top of page

İkizler burcu erkeği Balık burcu kadını uyumu

woman24.png

İkizler burcu erkeği ve Balık burcu kadını her ne kadar biraz tezat bir ilişki oluştursalar da karşılıklı anlayış ve sabırla bir ilişkiyi yürütebilirler. Aşırı hızlı zihinsel boyutta yaşayan, hızlı düşünen ve hızlı karar veren bir İkizler burcu erkeği, Balık burcu gibi Zodyaktaki en yavaş burçla karşılaştığında yaşam hızını ayarlamak konusunda ilk başta biraz zorlanabilir. Fakat yine de beraber bu işin üstesinden gelebilirler.


Her şeyden önce biri su diğeri hava tabiatlı olarak ilişkilerinin başlangıç aşamasında biraz farklı dünyaların insanları olduklarını anlayacaklar. Burada önlerinde iki seçenek var: ya ikisi de birbirini olduğu gibi kabul edecekler ya da değiştirmeye kalkışarak ilişkiye darbe vuracaklar. Balık aşırı su enerjisiyle yüklü bir burç olarak ikizlere bu enerjiyi yaymaya devam ederse onu boğacaktır. Bir ikizler erkeği de hava enerjisini ve aşırı hızlı ve değişken tavırlarını balık burcu kadınına yansıtırsa onun kendisine yetişemediğini fark edecektir. Bu ikili öncelikle yaşamsal hızlarını birbirlerine uyarlamayı öğrenerek işe başlamalıdırlar.

İkizler burcu erkeği Balık burcu kadını birlikte her biri diğerinin içgüdüsel ve değişken doğasını anlayabilirler (tabi eğer anlamak isterlerse). Bir balık burcu kadını asla ikizler burcu erkeğinin kendisi kadar “su elementli” davranmasını beklememeli. Balığın romantizmi meşhur olsa da bir İkizler erkeğinin lugatında romantizm kelimesi farklı bir biçimde adlandırılabilir. Balık için romantizm loş ışıkta yemek yemek olabilirken bir İkizler romantizmi bir gezide de yakalayabilir. Birinin çok romantik dediğine diğeri hiç romantik değil diyebilir. Bu ikili farklı bakış açılarına sahip bireyler olduklarını anlamalıdır.


İkizler burcu erkeği Balık burcu kadını uyumunda dikkat edilmesi gereken bir unsur da Balık burcu kadınının İkizler burcu erkeğinin sunduğu duygusallık ve romantizmden çok daha fazlasına ihtiyacı olduğu. Balık burcu kadını romantizminde fazla değişkenliği sevmez. Bir İkizler erkeği ise tam anlamıyla bir bukalemun gibi davranabilir: bir gün öyle bir gün böyle. Eğer bir Balık burcu kadını İkizler burcu erkeğini terk ederse büyük ihtimalle bu sebepten dolayı olacaktır. Balık burcu kadını İkizler burcu erkeğinin aşırı yön değiştiren yapısına uyum sağlamayı öğrenmeden bu ilişkide mutlu olamaz.

İkizler burcu erkeği Balık burcu kadını ilişkisi eğer karşılıklı anlayış yoksa çapası olmadan denizde kaybolan bir gemi gibidir. Her ikisi de farklı bir yöne gitmek isteyebilir. Balık kadını kendi duygusal aleminin kontrolünü elinde tutmayı severken İkizler erkeği tam anlamıyla özgür ruhtur ve her an değişebilir. İkizler burcu erkeği ilişkide patron olmaya çalışırsa, Balık burcu kadını sonunda ezilmiş hissedecek ve yanlış anlaşılacaktır.


İkizler bir hava burcudur ve Balık ise bir su burcu. Entelektüel odaklanma ile dünyayı duygusal, sezgisel bir kavrayış kombinasyonu ile daha yaşanır hale getirebilirler. Fakat birlikte çalışmaya karar verir ve aynı yönde ilerlerlerse. Eğer her ikisi de dünyayı kendi bakış açısından yönetme eğilimine girerlerse ilişkileri tam anlamıyla bir kaosa dönüşebilir. Her ikisi de dünyaya karşı tarafın açısından bakmayı öğrenirse aslında birbirlerini tamamlayıcı muhteşem bir ilişki yaşayabilirler.

Bir Balık burcu kadını genel olarak duygusallığa İkizler burcu erkeğinin sunacağının çok daha fazlasına ihtiyacı vardır. Balık hayatı daha ciddiye alır ve daha yavaş ama istikrarlı ilerlemeyi sever. İkizler daha çocuksu, şakayı seven ve hayatı daha az ciddiye alan bir burç olarak bir Balık burcu kadınını yeri geldiğinde çileden çıkarabilir. Belki bir İkizlerin daha hızlı olduğundan yaşamda daha hızlı ilerlediğini düşüneceksiniz fakat durum asla böyle değil. Yavaş balık her gün minik bir adım atıyor olsa da oldukça istikrarlı ve başarılı bir burçtur. Sabretmeyi sever ve yaşamda çok önemli yerlere varmayı bilir.


