top of page

Boğa burcu erkeği Yay burcu kadını uyumu

woman24.png

Boğa ve Yay farklı bakış açılarına sahip ve ihtiyaçları olan oldukça farklı canlılardır. Boğa ayakları yere oldukça sağlam basan ve istikrar arayışı içinde bir ruha sahipken bir Yay tam anlamıyla gezgindir. Biri sabit diğeri gezgin iki burcun kombinasyonunda ilişkinin yolunda gitmesi için mutlaka bireysel farklılıkların bilincinde olmak gerekir.


Boğa Yay kombinasyonu bu iki burç birbirilerinin farklı bakış açılarına sahip canlılar olduklarını anladıklarında muhteşem bir ruhsal kokteyl haline gelebilir. Aksi taktirde büyük çatışmaların yaşandığı bir ilişkiye dönme ihtimali oldukça yüksek. Boğa gerçeğe inanır ve pragmatiktir. Bir adım atmadan önce bin düşünür. Yay ise düşünmeden adım atmaya oldukça meyilli. Boğa önce görelim sonra hamlemizi yapalım derken Yay “yola çıkalım, ne olursa yolda görürüz” der. Yay burcu kadınının hayata bu bakış açısı bir Boğa burcu erkeği için rahatsız edici olabilir.

Boğa burcu erkeğinin estetiğe ve göze güzel görünen her şeye inanılmaz bir zaafı vardır. Yay ise dış dünyadaki güzelliğe değil daha çok içe odaklıdır ve felsefe meraklısıdır. Bu ikili aslında bu dış dünya – iç dünya arasında dolandıkça birlikte gelişir ve hayatın güzelliklerini birlikte keşfederler. Her ikisi de gezmeyi sever fakat “gezmek” ikisi için de farklı bir kavramdır. Boğa gezdiği yerlerdeki doğal güzelliklere odaklıdır, Yay için gezmek tam anlamıyla manevi keşiftir. Biri doğanın dış güzelliğine diğeri iç güzelliğe odaklıdır. Yine de gezmek ortak zevkleri.


Bu ikilinin bir diğer farkı da Boğa burcu erkeğinin gelenekçi Yay burcu kadınının ise yenilikçi olması. Biri babadan görme ya da denenmiş ve başarısı kanıtlanmış yöntemlere inanırken diğer dünyanın süregelen bir değişim içinde olduğuna ve eski yöntemlerin artık işe yaramadığına inanır. Çünkü Yay bir kaşiftir ve balta girmemiş ormanlara girmeyi, uzaklara gitmeyi ve konfor alanının dışına çıkmayı sever. Boğayı konfor alanından çıkarmak mı? O işi unutun!

Yay burcu kadınları geniş bir yelpazedeki düşünceleri ve iyi muhakeme kabiliyetleri ile birlikte ne olacağını öngörebilmeleri ile derin düşünürlerdir. İnsanların etrafında olmayı severler, ancak özgür yaratıklardır ve ilişki düğümlerine bağlanmaktan nefret ederler, çünkü bu onları hapsedilmiş hissettirir. Boğa ise kendini rahat ettiği toprak parçası üzerine adeta yapışır kalır. Yay kadınının “kalk gidelim” dediği yerde Boğanın keyfi yerindeyse cevabı mutlaka “hayır” olacaktır. Ruhunun gıdası gezmek olan Yay burcu kadını için Boğa burcu erkeğinin bu aşırı sabit doğası rahatsız edici olabilir.


İyimser ve şanslı Yaylar Boğa burcunun bu kadar değişim için risk almaktan kaçmasını anlamsız bulurlar. Boğa yaşam yolculuğunda yeni keşiflere kapalıdır. Daha doğrusu bu keşifler mevcut istikrarını tehlikeye atıyorsa Boğa asla bulunduğu yerden hareket etmek istemez. Yay için hareketsiz kalmak kelimenin tam anlamıyla “psikolojik işkence” kategorisine girer. Çünkü şanslı Yay ne zaman risk alıp bir şey denese ya hep başarmış ya da hep kedi gibi dört ayağının üstüne düşmüştür. Boğa sahip olduklarını sadece kazanma ihtimali için riske atmaz.

Bir Yay burcu kadını için yaşam adeta bir yolculuktur. O daima gelişim ve değişim süreci içerisindedir. Sabit durmayı ve yerinde saymayı sevmez. Hedefleri ve amaçları uğruna her gün bir adım atmak ister. Tıpkı hayatı boyunca yolculuk yapan bir gezgin gibidir. Sabit Boğa burcu için bu çok fazla seyahat anlamına gelebilir. Tabi gezmek yalnızca fiziksel boyutta değil aynı zamanda ruhsal ve zihinsel boyutta da yapılandır. Bu yüzden bir Yay burcu kadını kendini sürekli değişim ve gelişim içinde hisseder.


