top of page

Boğa burcu erkeği Oğlak burcu kadını uyumu

woman24.png

Boğa burcu erkeği ve Oğlak burcu kadını oldukça düzgün ve sorunsuz ilişki yaşayabilirler. Her ikisi de toprak, aynı değerlere sahipler, aynı dünyanın insanları ve aynı dili konuşan iki burçtur. Hedeflerine farklı yaklaşımlar sergileseler de ortak fikirleri ve yaklaşımları benzer. Boğa burcu erkeğinin genellikle sevdiklerine karşı çok yumuşak bir köşesi vardır Oğlak burcunun da bu köşenin kraliçesi olmakla sorunu olmaz.


Boğa burcu erkekleri yaratıcı değildir daha önce ilk dokunuşu yapılmış bir projenin sonucuna odaklı çalışırlar. Oğlak burcu kadını da tam anlamıyla zor işlerin sorun çözücüsü. Bu ikili yaşamın zorluklarına karşı kolları sıvar ve ellerini kirletmekten kaçınmazlar. Ne de olsa her ikisi de bir toprak elementi mensubu. Her zaman çalışkandırlar bu yüzden ellerini kirletmekten korkmazlar. Güvenilir, pratik, metodik yaklaşımları vardır.

Bu iki toprak elementli çevrelerinde ya da dünya üzerinde iz bırakmayı severler. Oğlak kadını iyi bir gerçeklik duygusuna sahiptir ve muhteşem yaşlanma yetenekleriyle kutsanmışlardır. Zamanı iyi kullanırlar, her anın kıymetini bilirler ve sorunları çözmeden geleceğe ertelemekten nefret ederler. Zaman onlara mutlaka bir şey katarak geçer. Boğa burcu erkeği Oğlak burcu kadınının bu yeteneğine daima hayran kalacaktır. Bu ikisi yeteneklerini birleştirirlerse birlikte harika projeler de oluşturabilirler.


Yaşlanma yeteneğiyle kutsanmış olan Oğlak burcu kadını zaman geçtikçe daha da güzelleşir, kendine daha çok şey katar ve hayatını düzene oturtmayı bilir. Bu Boğa burcu erkeğinin de yaşam kalitesini yükseltecek bir özelliktir. Oğlaklar hem yaşamın zorluklarına karşı dayanıklıdırlar hem de yaş aldıkça gelişir, zenginleşir ya da potansiyellerini keşfederler. Her ne kadar Boğa burcu erkeği dış güzelliğe değer verse de Oğlak burcu kadınının içsel olarak yücelmesi ve özgüveninin artması da onu çeken bir unsurdur.

Boğa burcu erkeği ve Oğlak burcu kadınının birleştikleri noktalar vardır. Boğa yaşamında konfor ve istikrar ister. Kıt kanaat geçinecek ya da düşük kalite yaşam tarzıyla memnun olacak erkek değildir. Oğlak burcu kadını hayatın engellerini aşma yeteneğiyle Boğa burcu erkeğinin yaşamına her zaman kolaylık, konfor ve gelişim katar. Bir Oğlak kadını doğru zamanda doğru şeyi yapmayı bilir. Zamanlama konusunda oldukça iyidir ve gerçekleştirdikleri her şeyde kararlılık ve duyarlılığa sahip güçlü bireylerdir. Hayalperest değildirler ve aptalca yanılsamalarla vakit kaybetmezler. Oğlak kadınları sosyal ve finansal olarak en tepede olmayı ve vakit kaybı olan saçma sapan uğraşlardan özgür olmayı severler.


Oğlak burcu ve Boğa burcu değerli taşlara ve metallere olan sevgisini paylaşmanın yanı sıra bu tür yatırımlardan kar elde etmeyi de bilirler. Bu ikisi hedeflerinde her zaman olduğu kadar uyumludur ve dış dünyada çabalarının karşılığını almayı bilirler. Her ikisi de finansal kaynaklara ve geleceğe yatırım yapmaya değer veren burçlardır ve birlikte zenginleşmenin tadını çıkarırlar. Zenginliğe Boğanın ve Oğlağın farklı türden katkısı var: Boğa yaşamın konforunu ve lüksü önemser ve hayatının her alanına kalite getirir, Oğlak ise zenginliğe giden yolda karşılaşılan tüm engelleri aşma konusunda en iyi tavsiyelere sahiptir.

