top of page

Boğa burcu erkeği Yengeç burcu kadını uyumu

woman24.png

Boğa ve Yengeç en tatlı ilişkilerinden birini paylaşır. Her ne kadar çok fazla bireysel farklılığa sahip ve dünyaya bakış açıları bile farklı burçlar olsalar da zıtların uyumu gereği muhteşem ruhsal kombinasyon oluşturabilirler. Birinin eksiği diğerinin artısıdır ve beraber yaşamın zorluklarına göğüs gererek uzun vadeli ve mutlu ilişki yaşayabilirler.


İnatçılığı ve sabitliğiyle zodyakta nam salmış Boğa burcu erkeği tam anlamıyla ayaklarını yere sağlam basma meraklısıdır. Su grubundan Yengecin Boğanın bu inatçı ve sabit yapısıyla çok fazla bir sorunu olmaz. Çünkü Yengeç kadını kendini boğaya uydurmayı ve onu anlamayı bilir. Eğer değişim gerekiyorsa Yengeç kadını ılımlı değişimlere uyar. Boğanın inatçılık etmesi üzerine sabit bir noktada durmak gerekiyorsa Yengeç buna da uyar. Konfor alanından çıkmayı pek sevmeyen Boğa kendisini bu konuda çok fazla baskılamayan Yengeç kadınıyla bu alanda herhangi bir çatışma yaşamaz.

Bununla beraber boğa burcu erkekleri paraya tapmasa da değer verir. İyi kurulmuş ve güzel dekore edilmiş evleri severler. Yengeç de tam anlamıyla bir evcil. Fakat bu ikilinin “muhteşem bir ev” kavramı oldukça farklı. Yengeç evinde daha çok güvenlik ve huzur arar. Eğer bu ikisi evde varsa bu ev Yengeç burcu kadını için “güzel ev” olarak adlandırılır. Boğanın hayallerindeki ev hem konforlu hem de estetik görülen mobilyalarla donatılmış, göze ve estetiğe hitap eden tasarımıyla ön plana çıkan bir evdir. Yine de evine önem vermek konusunda bu ikili anlaşırlar. Her ikisi için de ev yalnızca yatıp kalkılan ve eşyaların depolandığı bir yaşam alanı değildir.


Boğa Yengeç ikilisinin paraya bakış açısı da farklılık gösterse de her zaman paranın gerekli olduğu konusunda hemfikir olurlar. Boğa paranın konfor ve estetik olan her şey için harcanmaya değer olduğunu düşünür. Eğer yaşam kalitesini arttıracak bir şey içinse para harcanmalı. Biriktirmek de istikrar için gerekli. Yengeç paraya asla bu açıdan bakmaz. Yengeç koruyucu kabukları olan bir hayvandır ve parayı daima zor günler için saklamayı sever. Onun için para her zaman bir tehlike ya da zor günler için elinin altında bulundurulması gereken kurtarıcı bir kaynak olarak tutulmalıdır. Peki Yengeç kadını gizli birikimler yapar mı? Kesinlikle evet.

Boğa burcu erkeği ve Yengeç burcu kadını çoğu zaman doğal ve pürüzsüz bir ilişki kurar. Fakat bu her zaman böyle değildir ancak bir bütün olarak yine de harikalar. Boğa sabittir ve değişmez, Yengeç burcu kadını ilk başta Boğaya  dirense de zamanla uyumlu hale gelir ve Boğanın düşünce tarzına ve yaşam tarzına uyum sağlar. Bu ilişkide kendini diğerine uyarlaması gereken taraf kesinlikle Yengeç olacaktır. Çünkü Boğa katı topraktır ve hiçbir duruma ve kimseye uyarlanamaz. Yengeç her zaman daha ılımlı ve daha ilişken olarak ilişkiyi ayakta tutan taraf olur.


Her iki burç da bir güvenlik ihtiyacı içindedir. Fakat onların güvenliğe bakış açıları oldukça farklı. Boğa burcunun maddi güvenlik ihtiyacı ve Yengecin duygusal güvenlik ihtiyacı birbirine pek benzemese de uyar. Her biri diğerini içeren bir gelecek tasavvur etmeye başlar ve hayaller oluşmaya başlar. Her ikisi de oldukça evcildir ve bir evin ve ailenin önemini çok iyi bilirler. Birlikte yemek yaparlar, televizyon izlerler, aynı evi paylaşmaktan zevk alırlar. Finansal istikrarın hane ve hane içindeki herkesin mutluluğu için gerekli olduğuna inanırlar. Hatta gelecek için biriktirmek Boğa burcu için adeta bir yaşam tarzıdır.

