top of page

Boğa burcu erkeği İkizler burcu kadını uyumu

woman24.png

Boğa ve İkizler temel içgüdülerinde ayrı dünyaların insanlarıdır ve genellikle dünyaya bakış açıları aynı değildir. Boğa ayakları yere sağlam basan, sabit ve kararlıdır, İkizler ise eğlenceyi sever ve bir şeyden diğerine kayar. Boğa burcu erkeği sakin, istikrarlı ve pratik olmayı severken ikizler burcu kadını her daim değişkenlik taraftarıdır. Bu ikilinin yol ayrımına varması söz konusu olursa büyük ihtimalle bu sebepten dolayıdır.


İkizler burcu kadınları çok zeki, konuşkan ve oldukça ilginçtir. Kıvrak zekaları ve dilleriyle neredeyse her sorundan sıyrılırlar. Her duruma ve her konuma uyarlanabilirler. Bu Boğa burcu erkeğini hem zorlar hem de ona uyabilir. Çünkü ayaklarını toprağa yapıştırmayı seven Boğa ikizlerin zihinsel hızına eğer uyamıyorsa aklına gelecek tek şey ikizleri kendine uyarlamak olacaktır. İkizler burcu kadınının da her duruma uyarlanabilmek gibi muhteşem bir özelliği var. Eğer bunu fırsata çevirebilirlerse ilişkileri yürür.

Bununla beraber Boğa burcu erkeği ve İkizler burcu kadını zihinsel boyutta da farklı dünyaların insanlarıdır. Boğa sabit bir burç olarak kendini mutlu ve huzurlu olduğu ortamda bulursa o ortama bağlı kalır ve değişimi reddeder. İkizler kadını tam anlamıyla bir zihinsel gezgin. Değişim onun ruhunun gıdası. Sürekli yön değiştirmek ister, bir gün dediği bir gün dediğini tutmaz. İşte bu Boğa burcu erkeğinin pek alışık olmadığı bir durum olarak ilişkiyi olumsuz etkileyebilir.


Hem Boğa burcu hem de İkizler burcu gezmeyi severler ve bağımsızlıkları temel ihtiyaçlarından biridir. Fakat bu ikisi için “gezmek” adeta farklı boyutlarda gerçekleşen bir eylemdir. Boğa burcu gezerken içinde bulunduğu doğal ortamın tadını çıkarır. Çünkü Boğa bir toprak elementi mensubu ve toprakla iç içe hissetmeyi sever. İkizler için gezmek yalnızca zihinsel bir eylemdir. Zihinsel boyutta da yerinde durmayı sevmeyen İkizler burcu kadını için gezmek enerji verici zihinsel bir eylemdir.

İkizler burcu kadını hayatta kalmak için gerekli göründüğünde bir bakış açısından bir anda diğerine geçme yeteneğine sahiptir. Bu durum Boğa burcu erkeğini huzursuz edebilir. Boğa bu kadar hızlı zihinsel hareketler karşısında güven kaybeder ve zihinsel muhafızlar inşa eder. Boğalar zihinsel boyutta parlak ve hızlı yaratıklar  olarak dolanan İkizlerle ilişkisinde onun hızına ayak uydurmakta zorluk yaşayabilir ya da İkizleri anlamayabilir. Boğa bu durumda iki seçeneğe başvurur: ya içindeki vahşi kızgın boğayı ortaya çıkarır ya da İkizlerin hızına uyum sağlamak için çaba gösterir.


İkizler burcu kadını tam anlamıyla bir sosyal kelebektir. Daldan dala konar. İnsanlarla çabuk uyum sağlar. Boğa kesinlikle böyle değil. Onun iç dünyası nasıl yavaşsa insanlar güvenme ve haşır neşir olma konusunda da yavaştır. Boğa burcu erkeği İkizler burcu kadını ilişkisinde büyük ihtimalle ilişkiye hızlı giriş İkizlerin katkısından dolayı olacaktır. Çünkü Boğa her zaman olduğu gibi ilişki konusunda da asla ani kararlar almayı sevmez. İkizlerin atılgan olduğu yerde boğa her zaman bir adım geri duracaktır.

Her ne kadar çok fazla bireysel farklılığa sahip olsalar da bu ikili karşıt görüşleri bir araya getirip onları bir hakikat şeridine asabilirler, cazibe ve mantıkla bağlayabilirler ve her tarafta bir idealizm ve barış havası yaratabilirler. İkizler her zaman hızlı sonuçlar ve kestirme yollar. Boğa ona sabırlı olmayı ve uzun vadeli planlar yapmayı öğretebilir. İkizler burcu kadını Boğa burcu erkeğinin inatçı zihnini canlandırır ve ona yeni bir düşünce tarzına giriş konusunda ilham verir.


