top of page

Koç burcu erkeği Akrep burcu kadını uyumu

woman24.png

Koç burcu erkeği ve Akrep burcu kadını. Bu iki Marslı her ne kadar zıt elementlere mensup olsalar da arzu ederlerse birbirlerini anlayabilir ve uyumlu bir ilişki yaşayabilirler. Sonuçta bir Koç erkeği de Akrep kadını da aynı gezegenden geliyor. Fakat, bu bazen bir avantaj bazen bir dezavantaj olabilir. Savaş ve tutkunun gezegeni Marsın enerjinin bir ilişkide çok fazla olması çok fazla yıkıcılık getirebilir. Bu yüzden Koç burcu erkeği Akrep burcu ilişkisinde bu enerjinin artmaması için dikkat etmek gerekebilir.


Hem Koç hem de Akrep Mars Gezegeni (Tutku) tarafından yönetilir fakat Akrep aynı zamanda Plüton (Güç) tarafından yönetilir. Mars enerjisine sahip iki kişi bir araya geldiğinde savaş alanındaki iki asker gibi olurlar: ya müttefik ya da ölümcül düşmanlar. Mars aynı zamanda tutkuyu da temsil eder. Bu nedenle Koç burcu erkeği ve Akrep burcu kadını hem yatak odasında hem de dışarıda birlikte heyecan verici vakit geçirme eğilimindedir. Bu kadar tutkulu bir çiftin ilişkisinde tartışmalar normaldir ve telafi kesinlikle dört gözle beklenen bir şeydir! Pluto gezegeni bu dinamiğe ekstra yoğunluk katar.

Koç-Akrep burçlarının her ikisi de yalnızca “kazanmak” kelimesine odaklanmış burçlardır. Bunlar genellikle kaybetmeye tahammül edemezler. Eğer birlikte yaşamın zorluklarıyla mücadele etmeye karar verip ilerlerlerse harikalar yaratırlar ve savaş sanatını amaçlarına ulaşmak için uygularlar. Fakat, silahları birbirlerine doğrulturlarsa işte o zaman çok büyük çatışmalar yaşayacakları kesindir. Her ikisinin de özür dilemekten pek haz almadığı kesin. Alttan almayı da genellikle sevmezler. İşte bu çok tehlikeli bir durum olabilir! Bazen işlerin sorunsuz yürümesi için ateşkes gereklidir!


Koç burcu erkeği ve Akrep burcu kadını bir aşk maçında bir araya geldiklerinde ve birlikte aynı yolda yürümeye karar verdiklerinde çok şeyi paylaşabilirler. Fakat bu ikili aynı gezegenin mensubu oldukları gibi aynı elementin mensubu değiller. Savaşçılık konusunda daima hemfikir olsalar da dünyaya bakış açılarınsa elemente dayalı farklılıklar vardır: Akrep aşırı derecede içe odaklı ve gizemli, Koç Akrep için çok fazla dış odaklı, çok fazla her şeyi dışa yansıtan. Tüm bu bireysel farklılıkların bilincine varırlarsa ilişkileri uyumlu olabilir.

Bu iki burcun her ikisi de ağır ve hararetli tartışmalara girme eğilimindedir. İlişkileri son derece tutkulu ve çoğu zaman tartışmacıdır çünkü her ikisi de Mars gezegeninden geliyor. Fakat, biraz pozitif bakılacak olursa savaş ve çatışma aslında onların ruhunun gıdası. Bir başka deyişle, dozunda olacaksa hafif çatışmalar olmadan zaten yaşayamazlar. Bir Koç burcu erkeği ya da Akrep burcu kadını çatışmasız ve sessiz sedasız bir ilişkiyi sıkıcı ya da monoton bulmaya başlayabilir. Bu yüzden hafif çatışmalardan çok fazla korkmamaları gerekir.


Aynı gezegenin burçları olmalarına rağmen Koç burcu erkeği ve Akrep burcu kadını ilişkisinde bireysel farklılıklar oldukça fazladır. Koç burcu erkeği aniden parlar ve söner. Akrep burcu kadını ise sinirlenme konusunda oldukça sabırlıdır. Fakat sokmasıyla ünlü Akrebin siniri Koçun sinirinden daha derin ve daha tehlikeli olacaktır. Koç bir şeye sinirlenir ve asla kinci değildir, bir süre sonra unutur. Akrep ise sokacağı günün gelmesini sabırla bekler. Bir gün onun adını bile unuttuğunuzda sizi sokabilir.

Tüm bu duygusal farklılıklara rağmen bu ikilinin ortak yönleri de var: Her iki partner de risk almayı sever; bu asla sıkıcı bir ilişki değil! Koç ve Akrep birlikte pek çok macera yaşayabilir fakat ara sıra aynı dili konuşamayabilirler. Birbirlerini anlamakta zorluk çekebilirler. Koç burcu erkeği gerçek bir dışa dönük, tamamen açık ve hiçbir şeyi gizlemezken Akrep burcu kadını daha içe dönük, duygusal ve bazen manipülatiftir.


