top of page

Boğa burcu erkeğinin genel özellikleri

woman24.png

Sabit bir toprak burcu olarak Boğa burcu daima içe dönük, sabit ve gerçekçidir. Aslında bu türle yaşam basit ve rahattır. Çok fazla ayrıntılar dalmaz pratiktir. Elementi toprak gibi değişmeden bir noktada sabit durmayı sever. Eğer bir hava burcundan bahsediyor olsaydık belki de değişkenlikten bahsedecektir. Fakat bir Boğa erkeği bir şeyle mutluysa onu yaşamının bir parçası olarak kabul eder ve değiştirmeme konusunda sonsuza kadar kararlıdır.


Bir Koç burcunun aceleciliğini asla Boğa erkeğinde göremezsiniz. Boğa, bir şeyden emin olana kadar bekler ve emin olunca hamlesini yapar. Bir kadına “seni seviyorum” demek için bile oldukça uzun süre bekleyecektir. Bir Boğa erkeği asla yaşamıyla ilgili fevri kararlar vermez ve fevri insanlarla uyum sağlayamaz. Bazıları için Boğa erkeği “ağır hareket eden” olarak tanımlanabilir. Evet, bu doğru fakat boğa ağır ama emin adımlarla yürür.

Bir Boğa burcu için anahtar “sabırlı olmak”. Sürprizleri herkes sevebilir, fakat Boğa herkes değil. Ani değişimler ya da aniden gerçekleşen olaylar onu rahatsız edebilir. Hareket etmeyi sevmez, en azından rahat olduğu bir yerden hareket edip başka bir yönde ilerlemek bir Boğa erkeğine uymaz. Eğer, çok sık karar değiştiriyor ve sürekli farklı yönlere doğru ilerleyen hızlı bir yaşam tarzınız varsa Boğa burcu erkeğini yerinden kıpırdatarak size uymasını hayal bile etmeyin. Bu asla olmayacak!


Boğa burcunun sabit doğası onu hayatı yavaş ve istikrarlı bir şekilde yaşamaya götürür. Bu onun hem iş hayâsında hem de aşk hayatında geçerli. Duygularını işlemesi ve iç dünyasında durum ölçüp tartması için zamana ihtiyacı var. Gideceği yerin şu anda bulunduğu yerden daha iyi bir yer olduğunu anlaması ve bundan emin olması gerekiyor. Aksi taktirde gitmeyecek! İşte olay sadece bundan ibaret. Boğa burcu erkeği sadece daha iyisine doğru yol aldığını bilirse harekete geçecektir.

İlişkinin fiziksel tarafına gelince bir Boğa burcu erkeğiyle yatağa girmek kelimenin tam anlamıyla bir “terapidir”. Boğa size iyi gelir. Onun büyülü dokunuşları, Venüsten aldığı enerji ve sanatsal ruhu, şiirsel konuşması Zodyakta tadına doyulmayacak erkek Boğa burcu erkeğidir. Fakat, onun toprak elementinden gelen “yavaşlatıcı” enerjisi yatakta hızlı burçları sıkabilir. Boğa burcu erkeği kadın tenine o kadar düşkündür ki ön sevişmeyi uzun tutma işini biraz abartabilir. Bir Boğa burcu erkeği için cinsellik asla şipşak yapılacak basit bir fiziksel aktivite değil, hatta bir fiziksel aktivite bile değil ruhların birleşmesi sanatıdır. Unutmayın, o bir Venüslü, sevişmez, sanat yapar!


Bir Boğa burcu erkeğinin evine gelince, o tam anlamıyla bir lüks ve konfor düşkünüdür. Bir Venüslü olmasından kaynaklı olarak evinde her şey öncelikle göze hitap etmeli daha sonra konforlu olmalı. Onun ailesi ve çocukları yumuşak kanepelerin ve rahat bir ev ortamının tadını çıkarır. Asla kıt kanaat yaşamazlar. Boğa bir şekilde evinde yaşayan herkesi konfor içinde yaşatmayı başaracaktır. Onun evinde daima lüks, konfor ve lezzetli yiyecekler bulunur.

Boğa yaşamındaki her şeyin yavaş olmasını sever. Ani hareketler, eni değişimler bir Boğa burcu erkeğinin tarzı değil. İlişkilerinde de bu durum değişmez. Bir Boğa erkeğinin kalbine aniden giremezsiniz. Aradan biraz zaman belki de birkaç buluşma geçmesi gerekebilir. Boğa, ne zaman “ben hazırım” derse o zaman onun hayatına girersiniz. Boğanın bir kadına cinsellikte yaklaşımı da buna benzeyebilir. O, bir Koç burcu gibi size asla “hadi hemen yatağa girelim” demeyecektir. Hatta belki de hiçbir zaman demez.


Boğanın dillere destan efsanevi inatçılığına gelince, bu onun yaşamında belki de en büyük problemi. Ondan konfor bölgesinin bir santimetre dışına çıkmasını istediğinizde dikkatli olun! Eğer “çıkmam” diyorsa çıkmaz. Venüs'ün nezaketini onurlandırarak mümkün olan en sinir bozucu pasif-agresif yollarla tüm gücüyle direnecek ve reddedecektir. Yer değiştirmeyi ve konforunu bozucu tekliflerle karşılaşmayı hiç mi hiç sevmez. Eğer bir konuda “ben böyle iyiyim” diyorsa, yenisini teklif etmemeniz en doğrusu.


Tüm bunların yanı sıra bir Boğa burcu erkeği Venüsten aldığı enerjiden dolayı “güzel” olan her şeye tutkundur. Güzel yemek, güzel şiirler, güzel bir ortam, kaliteli ve güzel ürünler ve tabiki de güzel kadın. Bir Boğa burcu erkeğine ne yapmamalıyım sorunu soracak olursanız, ona asla ucuz ya da göze hoş görünmeyen bir hediye almayın. Boğa erkeği tam anlamıyla bir kalite düşkünüdür. Maddi gücünün yetip yetmemesine bakmadan, çoğunlukla ucuz ve kalitesiz ürünleri kullanmamayı tercih edecektir.

YORUMLAR

bottom of page