top of page

İkizler burcu erkeği Akrep burcu kadını uyumu

woman24.png

İkizler ve Akrep burçları ikizlerin değişken doğasını akrebin derin akan durgun sularıyla bir araya getirir. Elementsel olarak bakıldığında uyumsuz burçlardır (hava ve su) fakat yine de duygusal yapıları birbirlerini etkileyebilir. Bu iki işaret birbirine 150 derece açıyla bakıyor, zor bir bakış açısı, ilişki kurmaları zor fakat biraz uğraşırlar ve birbirlerini anlamak için çaba sarfederlerse başarabilirler.


Bir İkizler burcu erkeği ve akrep burcu kadını ilişkisi oldukça ilginç ilişkidir. İkizlerin bukalemuna benzeyen yapısı ve akrebin aşırı duygusallığı bir araya geldiğinde ara sıra tartışma yaşamaları kaçınılmaz olacaktır. İkizler erkeği Akrep kadınına göre biraz fazla entelektüel ve hızlı düşünüyor olabilir. İkizlerin zihinsel aktiviteleri ve düşünme hızı o kadar fazladır ki Akrep elementi suyun yavaş doğasında bu hıza uyum sağlama zorluğu çekebilir.

Her iki burcun da sihirli eğilimleri vardır, fakat ikisinin de sihri kendi dünyasındadır. Akrep gizemli, İkizler ise tam anlamıyla bir düşünür. Akrebin aşırı duygusal doğası ve elementi suyun bir ilişkide fazlalığı bir İkizler erkeği için “çok fazla boğucu enerji” olarak algılanabilir. Akrep burcu kadını ise bir İkizler erkeğini hiç romantik olmamakla ara sıra suçlayacaktır. Eğer Akrep kendisi gibi romantik ve duygular alemi insanı arıyorsa İkizler onun için biraz dışarıda kalabilir.


İkizler burcu erkeği tam da Akrep burcu kadını romantik bir şeylerden bahsediyorken bir anda konuyu değiştirmeye meyilli olabilir. Onun bu ışık hızıyla romantizm modundan çıkması Akrep burcu kadını için rahatsız edici olabilir. İkizler erkeği ise Akrep kadınından aşırı “su elementi enerjisi” alırsa kendini Akrebin derin okyanuslarında boğuluyor hissedebilir. Her şeyi derinlemesine okumayı seven Akrep burcu kadını İkizleri derinden okuma konusunda başarısız olabilir.

Bu ikilinin ilişkisi ağır çekim ve moduyla hızlı çekim modundaki iki insanın bir arada olmaya çalışması gibidir. Hızlı çekimde yaşayan, aşırı hızlı düşünen İkizler erkeği ve aşırı yavaş Akrep burcu kadınının yaşam hızları da oldukça farklıdır ve bu konuda sorun yaşamaya meyilli burçlardır. İkizler burcu erkeğinin sürekli hareket halinde kalma ihtiyacı ve zihinsel uyarımı bir Akrep burcu kadını tarafından anlaşılmayabilir. Eğer Akrep kadını İkizler erkeğini de kendi hızına uyarlamaya çalışır ve yavaşlatmaya çalışırsa onu kaybedebilir.


Aynı zamanda İkizler burcu erkeği bir Akrep burcu kadınının karanlık motiflere sahip karanlık bir karakter olduğundan endişelenebilir. Gerçekte her iki burcun da dikkat edilmesi gereken manipülatif bir çizgisi vardır. Akrebin gizemi İkizlerin gözünü korkutabilir ve İkizler aceleyle oradan uzaklaşabilir. Tabiki İkizlerin her şeye (ayrılığa da) çok çabuk adapte olabilmesi meşhurdur. O, hiçbir şeyin acısını çok fazla yaşamaz ve bir an önce içine girmiş olduğu yeni duruma uyum sağlar.

Akrep burcu kadını psişik oyunları ve gizemleri sever aynı zamanda Akrebin zodyaktaki sekizinci evin (cinsellik evi) sahibi olduğunu düşünürsek bazen yatakta da gizem yapar. Fakat bu İkizler erkeğini cezbeder mi? Hayır. Onlar yaşamın hemen hemen her alanında farklı dünyaların insanları oldukları gibi cinsellikte de farklı dilleri konuşabilirler. Bir seks kraliçesi olmasıyla ünlü Akrep burcu kadınının cilveleri ve yataktaki oyunları bazen İkizler burcu erkeğinde işe yaramayabilir ve bu Akrebi çileden çıkarabilir.