Koç bir ateş Akrep ise su burcudur. Bu iki element bir şeyler yapmak için duygu ve fiziksel eylemi birleştirerek birlikte çalışırlarsa harika bir kombinasyon olabilir. Akrep bir stratejisttir ve Koç burcunun yavaşlamasına ve bir şeye balıklama dalmadan önce savaşı nasıl planlayacağına yardımcı olabilir. Koç da Akrep burcuna girişimciliği arttırmayı öğretebilir. Bununla birlikte su elementi ateşin zararını yok edebileceği gibi onu tamamen söndürebilir de. Akrep burcu kadını Koç burcu erkeğine sunduğu duygusallığın dozunu asla kaçırmamalı. Aksi taktirde çok fazla su Koçu boğar!

KOÇ BURCU: (21 Mart- 20 Nisan)

Sayısı: 1

Elementi: Ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kafa

Astrolojik değeri: Mars, Pluto

Dost burcu: Terazi

Düşman burcu: Yengeç

Tarot kartı: İmparator, Savaş arabası

Yaşam mottosu: hızlı yaşa!

En iyi ilişki yaşayabileceği burç: Terazi

AKREP BURCU : 23 Ekim - 21 Kasım

Sayısı: 8

Elementi: su

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Cinsel organ

Astrolojik değeri: Mars

Dost burcu: Başak

Düşman burcu: Kova

Akrep burcunu temsil eden Tarot kartı: Ölüm

Yaşam mottosu: Önce aşk, sonra iş!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Boğa

Akrep burcunun pozitif özellikleri:

Tutkulu, arzulu, iradeli, seksi, sabırlı, gözlemci, duygusal, ayrıntıcı, kışkırtıcı, yenilikçi, savaşmayı bilen, tuttuğunu koparan, kırılgan, nazik, ince, dişi, sezgileri güçlü, adım adım ilerleyen, ince fikirli, bakışları derin, bakışlarıyla karşı cinsi çeken, uzun vadeli planların ustası, amacına adım adım ilerleyen, asla pes etmeyen, uç noktalarda gezen, patlamaya hazır volkan gibi, dikkat çekici, seksle bağlanabilir.


Akrep burcunun negatif özellikleri:

İntikamcı, doyumsuz, saplantılı, şüpheci, kıskanç, takıntılı, flörtçü, sekskolik, teşhirci, saldırgan, kavgacı, çirkef, aşırı duygusal, sulu gözlü, duygusal alemi fiziksel aleminden geniş, tehlikeli olabilen, sabit fikirli, aşırıya kaçan , kuşkucu, kıskanç, gösterip vermemeyi seven, yenilgiye tahammülsüz, duygularını aşırı belli eden, aşık olunca takıntı yapan, ölümüne saldıran, elindeki kozu kullanan, güzel intikam alan, sekse aşırı düşkün, intikam planı yapan, seksine hayran olduğu partnerin kölesi olan, duygularını kontrol edemeyen.

Koç burcu pozitif özellikleri:

Lider, enerjik, önde, rehber, yol gösterici, yaratıcı, sıcak, güler yüzlü, yönetici, doğuştan lider, kitleleri arkasına alabilen, siyasetçi, hareketli, aksiyon sever, tarz sahibi, kimseye özenmeyen, doğal, özgüveni yüksek, hızlı, çabuk, atılgan, iddialı, girişken, hırslı, kararlı, maceraperest, cesur, korkusuz, çocuk ruhlu, başlatan, ön ayak olan, bir projeyi yokken var eden, halsizlik sorunu yaşamaz, yarışmayı sever, özgürlüğüne düşkün, organizatör, motivasyonu yüksek, heyecanlı, tutkulu, istekli, konuşkan, laf açan, zeki, sosyal, dışa dönük, deli dolu, yönü belli, kin tutmaz, Yenilikçi, yaratıcı, İlginç fikirleri, projeleri olan.


Koç Burcu negatif özellikleri:

Saf, çabuk kanan, asi, kaba, sabırsız, şıpsevdi, dik başlı, fevri, burnunun dikine giden, söz dinlemeyen, tecrübesiz, egoist, agresif, sinirli, benmerkezci, inatçı, değişken, plansız, bir gün öyle bir gün böyle, düşünmeden dalan, kavgacı, kabadayı, sert, anı yaşar, insan sarrafı değil, herkese güvenen ve inanan, ikinci olmayı gururuna yediremeyen, yenilgiyi hazmedemeyen, başlatır ama bitirmez, uzun vadeli planlar yapamaz, anı anını tutmayan, emir almayı sevmeyen, çabuk sever çabuk bırakır, aniden parlar aniden söner, yenilgiyi hazmedemeyen, monoton hayat istemeyen, çabuk yanar çabuk söner, düşünmeden hareket eden, çabuk sıkılan, yanar söner tabiatlı.

YORUMLAR

bottom of page