top of page

Boğa burcu erkeği nasıl bir sevgili olur?

woman24.png

Boğa burcu erkeği nasıl bir sevgilidir?

Tipik boynuzlu hayvan temsili bir burç olarak Boğa erkekleri boynuzlarının işaret ettiği yönde ilerlemeye oldukça meyilli insanlardır. Onlarla sevgili olursanız şanslısınız fakat istikametlerine aykırı yönlendirici çabalara girmekten kaçınırsanız ilişkiniz uzun sürecektir. Aksi taktirde ilişkinin Boğa burcu erkeğinin inadıyla karşılaşma ihtimali vardır.


Boğa burcu erkeği yavaş ve kasıtlı hareketleriyle ünlü bir sevgili türüdür. Bunu asla “enerji eksikliği” olarak yorumlamamalısınız. Yavaşlık onun sadece doğasında olan bir özellik. Yavaş düşünür, yavaş değişir, adımlarını yavaş atar. Bir ilişkiye girişte de bu yavaşlığı kullanacaktır. Size hemen güvenmesini ve sizi yaşamının merkezine hemen almasını beklemeyin. Bu da yavaş olacaktır. Bir Boğa burcu erkeğiyle aşk yaşıyorsanız asla yapmamanız gereken şey onu hızlandırmaya çalışmaktır. İlişkiyi hızla evliliğe yönlendirmeye çalışmak ya da bir an önce bir şeylerin olması için onu baskılamak Boğa burcu erkeğini boğar.

Tipik bir Venüslü olarak Boğa burcu sevgilisi şık giyimi, zerafeti ve güzelliği sever. Yanındaki kadından da aynısını bekler. Bir Boğa burcu erkeği ile sevgili olduysanız bilmelisiniz ki dışarıda geçirilen geceler onu ve tüm dünyayı etkilemek içindir. Sizden süslenmenizi ve özellikle kadınsı olmanızı bekleyecek fakat bunu asla rüküşlük boyutuna taşımamalısınız. Dişi tarz ve orantılı bir şekilde giyinip süslenmeniz her zaman Boğa burcu erkeğini etkileyecektir. Dış dünyada böyle olabilirsiniz fakat eve geldiğinizde en rahat ve büyük beden eşofmanınızı giyip rahat kanepenizde uzanmanızda da sakınca görmez.


Boğa burcu erkeği sevgili olduğunda görünüş onun için elbette her şey değildir fakat boğa olmanın getirdiği güçlü bir gurur duygusu var. Bir Boğa burcu erkeğiyle geziyorsanız dışarıda dış görünüş ve zerafet adına elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Fakat, bu yalnızca dış görünüşünüzü kapsamıyor. Zerafet kavramı bir Boğa burcu erkeği için çok geniş yelpazeye sahiptir. Bir restorantta hal ve hareketleriniz, gülüşünüz, yürüyüşünüz hatta çatalı tutuşunuz. Ne kadar dişi tavırlarınız varsa Boğa burcu erkeği size kendini o kadar kaptırabilir. Bunun tam tersine erkeksi giyim tarzı, erkeksi yürüyüş ya da dişilikten uzak olan her şey Boğa burcu erkeğini kendinizden uzaklaştırmak konusunda yardımcıdır.

Bir Boğa burcu erkeği sevgiliniz olduğunda onun doğal evcil tavırları da ortaya çıkabilir. Bazen onun için en eğlenceli mekan oturma odasındaki yumuşak kanepelerdir. Sinemaya gitmek yerine o kanepelerin üzerinde oturup birkaç çerez eşliğinde sizinle televizyon karşısında vakit geçirmeye bayılabilir. Onun için en rahat yer evidir fakat gezilere kesinlikle karşı değil. Onunla sosyal etkinliklere ve gezilere de katılabilirsiniz. Tipik bir toprak elementli olarak her zaman doğa tutkunudur ve toprağın kokusuna ihtiyaç duyar. Yine de toprak elementinden yeterince enerji aldıktan sonra dönmek istediği yer yine yumuşak kanepeleri olacaktır.


Bir Venüslü olarak Boğa burcu erkeği sevgili olduğunda kulağınıza o romantik şiiri fısıldayan erkektir. Fakat bu ilk zamanlarda olmayabilir. Hayatın her alanında yavaş hareketleriyle ünlü Boğa burcu erkeklerinin bu romantizm moduna girmesi de zaman alabilir. Boğalar aşkı ve romantizmi hücresel boyutta hisseden türden aşıklardır. Yalnızca fiziksel haz ya da fiziksel görüntüye göre bir kadına çekilmez ve romantizm duyguları hissetmezler. Fiziksel görünüş belki bir Boğa erkeğini çekmede ilk enerjiyi yaratacaktır fakat bundan fazlasını yapmaz.

Matadora başı dik ve burun delikleri açılmış şekilde saldıran boğa gibi, Boğa burcu erkekleri de aşk yaşamların önlerine çıkan her zorluğa gurur ve kararlılıkla karşılık verirler. Boğalar kısaca sebat, kararlılık ve gücün özüdür. Boğa erkeğinin öfkeli bir yanı olduğundan ve onu serbest bırakmaktan çekinmeyin. İnatçılığıyla ünlü bir Boğa bir partnere doğru enerjisini yönelttiğinde en nefret ettiği şey reddedilmek olabilir. İstediğini alamayan bir Boğa burcu erkeği daha çok inat yapabilir. Aşk oyunlarını seven biriyseniz onu kendinize daha çok çekmek adına küçük çaplı ve kısa süreli bir “reddetme” oyunu da oynayabilirsiniz. Sizi ne kadar zor elde ederse o kadar çok size yönelecektir.


Boğa burcu erkeği sevgili olduğunda sizden onun yaşamın “tat alma” bölümüne odaklanmanızı da bekleyebilir. Tipik bir toprak elementi burcu aynı zamanda yönetici organız boğaz olan bir Boğa elbette yemek kalitesine değer verecektir. Onu kendinize çekmek için elinizdeki tek silah bu olmasa da sizi çekmede bir tık işinize yarayacak küçük bir sır da güzel görünen ve gurme yemekleri bir Boğa burcu erkeğinin önüne koyabilme yeteneğinizdir. Boğa burcu erkeği doğanın renklerinin ve zevklerinin sofrasına taşındığını görmeye bayılır. Rengarenk kurulmuş odada mumlar ve dekorasyonlar olan nefis bir sofra ve sofrada pahalı bir şarap. Bir de karşısında zarif bir kadın. İşte bir Boğa burcu erkeği için mutluluğun tanımı budur!

YORUMLAR

bottom of page