Yeri geldiğinde sosyal olmayı sevseler de bu ikili beraber eve kapanmayı da bazen bir hobi olarak görebilir. Onlar için güzel vakit geçirmek için dışarda gezmeye gerek yok. Evde de hoş vakit geçirilebilir. Toprak ve su elementlerinin zıtlığı bu ikilide birbirlerinin eksik ve fazla yönleri olarak belirir. Hane içinde de bu durum farksız. Birinin evde yapamadığını diğer yapar. Örneğin, biri maddi meselelerde çok iyidir, diğeri ev işlerinde ya da çocuk bakımında ya da tamir işlerinde. Hanenin tüm sorunlarını bölüşerek çözerler.


Bu ikilinin cinsel hayatları da muhteşem olabilir. Asla unutmayın Boğa topraktır ve toprağı su besler. Boğa yatakta aradığını Yengeç kadınında bulabilir. Fakat yine de Boğa bir Venüslü ve onun asıl aradığı tam olarak Akrep ve Koçta var. Yine de Yengeç de Boğanın cinsel yaşamındaki ihtiyaçları karşılayacak kapasiteye sahiptir. Biri tene önem verirken diğeri daha çok içgüdüsel sekse tutkundur. Bu yüzden yatakta çok güzel bir bütün oluşturabilirler. Boğa her ne kadar fiziksel zevk odaklı da olsa Yengecin içgüdüsel cinsel hazzını yatakta hisseder.

BOĞA BURCU : 21 Nisan - 21 Mayıs

Sayısı: 2

Elementi: toprak

Cinsiyeti: dişil

Organı: Boyun, boğaz

Astrolojik değeri: Venüs

Dost burcu: Akrep, yengeç

Düşman burcu: Aslan

Tarot kartı: İmparatoriçe

Yaşam mottosu: Kaliteli yaşa!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Akrep

YENGEÇ BURCU : 23 Haziran - 22 Temmuz

Sayısı: 4

Elementi: su

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Göğüs ve mide

Astrolojik değeri: Ay

Dost burcu: Boğa

Düşman burcu: Koç

Tarot kartı: ay

Yaşam mottosu: Evim güzel evim!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Oğlak

Yengeç burcu pozitif özellikleri:

Duygusal, hassas, yumuşak, nazik, önsezili, savunmasız, anlayışlı, anaç, besleyen, ilgili geçmişe bağlı, iyi kalpli, duyarlı, sevimli, hayal gücü ve analık ve babalık içgüdüsü güçlü, koruyucu, önlemci, amacından şaşmaz, becerikli, zeki, iyi bir yuva kurucu, sempatik, duyarlı, sanatkar, içine kapalı, dışarıdan sert görünen duygusal, gizemli, gizli, sezgileri güçlü, duygusal alemi geniş


Yengeç burcu negatif özellikleri:

Çekingen, güvensiz, bağımlı , içe kapalı, ürkek, kuşkucu, kuruntulu endişeli, aşırı duygusal, fazla heyecanlı, alıngan, çabuk sinirlenen, değişken, somurtkan, kendi kendine acıyan, bağışlamaz, dağınık, övgüye doymayan, zayıf bir karakteri gizleyen katı dış görünüşlü, ayrılıkçı , grupçu, huzursuz, üşengeç, hassas, sulugöz, aşırı duygusal, çekingen, karamsar, tutucu, gerektiğinde kıskaçlarını çıkarabilen, aşırı savunmacı

Boğa burcu pozitif özellikleri:

Pratik, güvenilir, sabırlı, iş yaşamında uyumlu, dayanma gücü yüksek, değerbilir, kararlı, iradeli, dikkatli, romantik, azimli, sanatçı ruhlu, sadık, doğaya düşkün, rahatına düşkün, lüks ve konfor sever, doğaya düşkün, koleksiyoncu, evinin güzelliğine düşkün, ailesine düşkün, güzelliğe zaaf, risk almayı sevmez, güzel sanatlara düşkün.


Boğa burcu negatif özellikleri:

İnatçı, sabit fikirli, Esneklikten yoksun, tartışmacı, ağır ve yağlı yemekleri sevme, boğazına düşkün, sabit fikirli, yenilik ve değişime karşı, temkinli, rahatına düşkün, boğazına düşkün, pasif, hoşgörüsüz, güzelliklere ve maddeye önem veren, tembel, yavaş, alışverişkolik, ayağını yorganına göre uzatamayan, markacı, dünyevi zevklere düşkün, aşırı sahiplenen, değişime kapalı, mükemmeliyetçi.

YORUMLAR

bottom of page