top of page

Boğa burcu kadını

woman24.png

Sevgi imparatoriçesi Venüsün yönettiği Boğa Burcu kadını tam anlamıyla bir aşk tanrıçasının bedensel olarak vücut bulmuş halidir. Sanatı, güzelliği ve güzel olan her şeyi seven, şehvetli ve bazen biraz da hedonist olan Boğa kadını, doğal olarak hayattaki zevk verici tüm ritüelleri karşılar. Unutmayın, o aynı zamanda Afrodit! Bu dünya tanrıçasını hak ettiği gibi sevmeyi öğrenirseniz, onu sonsuza kadar veya en azından uzun bir süre için kazanabilirsiniz. Boğa kadınları ilişkilerde sadık ve güvenilir olma eğilimindedir.


Bir Venüslü olarak Boğa burcu kadını aynı zamanda bir aşk kadınıdır. O, ne bir Akrep burcu gibi savaşçı ya da kavgacı olma eğilimine girer ne de Aslan burcu kadını gibi kontrol seven bir yapıya sahiptir. Boğanın bir Venüslü olduğunu ve önceliğinin aşk ve sanat olduğunu asla unutmayın. Boğa burcu kadını, sizinle ölümüne çatışmaktansa romantik bir ortamda aşk yapmayı tercih eder. Bir Boğa kadınının yaşam sloganı şudur: önce aşk, sonra iş!

Bir Boğa burcu kadını mükemmel bir sevgili olabilir. Fakat onun, o inatçı doğasıyla karşılaşmamaya dikkat edin. Eğer karşılaşırsanız kin beslemeyi tercih edebilir. Boğa kadınının inatçı doğasını uyandırmadığınız sürece onunla geçinmek ve mutlu bir ilişki yaşamak kolaydır. O, yalnızca kendisini ve değişmeyen yapısını anlayan bir partnerle uzun süreli ilişkiler yaşayabilir. Boğa burcu kadını, bir konuma yerleştikten sonra onu bir santim bile kıpırdatamazsınız. Asla unutmayın, o aynı zamanda inatçı bir dişi boğadır! Bir yerde rahat etmişse onu oradan kıpırdatamazsınız.


Boğa kadınları mükemmel besleyici yapıya sahiptirler ve çok cömertlerdir. Çocuklarını da bolluk bereket içinde yaşatmayı bilirler. Boğa burcunun hiçbir çocuğu asla aç kalmaz ya da kötü şartlarda konforsuz yaşamaz. Onun evinde yataklarda bol miktarda sıcak, rahat battaniyeler bulunur ve sandalyeler ve kanepeler kabarık koyun postları ile daha da yumuşatılabilir. Burası anne ve çocuğun dinlenebileceği, kucaklaşabileceği, hikayeler okuyabileceği, şarkılar söyleyebileceği, lezzetli ve besleyici yiyeceklerle donatılmış bir yuvadır. İşte size bir Boğa burcu kadını için “ideal ev” tanımlaması.

Boğa burcu kadını “Tüm sevgi ve zevk eylemleri benim ritüellerimdir” der. Onun maddiyata düşkün olduğu da söylenebilir fakat Boğa parayı amaç değil araç olarak görür. Parayı yaşam konforunu arttırmak için kullanmaktan asla çekinmez. Bu yüzden bir Boğa kadınını rahat ettirmez bir erkeğe biraz tuzluya da patlayabilir. O, aynı zamanda bedenine kutsal bir tapınak muamelesi yapan özlü kadın. Kozmetik ve güzellik masrafları için da para harcamaktan asla kaçınmaz. Bolluk bereket içinde yaşamayı sever. Kıt kanaat yaşayacak kadın değildir.


Boğa kadınının yaşam alanı evidir.  Onun evine gittiğinizde inanılmaz rahat ve konfor hissedersiniz. Mobilyaları pratik ve rahattır, genellikle güzel yaşanası bir eve sahiptir. Yine de rahatlığın dışında göze hoş görülen el oyması bazı ahşap unsurları da evinde barındırmayı tercih eder. Ne de olsa o bir Venüslü, sanata ve güzelliğe her zaman değer verir. Toprak elementi de onu doğaya düşkün yapmıştır. Genellikle Boğa burcu kadınlarının evinde güzel görünümlü bitkiler ve çiçekler ya da bazen topraktan gelen nesneler bulunur.

Boğa sabit bir burçtur bu yüzden Boğa kadını genellikle ani değişikliklere girmez. Bu yaşamının tüm alanlarında böyledir. Güzel bir iş, güzel bir ilişki hatta güzel bir ev sahipse onu değiştirmek için çabalamaz. Yani, o bir Aslan burcu kadını gibi daima en iyi olan ya da en zirvede olanla ilgilenmeyecektir. Yaşamında kendisi için yeterli olan ve onu mutlu eden bir şeye sahipse onunla kalır. Risk almak ya da yer değiştirmek hoşlanmadıklarındandır. Güzel bir işi varsa o işte çok uzun süre kalacaktır. İlişkilerinde bile Boğa burcu kadını böyledir, her zaman uzun vadeli ilişki ister, daldan dala atlamaz.

Bir toprak elementi burcu olmasından dolayı Boğa burcu kadınları eşyalara biraz fazla uzun süre tutunabilir. 


Kolleksiyoncu olabilirler. Kitap, sanat ve müzik aletleri toplama eğilimindedirler. Evlerinde kendi kolleksiyonları için ayırdıkları küçük bir bölüm mutlaka vardır. Paragöz oldukları söylenemez fakat paraya ve maddi değeri yüksek eşyalara değer verebilirler. Ucuzlukçu olmaktan nefret ederler ve genellikle maddi değeri düşük ucuz eşyaları satın almazlar. Bir Boğa burcu kadınına ne yapmamak gerekir sorusuna verilecek cevap şudur: asla ucuz hediyeler almayın!

YORUMLAR

bottom of page