Sonuç olarak, bu ikilinin uzun vadeli ilişki yaşayabilmeleri için mutlaka birbirlerinin bireysel farklılıklarının bilincinde olmaları gerekir. Aksi taktirde ilişkilerinde büyük felaketler yaşayabilirler. Her ikisi de değişmemek ve olduğu gibi kalmaya direnir ve partnerine uymak adına hiçbir çaba göstermezse ilişkinin sonu mutlaka ayrılık olacaktır. Boğa her zaman birkaç noktaya birden odaklanmak isteyen İkizler tarafından zorlandığında inatçı kalır. İkizler savurgan ve Boğa burcu para odaklı olduğundan para konusunda da uzun süreli tartışmalar yaşayabilirler. Ayrıca Boğa ayaklarını toprak elementine o kadar sağlam basmak ister ki, ikizler Boğaya göre çok fazla hafif ve uçucu tabiata sahip bir hava grubu burcudur. Boğanın sabit bir şekilde yerinde kalmak istemesini anlamaya çalışmalıdır.

BOĞA BURCU : 21 Nisan - 21 Mayıs

Sayısı: 2

Elementi: toprak

Cinsiyeti: dişil

Organı: Boyun, boğaz

Astrolojik değeri: Venüs

Dost burcu: Akrep, yengeç

Düşman burcu: Aslan

Tarot kartı: İmparatoriçe

Yaşam mottosu: Kaliteli yaşa!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Akrep

İKİZLER BURCU : 22 Mayıs - 22 Haziran

Sayısı: 3

Elementi: hava

Cinsiyeti: Eril

Organı: eller

Astrolojik değeri: Merkür

Dost burcu: Aslan

Düşman burcu: Balık

Tarot kartı: Aşıklar

Yaşam mottosu: Hemen şimdi!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Yay

İkizler burcu pozitif özellikleri:

Zeki, uyanık, esnek, değişken, sosyal, sempatik, sevecen, yenilikçi, yeniliklere açık, çabuk kavrayan, bilgili, iletişimde yetenekli, mantıklı, akılcı, konuşkan, sosyal, sempatik, yeniliklere açık , esnek, kolay adapte olabilen, çok yönlü, her işe yatkın, entelektüel, mantıklı, canlı, eğlenceli, hareketli, zamana uyan gençlik dolu, becerikli, bilgiye dayalı ilerleme yeteneği, yazma ve konuşma becerili, elleri hızlı, hızlı klavye kullanan, çabuk, değişime hızlı adapte olan.


İkizler burcu negatif özellikleri:

Sabırsız, sikkatsiz, duygusuz, dengesiz, sinirli, kararsız, dedikoducu, huzursuz , havai , aşırı hareketli, değişken, sinirlerini kontrol edemeyen , yüzeysel, diken üzerinde yaşayan, ayrıntılara dikkat etmeyen, aşırı hızlı, çok konuşan, sakar, ellerini çok yaralayan, havalı, sinsi, sözünde durmayan, unutkan, daldan dala konan, konuşmayı sevip dinlemeyi sevmeyen, konuşurken sözü kesen, dengesi bozuk, bir öyle bir böyle, çift karakterli, maskeli, aniden karar değiştirebilen, kolay unutan.

Boğa burcu pozitif özellikleri:

Pratik, güvenilir, sabırlı, iş yaşamında uyumlu, dayanma gücü yüksek, değerbilir, kararlı, iradeli, dikkatli, romantik, azimli, sanatçı ruhlu, sadık, doğaya düşkün, rahatına düşkün, lüks ve konfor sever, doğaya düşkün, koleksiyoncu, evinin güzelliğine düşkün, ailesine düşkün, güzelliğe zaaf, risk almayı sevmez, güzel sanatlara düşkün.


Boğa burcu negatif özellikleri:

İnatçı, sabit fikirli, Esneklikten yoksun, tartışmacı, ağır ve yağlı yemekleri sevme, boğazına düşkün, sabit fikirli, yenilik ve değişime karşı, temkinli, rahatına düşkün, boğazına düşkün, pasif, hoşgörüsüz, güzelliklere ve maddeye önem veren, tembel, yavaş, alışverişkolik, ayağını yorganına göre uzatamayan, markacı, dünyevi zevklere düşkün, aşırı sahiplenen, değişime kapalı, mükemmeliyetçi.

YORUMLAR

bottom of page