Bu aşk maçının bir kısır döngü yaratması için tek bir şans var: her ikisinin de kendinden bir derece ödün vermeyi öğrenmesi. Balık burcu kadını eğer İkizler burcu erkeğinden hayatı biraz da olsa ciddiye almamayı ve yaşama biraz daha mizah ve eğlence katmayı öğrenebilir. Bir İkizler ise hayatın yalnızca bir oyun olmadığını, yeri geldiğinde ciddiye alınması gerektiğini ve kararlarında daha istikrarlı olması gerektiğini öğrenirse bu ikili ilişkilerinde çok güzel ilerleyebilirler.

İKİZLER BURCU : 22 Mayıs - 22 Haziran

Sayısı: 3

Elementi: hava

Cinsiyeti: Eril

Organı: eller

Astrolojik değeri: Merkür

Dost burcu: Aslan

Düşman burcu: Balık

Tarot kartı: Aşıklar

Yaşam mottosu: Hemen şimdi!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Yay

BALIK BURCU: 20 Şubat - 20 Mart

Sayısı: 12

Elementi: su

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Ayaklar

Astrolojik değeri: Ay

Dost burcu: Boğa

Düşman burcu: İkizler

Balık burcunu temsil eden Tarot kartı: Ay

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Başak

Balık burcunun yaşam mottosu: Son gülen iyi güler!

Balık burcunun pozitif yönleri:

Duygusal, hassas, sabırlı, şanslı, insan sarrafı, anlayışlı, merhametli, fedakar, verici, yumuşak, romantik, hayal gücü kuvvetli, idealist, gizemli, sezgisel, telepatik, sınırsız, temiz yüzlü, sonsuz, birleşen , bütünleşen , her şekle girebilen , rafine , hülyalı , evrensel , mütevazi , dünyevi olmayan , duyarlı, uyumlu , iyi kalpli , merhametli , anlayışlı,  iş bitirici, beklemeyi bilen, son gülüp iyi gülen, insanları iyi analiz eden, bir bakışta kimin ne olduğunu anlayan, herkesin güvendiği kimse.


Balık burcunun negatif yönleri:

Dikkatsiz, utangaç, sinsi, intikamcı, aptala yatan, uyuşuk, yavaş, yorgun, monoton, enerjisi düşük, hasta gibi duran, baygın bakışlı, gizliliği seven, kolayca altüst olan, yaşamın gündelik akışına ayak uyduramayan, kararsız, savunmasız, değişken, duyguları aklının önüne geçen, çok düşünen, değişime adapte olamayan, paranoyak, bin düşünüp bir konuşan, duyguları gizli, sağ gösterip sol vuran, aklından ne geçtiğini kimsenin bilmediği kişi, sonuncu olacak gibi durup hep birinci olan, aşırı yavaş hareket eden, sürekli şikayet eden, saf gibi durup aslında hiç saf olmayan, “bu adamdan zarar gelmez” dedikleri kişi.

İkizler burcu pozitif özellikleri:

Zeki, uyanık, esnek, değişken, sosyal, sempatik, sevecen, yenilikçi, yeniliklere açık, çabuk kavrayan, bilgili, iletişimde yetenekli, mantıklı, akılcı, konuşkan, sosyal, sempatik, yeniliklere açık , esnek, kolay adapte olabilen, çok yönlü, her işe yatkın, entelektüel, mantıklı, canlı, eğlenceli, hareketli, zamana uyan gençlik dolu, becerikli, bilgiye dayalı ilerleme yeteneği, yazma ve konuşma becerili, elleri hızlı, hızlı klavye kullanan, çabuk, değişime hızlı adapte olan.


İkizler burcu negatif özellikleri:

Sabırsız, sikkatsiz, duygusuz, dengesiz, sinirli, kararsız, dedikoducu, huzursuz , havai , aşırı hareketli, değişken, sinirlerini kontrol edemeyen , yüzeysel, diken üzerinde yaşayan, ayrıntılara dikkat etmeyen, aşırı hızlı, çok konuşan, sakar, ellerini çok yaralayan, havalı, sinsi, sözünde durmayan, unutkan, daldan dala konan, konuşmayı sevip dinlemeyi sevmeyen, konuşurken sözü kesen, dengesi bozuk, bir öyle bir böyle, çift karakterli, maskeli, aniden karar değiştirebilen, kolay unutan.

YORUMLAR

bottom of page