top of page

Koç burcu erkeği Balık burcu kadını uyumu

woman24.png

Biri 0° ile Zodyak çemberini açan Koç, diğeri 29° ile çemberi kapatan Balık her ne kadar birbirlerine komşu yan yana duran burçlar gibi görünseler bireysel farklılıkları çok fazla olan burçlar olmaları nedeniyle hayata bakış açıları da farklıdır. Her ikisinin de farklı dünyalardan geldiği ve farklı elementlerin mensubu oldukları göz önünde bulundurulduğunda bu iki burç eğer tüm bu bireysel farklılıkları görmezden gelir ve uyumlu olma çabası göstermezlerse şiddetli çatışmalar yaşayabilirler.


Her şeyden önce Koç burcu erkeği Balık burcu kadını ilişkisindeki en büyük zıtlıkların temeli onların Zodyak konumlarıdır. Birinci evin sahibi Koç, her daim girişken, bağımsız ve idealist bir burçtur. Aynı zamanda enerjinin en yüksek olduğu çemberde henüz yorulmamış bölgede yer alır. Balık burcu ise bunun tam tersine on iki numaralı sonuncu evin sahibi olarak enerjinin en düşük ve yavaşlamış olduğu bölgede yer alır ve yorgun ruhtur. Fakat, bu Koçun her zaman başarılı Balık burcunun başarısız olduğu anlamına mı gelir. Elbette hayır. Koç burcu erkeğinin en büyük zaafı başlamayı sevdiği kadar bir işi bitirmeyi sevmemesidir. Balık burcu kadını da bunun tam tersine sonuç odaklıdır. Görüldüğü gibi bu ikilinin yaşam enerjileri tam anlamıyla farklı. Fakat, onlar bu zıtlıkları çatışma değil birleşme amaçlı kullanırlarsa birlikte harikalar da yaratabilirler.

Bir Koç burcu erkeği Balık burcu kadınının hayatına idealizm ve girişkenlik getirir. Balık burcu kadını da Koça yaratıcılığı eyleme dönüştürüp sonuç almayı öğretebilir. Koç ve Balık birbirlerinin güçlü yönleri ve zaaflarıyla baş etmeyi öğrendiklerinde aslında birbirlerine çok iyi gelebilirler. Koç erkeği lider burç olması nedeniyle dürtülerinin peşinden gider hatta her şeye balıklama dalabilir. Bir işe girerken onun sonucu ya da olası sonuçları hakkında ikinci bir düşünceye gerek duymadan takip ederler. Balık burcu kadını ise ölçüp tartar. Bir şeye hemen girişmek yerine biraz bekleyip ne olduğunu görmek ve algılamak ister. Balık aslında Koçla ilişkisinde bu sebeple bir koruma çemberi gibidir. Her şeye dalan Koçu bir nebze de olsa frenleyebilir.


Balık çok daha sessiz ve daha iç odaklıdır. Onlar Zodyak şairleridir. Balık bir deniz hayvanı Koç ise kara. İlk bakıldığında birbirinden oldukça farklı beklenmedik bir çift gibi görünebilir, ancak söz konusu aşk olduğunda, birbirlerinin ihtiyaçlarını gerçekten karşılayabilirler. Balık hem bir birey hem de bir aşık olarak çok sezgiseldir; Koç, bu duygusallığa karşılık vermeye özen göstermelidir ki. Balık bir su elementi mensubu olarak bazen bir Koç erkeği için “çok fazla duygusal” olabilir. Koça biraz su belki iyi gelecek ve onun ateşini dengeleyecektir. Fakat Balık burcu kadını Koç erkeğine çok fazla su enerjisi gönderirse onu kaybedebilir.

Koç, birini çekici bulduğunda ikinci bir düşünce olmadan peşine düşer. Söz konusu “av” nazik Balık olduğunda Balık Koç kadar hızlı davranmayabilir. Daha içsel odaklı Balık burcu kadını hiçbir zaman bir ilişkiye Koç gibi balıklama dalmaz. Durup bekler, ölçüp tartar ve biraz zaman vermek isteyecektir. Fakat sabırsız Koçun bunları bekleyecek kadar vakti yok. Her konuda aceleci Koç burcu erkeği eğer bir Balık burcu kadınını çekici bulduysa düşünmeden ilişkiye dalmak isteyebilir.


Tüm bunların yanı sıra Balık burcu kadını telaşlı ve aceleci Koç erkeği için rahatlatıcı bir sığınak sağlayan sezgisel, derinden anlayışlı ortak olarak gerçek bir koruyucudur. Balık bir Su Burcudur; tabiri caizse herhangi bir kabı doldurabilirler. Balık burcu kadını Koç burcu erkeğinin duygusal boyutundaki tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kadar suya sahip. Unutmayın o bir Neptünlü. Neptün yalnızca sudan ibarettir. Duygusallık mı arıyorsunuz? Balıkta istemediğiniz kadar fazlası var. Hem kendine hem de partnerine yetecek kadar. Fakat bu kadar su aynı zamanda boğucu olabilir. Balık burcu kadınının Koç burcu erkeğine yaklaşırken dikkat etmesi gereken en önemli konu budur!