Ancak çıkarlar burada bitmiyor. Her ikisi de zenginleşmeyi sevdikleri gibi lüks, konfor ve eğlenceye düşkündür. Bununla birlikte bu ikilinin zenginleşmesi ve yaşam refahını arttırma yolculuklarında gitmek istedikleri rotada hafif farklılıklar olabilir. Boğa, Oğlak burcunun başarılı olma isteğini takdir eder ve tehdit edici ve stratejik hamlelerinden korkmaz. Her ne kadar ayakları sımsıkı toprağa bağlı olsa da Boğa erkeği Oğlak kadınının zenginleşme stratejilerini her zaman mantıklı bulur ve onu destekler.


Bu ikili cinsel içgüdüleri bakımından aynı dünyaların insanları olsalar da biraz fazla “aynı” olma durumuna yakalanabilirler. Boğa burcu her zaman Venüsün tam zıttında duran Marsa tutkuludur, bu yüzden Akrep ve Koç burcunda tam aradığı cinselliği bulur. Fakat Oğlakta Mars enerjisinden eser bile bulamaz. Bu durum Boğa Oğlak bağlantısında biraz çekim eksikliğine yol açabilir. Boğanın ihtiyaç duyduğu Mars enerjisi yatakta her zaman bir eksiklik olarak kalacaktır. Yine de bu ikili değişik fantezileri yatağa getirebilirlerse bu sorunu birlikte aşabilirler. Cinsel uyumda aynı zamanda Boğanın bir toprak olduğunu unutmayın. Toprağı besleyen sudur. Bu yüzden Boğa erkeği Akrep, Yengeç ve Balık burcu kadınında bulduğu o yumuşak ten ve zerafetin eksikliğini Oğlakta hissedebilir.

BOĞA BURCU : 21 Nisan - 21 Mayıs

Sayısı: 2

Elementi: toprak

Cinsiyeti: dişil

Organı: Boyun, boğaz

Astrolojik değeri: Venüs

Dost burcu: Akrep, yengeç

Düşman burcu: Aslan

Tarot kartı: İmparatoriçe

Yaşam mottosu: Kaliteli yaşa!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Akrep

OĞLAK BURCU : 22 Aralık - 21 Ocak

Sayısı: 10

Elementi: toprak

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Dizler, kemikler, dişler

Astrolojik değeri: Saturn

Dost burcu: Balık

Düşman burcu: Koç

Oğlak burcunu temsil eden Tarot kartı: Şeytan

Yaşam mottosu: Engeller beni yıldıramaz!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Yengeç

Oğlak burcunun pozitif özellikleri:

Pratik, disiplinli, güçlü, azimli, kuralcı, görev duygusu gelişmiş , sistematik, olgun , güvenilir, otoriter, sağlam, bağışıklık sistemi güçlü, özgüveni yüksek, hastalıklara dayanıklı, sırtı kolay yere gelmez, her felaketten sağlam çıkar, zorluklardan korkmaz, problemsiz hayatı sıkıcı bulur, en ağır sorumlulukları alabilir.


Oğlak burcunun negatif özellikleri:

Tutucu, inatçı, kaba, şanssız, tutucu, yavaş, muhafazakar, kibirli, şüpheci, affetmeyen ,merhametsiz ,  sabit fikirli, adaletsiz, aşırı kuralcı, maddiyatçı, önce iş sonra aşk, başarıya geç ulaşır, takıntılı, kontrol takıntısı olan, parayı seven, bir şeye inandı mı fikirleri değişmeyen, hayatı zorluklarla dolu.

Boğa burcu pozitif özellikleri:

Pratik, güvenilir, sabırlı, iş yaşamında uyumlu, dayanma gücü yüksek, değerbilir, kararlı, iradeli, dikkatli, romantik, azimli, sanatçı ruhlu, sadık, doğaya düşkün, rahatına düşkün, lüks ve konfor sever, doğaya düşkün, koleksiyoncu, evinin güzelliğine düşkün, ailesine düşkün, güzelliğe zaaf, risk almayı sevmez, güzel sanatlara düşkün.


Boğa burcu negatif özellikleri:

İnatçı, sabit fikirli, Esneklikten yoksun, tartışmacı, ağır ve yağlı yemekleri sevme, boğazına düşkün, sabit fikirli, yenilik ve değişime karşı, temkinli, rahatına düşkün, boğazına düşkün, pasif, hoşgörüsüz, güzelliklere ve maddeye önem veren, tembel, yavaş, alışverişkolik, ayağını yorganına göre uzatamayan, markacı, dünyevi zevklere düşkün, aşırı sahiplenen, değişime kapalı, mükemmeliyetçi.

YORUMLAR

bottom of page