Bu ikilinin elbette başka farkları da var. Mesela, Akrep burcu kadınının evinde duygusallığı doldurmak ve sadece kendi kendine derin bir boşlukta olmak için çok fazla özel, kesintisiz yalnızlığa ihtiyacı vardır. Hatta Akrebin evinde genellikle siyah bir köşe olacak şekilde gizleneceği ve yalnız kalmak istediği bir köşeye ihtiyacı da olabilir. İkizler bunu biraz fazla ucube olarak görebilir ve anlayamayabilir. İkizler burcu erkeği Akrebin bir Plüto gezegeninden gelen ruh olduğunu anlayabilmesi ve ona ihtiyaç duyduğu bu karanlığı ve yalnızlığı sağlayabilmesi için zamana ihtiyacı olabilir.


Tüm bunlara ilave olarak İkizler zihinsel olarak hep uyanık, değişken ve çok taraflıyken Akrep tek noktaya odaklı, sabit ve zihinsel olarak bazen uyanık bazen uyur haldedir. Her ikisinin de dünyaya ve sanata bakış açıları farklı olabilir. Akrebin sanat dediği şey İkizler için çok fazla hafif olabilir. Ya da içinde sanata dair hiçbirşey barındırmayan ve yalnızca mizah ve sosyallikten ibaret olan bir şey İkizlerin gözünde müthiş sanat olabilir ve onu eğlendirir fakat akrebi boğar. Bu ikisi neyin “güzel” neyin “çirkin” olduğu konusunda da anlaşamayabilirler.

İKİZLER BURCU : 22 Mayıs - 22 Haziran

Sayısı: 3

Elementi: hava

Cinsiyeti: Eril

Organı: eller

Astrolojik değeri: Merkür

Dost burcu: Aslan

Düşman burcu: Balık

Tarot kartı: Aşıklar

Yaşam mottosu: Hemen şimdi!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Yay

AKREP BURCU : 23 Ekim - 21 Kasım

Sayısı: 8

Elementi: su

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Cinsel organ

Astrolojik değeri: Mars

Dost burcu: Başak

Düşman burcu: Kova

Akrep burcunu temsil eden Tarot kartı: Ölüm

Yaşam mottosu: Önce aşk, sonra iş!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Boğa

Akrep burcunun pozitif özellikleri:

Tutkulu, arzulu, iradeli, seksi, sabırlı, gözlemci, duygusal, ayrıntıcı, kışkırtıcı, yenilikçi, savaşmayı bilen, tuttuğunu koparan, kırılgan, nazik, ince, dişi, sezgileri güçlü, adım adım ilerleyen, ince fikirli, bakışları derin, bakışlarıyla karşı cinsi çeken, uzun vadeli planların ustası, amacına adım adım ilerleyen, asla pes etmeyen, uç noktalarda gezen, patlamaya hazır volkan gibi, dikkat çekici, seksle bağlanabilir.


Akrep burcunun negatif özellikleri:

İntikamcı, doyumsuz, saplantılı, şüpheci, kıskanç, takıntılı, flörtçü, sekskolik, teşhirci, saldırgan, kavgacı, çirkef, aşırı duygusal, sulu gözlü, duygusal alemi fiziksel aleminden geniş, tehlikeli olabilen, sabit fikirli, aşırıya kaçan , kuşkucu, kıskanç, gösterip vermemeyi seven, yenilgiye tahammülsüz, duygularını aşırı belli eden, aşık olunca takıntı yapan, ölümüne saldıran, elindeki kozu kullanan, güzel intikam alan, sekse aşırı düşkün, intikam planı yapan, seksine hayran olduğu partnerin kölesi olan, duygularını kontrol edemeyen.

İkizler burcu pozitif özellikleri:

Zeki, uyanık, esnek, değişken, sosyal, sempatik, sevecen, yenilikçi, yeniliklere açık, çabuk kavrayan, bilgili, iletişimde yetenekli, mantıklı, akılcı, konuşkan, sosyal, sempatik, yeniliklere açık , esnek, kolay adapte olabilen, çok yönlü, her işe yatkın, entelektüel, mantıklı, canlı, eğlenceli, hareketli, zamana uyan gençlik dolu, becerikli, bilgiye dayalı ilerleme yeteneği, yazma ve konuşma becerili, elleri hızlı, hızlı klavye kullanan, çabuk, değişime hızlı adapte olan.


İkizler burcu negatif özellikleri:

Sabırsız, sikkatsiz, duygusuz, dengesiz, sinirli, kararsız, dedikoducu, huzursuz , havai , aşırı hareketli, değişken, sinirlerini kontrol edemeyen , yüzeysel, diken üzerinde yaşayan, ayrıntılara dikkat etmeyen, aşırı hızlı, çok konuşan, sakar, ellerini çok yaralayan, havalı, sinsi, sözünde durmayan, unutkan, daldan dala konan, konuşmayı sevip dinlemeyi sevmeyen, konuşurken sözü kesen, dengesi bozuk, bir öyle bir böyle, çift karakterli, maskeli, aniden karar değiştirebilen, kolay unutan.

YORUMLAR

bottom of page