam konforu için para harcanması gerekiyorsa harcanmalı. Bu konuda cimrilik etmemek gerektiğini düşünürler.


İki Boğanın romantik ilişkisi aynı zamanda hem hoş kokulu hem de duygusaldır. Romantik akşam yemekleri, hoş kokulu kalp şeklinde mumlar ve evin içindeki dekorasyon her şey onların göz zevkine uygun. Ne de olsa bir evde yaşayan iki Venüslü olduğunu unutmayalım. Göze hitap eden ve içinde “sanat” olan her şey Boğalar için para harcamaya değer varlıklardır. Fakat yine de iki toprak elementlinin bir araya gelmesinde çok fazla kuru enerji var. Onların evlerinde belki de su enerjisi eksik. Suyun devridaim yaptığı ahşap bir dekorasyon eşyasını evlerinde bulundurmaları her zaman onlara pozitif enerji verecektir.

Bununla beraber iki Boğanın birbirlerinin görüşüne katılmadığı durumlar olabilir ve bu ilişkilerinin üstesinden gelmek için kesinlikle zor bir zamandır. Bu kadar inatçı boğa hareketleri sergilemek yerine azimlerini bırakırlar ve birbirlerine biraz sevgi gösterirlerse hem kendileri hem de ilişkileri kazanır. İkisi arasında işler inatçılık yüzünden zorlaştığında kendilerini ayrılığın eşiğine gelmişken bile bulabilirler. Daha önceki savaşların ve inatçılık kalıntılarının izlerini de unutmamak gerekir. Onların belki de ilişkilerini tekrar gözden geçirmelerinde fayda olabilir.


İki Boğa burcu cinsellikte bir araya geldiğinde dünya daha önce hissettikleri gibi var olmaya başlar. Birbirlerinin dokunma ihtiyacını ve tüm duyuları harekete geçirmeyi mükemmel bir şekilde anladıkları için cinsellik zevkini keşfederler. Fakat her ikisi de ağır bir burç olduğundan yatakta yükü diğer partnere yükleme eğilimine girebilirler. Aynı dünyanın insanları oldukları yatakta da bellidir. Birbirlerini çok iyi anlarlar ve nasıl mutlu olacaklarını bilirler.

YORUMLAR

bottom of page