Koç, Mars gezegeni (Tutku) tarafından, Balık ise Jüpiter gezegeni (Şans) ve Neptün (İllüzyonlar) tarafından yönetilir. Mars, Neptünün rüya hayatına tutkulu bir hareket getiriyor. Koç, Balıkların fantezilerini gerçeğe dönüştürmelerine yardımcı olur. Jüpiter, Balık burcunun, Koçun açık çalışma tarzlarını azaltmasına yardımcı olur. Koç burcu ve Balık burcu astrolojik farklılıklara sahip olsalar bile bu farklılıklar bazen onların ilişkilerinde bir dengeleyici unsur olarak ortaya çıkar.


Aynı zamanda Koç bir ateş Balık ise su burcudur. Bu zıt unsurlar bazen birbirleri için sorun yaratabilir (Ateş Suyu buharlaştırır, Su Ateşi söndürür). Fakat her zaman bu elementler birbirine zıt olarak çalışmaz. Bazen harika bir takım oluşturmak için birleşebilirler: Balık burcu kadın Koç burcu erkeğinin biraz rahatlamasına ve başkalarının duygularını dinlemesine yardımcı olabilirken, Koç burcu erkeği Balık burcu kadınına dünyaya açılmayı ve gerçek riskleri almayı öğretir. Koç ve Balıklar, dengelerini korumak için sadece müzakere etmelidir.

KOÇ BURCU: (21 Mart- 20 Nisan)

Sayısı: 1

Elementi: Ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kafa

Astrolojik değeri: Mars, Pluto

Dost burcu: Terazi

Düşman burcu: Yengeç

Tarot kartı: İmparator, Savaş arabası

Yaşam mottosu: hızlı yaşa!

En iyi ilişki yaşayabileceği burç: Terazi

BALIK BURCU: 20 Şubat - 20 Mart

Sayısı: 12

Elementi: su

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Ayaklar

Astrolojik değeri: Ay

Dost burcu: Boğa

Düşman burcu: İkizler

Balık burcunu temsil eden Tarot kartı: Ay

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Başak

Balık burcunun yaşam mottosu: Son gülen iyi güler!

Balık burcunun pozitif yönleri:

Duygusal, hassas, sabırlı, şanslı, insan sarrafı, anlayışlı, merhametli, fedakar, verici, yumuşak, romantik, hayal gücü kuvvetli, idealist, gizemli, sezgisel, telepatik, sınırsız, temiz yüzlü, sonsuz, birleşen , bütünleşen , her şekle girebilen , rafine , hülyalı , evrensel , mütevazi , dünyevi olmayan , duyarlı, uyumlu , iyi kalpli , merhametli , anlayışlı,  iş bitirici, beklemeyi bilen, son gülüp iyi gülen, insanları iyi analiz eden, bir bakışta kimin ne olduğunu anlayan, herkesin güvendiği kimse.


Balık burcunun negatif yönleri:

Dikkatsiz, utangaç, sinsi, intikamcı, aptala yatan, uyuşuk, yavaş, yorgun, monoton, enerjisi düşük, hasta gibi duran, baygın bakışlı, gizliliği seven, kolayca altüst olan, yaşamın gündelik akışına ayak uyduramayan, kararsız, savunmasız, değişken, duyguları aklının önüne geçen, çok düşünen, değişime adapte olamayan, paranoyak, bin düşünüp bir konuşan, duyguları gizli, sağ gösterip sol vuran, aklından ne geçtiğini kimsenin bilmediği kişi, sonuncu olacak gibi durup hep birinci olan, aşırı yavaş hareket eden, sürekli şikayet eden, saf gibi durup aslında hiç saf olmayan, “bu adamdan zarar gelmez” dedikleri kişi.

Koç burcu pozitif özellikleri:

Lider, enerjik, önde, rehber, yol gösterici, yaratıcı, sıcak, güler yüzlü, yönetici, doğuştan lider, kitleleri arkasına alabilen, siyasetçi, hareketli, aksiyon sever, tarz sahibi, kimseye özenmeyen, doğal, özgüveni yüksek, hızlı, çabuk, atılgan, iddialı, girişken, hırslı, kararlı, maceraperest, cesur, korkusuz, çocuk ruhlu, başlatan, ön ayak olan, bir projeyi yokken var eden, halsizlik sorunu yaşamaz, yarışmayı sever, özgürlüğüne düşkün, organizatör, motivasyonu yüksek, heyecanlı, tutkulu, istekli, konuşkan, laf açan, zeki, sosyal, dışa dönük, deli dolu, yönü belli, kin tutmaz, Yenilikçi, yaratıcı, İlginç fikirleri, projeleri olan.


Koç Burcu negatif özellikleri:

Saf, çabuk kanan, asi, kaba, sabırsız, şıpsevdi, dik başlı, fevri, burnunun dikine giden, söz dinlemeyen, tecrübesiz, egoist, agresif, sinirli, benmerkezci, inatçı, değişken, plansız, bir gün öyle bir gün böyle, düşünmeden dalan, kavgacı, kabadayı, sert, anı yaşar, insan sarrafı değil, herkese güvenen ve inanan, ikinci olmayı gururuna yediremeyen, yenilgiyi hazmedemeyen, başlatır ama bitirmez, uzun vadeli planlar yapamaz, anı anını tutmayan, emir almayı sevmeyen, çabuk sever çabuk bırakır, aniden parlar aniden söner, yenilgiyi hazmedemeyen, monoton hayat istemeyen, çabuk yanar çabuk söner, düşünmeden hareket eden, çabuk sıkılan, yanar söner tabiatlı.

YORUMLAR

bottom of page