Çok farklı oldukları için her iki burcun da kendi argümanları vardır ve her ikisi de kendinin haklı olduğuna inanır.  Her ikisi de para kazanmayı sevseler de Boğa için para biriktirilmesi ve istikrarın devamı için gerekliyken Yay burcu kadını için elden hemen çıkartılması gereken “pis bir şey”. Boğa bu kadar çok para harcamayı saçma bulurken Yay para harcamamayı saçma bulur. Bu ikili paraya bakış açıları konusunda da ortak bir noktada buluşmayı kesinlikle öğrenmeliler. Aksi taktirde ilişkilerinde para ile ilgili meselelerde tartışmalar çıkabilir.


Cinsellik konusuna gelince, Boğa burcu erkeği cinsellik düşündüğünde muhtemelen aklına gelecek en son burç Yaydır. Venüsün zıt enerjisi Mars yalnızca Akrep ve Koç burcunda var. Yayda ise Marstan eser yok! Fakat Boğa Marsın etkisinde olmayan başka burçlardan da etkilenebilse de Yayın kadınsılıktan uzak çocuksu tavrı ve spor giyim tarzı ona cinselliği çok fazla çağrıştırmayabilir. Yayın aradığı bol, rahat ve spor giyim tarzından çok bir Akrep, Boğa ya da Terazi burcunda bulabileceği dişi cazibedir. Onu spor kıyafetler değil kırmızı ojeler, jartiyer ve ince topuklu ayakkabılar tahrik eder.

BOĞA BURCU : 21 Nisan - 21 Mayıs

Sayısı: 2

Elementi: toprak

Cinsiyeti: dişil

Organı: Boyun, boğaz

Astrolojik değeri: Venüs

Dost burcu: Akrep, yengeç

Düşman burcu: Aslan

Tarot kartı: İmparatoriçe

Yaşam mottosu: Kaliteli yaşa!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Akrep

YAY BURCU : 22 Kasım - 21 Aralık

Sayısı: 9

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Bacaklar

Astrolojik değeri: Jüpiter

Dost burcu: Kova

Düşman burcu: Balık

Yay burcunu temsil eden tarot kartı: Aziz

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: İkizler

Yaşam mottosu: gezmek ruhun gıdasıdır!

Yay burcunun pozitif özellikleri:

İdealist, yönü belli, gezgin, yenilikçi, şanslı, modern, enerjik, sosyal, özgürlüğüne düşkün, açık fikirli, iyimser, umutlu , dışa dönük, neşeli , açık yürekli, cömert, yardımsever , insancıl , merhametli , hoşgörülü , gerçeği arayan , kaşif , gezgin , açık sözlü , dürüst, güvenilir, yerinde saymayı sevmeyen, amacına odaklı, öğrenmeyi seven, yolculuk yapmayı seven, nasibi açık, bolluk bereket içinde yaşayan, arkadaş canlısı.


Yay burcunun negatif özellikleri:

Unutkan, rahat, aşırı tasasız, liberal, kontrolsüz, dikkatsiz, ciddiyetsiz, organize yetenekleri zayıf, dün söylediğini bugün unutan, yarını düşünmeyen, fazlasıyla iyimser, sorumsuz, kaprisli, patavatsız, hayalperest, dik kafalı, dağınık kafalı, gezmezse hasta olan, yerinde duramayan, bir orada bir burada, seksi değil spor giyinen, 30 yaşından önce başka bir kişilik 30 dan sonra başka bir kişiliğe sahip, aşırı şakacı, her şeyi sallayan, ertelemeye meyilli kişilik.

Boğa burcu pozitif özellikleri:

Pratik, güvenilir, sabırlı, iş yaşamında uyumlu, dayanma gücü yüksek, değerbilir, kararlı, iradeli, dikkatli, romantik, azimli, sanatçı ruhlu, sadık, doğaya düşkün, rahatına düşkün, lüks ve konfor sever, doğaya düşkün, koleksiyoncu, evinin güzelliğine düşkün, ailesine düşkün, güzelliğe zaaf, risk almayı sevmez, güzel sanatlara düşkün.


Boğa burcu negatif özellikleri:

İnatçı, sabit fikirli, Esneklikten yoksun, tartışmacı, ağır ve yağlı yemekleri sevme, boğazına düşkün, sabit fikirli, yenilik ve değişime karşı, temkinli, rahatına düşkün, boğazına düşkün, pasif, hoşgörüsüz, güzelliklere ve maddeye önem veren, tembel, yavaş, alışverişkolik, ayağını yorganına göre uzatamayan, markacı, dünyevi zevklere düşkün, aşırı sahiplenen, değişime kapalı, mükemmeliyetçi.

YORUMLAR

bottom of page