top of page

Koç burcu erkeği Başak burcu kadını uyumu

woman24.png

Koç ve Başak ilginç ve oldukça birbirinden farklı bir çifttir, ancak bu bireysel farklılıklara birlikte yaşamayı öğrenirlerse üstesinden gelebilirler. Her ikisi de farklı olan bu burçlardan biri başlatır (Koç) diğer destekler (Başak). Atılgan Koç burcu erkeği karşısında eski moda kur yapmayı seven Başak burcu kadınını gördüğünde biraz sersemleyebilir. Başak ne Koç kadar hızlı, ne onun kadar anı yaşayan ne de “her zaman her şeye hazır” tavırlar sergiler. Başak, bir mükemmeliyetçidir. Her şeyin mükemmel olduğunu garantiledikten sonra adımını atar.


Tipik bir toprak burcu olan Başak burcu kadınları insanları sözleriyle değil eylemleriyle yargılarlar. Yaparım, ederim diyenler değil yapmış ve başarmış kişiler onun gözünde değerlidir. Bu aslında tipik bir toprak burcu örneği. Bir Koç erkeği genellikle aşırı atılgan tavırlar sergileyecek ve her şeye balıklama dalacaktır. Fakat, onun bu “başlatıcı” olma hevesi bazen o kadar tavan yapar ki başladığı bir işi bitirmektense yarım bırakıp yeni bir işe başlamayı seçecektir. Bu bir Başak burcu kadını için kesinlikle bir başarı sayılmaz. Bir başka deyişle, başak burcu sonuca ulaşmamış hiçbir projenin “yaratıcılık” kısmıyla da ilgilenmez.

Koç bir Marslı olarak saldırganlığı yeri geldiğinde abartabilir ve oldukça sabırsızdır. Başak ise sinirlenmek için bile bir süre bekler. Koç burcu erkeği aynı zamanda hızlı düşünür, hızlı karar verir. Başak burcu kadını ise derinlemesine düşünmeyi sever ve gecenin önceden planlanmasını tercih eder. Koç burcu erkeği her konuda aceleci olduğu gibi yatağa girme konusunda bile aceleci davranmak isteyecektir. Fakat bir Başak burcu kadını Koç erkeğini evine hemen almak isteyecek kadınlardan değildir. Dolayısıyla, bu ikilinin bir “yaşam hızı sorunu” yaşaması kuvvetle muhtemel.


Başak burcu kadını ve Koç burcu erkeğinin biraz zorlanacağı durum Başağın aşırı titiz ve planlı olmasıdır. Başak alarmlar kurar, hangi saatte ne yapacağını planlar. Koç ise tamamen spontan yaşam tarzı meraklısı. Ani kararlar verir aniden yön değiştirir. Başak, nerede kalacağız ya da tatilde ne kadar harcanacak gibi planlar yapar. Koç ise sadece anı yaşar ve nerede kalacağına ne kadar harcayacağına o an karar verir. Başak kadınının dikkatli planlamaları ve analizleri Koç erkeğini boğabilir. Bununla beraber Başak kadını Koç erkeğini “aşırı dikkatsiz” ya da “plansız” olmakla suçlayabilir.

Koç burcu erkeği daima uç noktalarda ve sınırlara yakın yerlerde yaşar. Bu onun yaşam tarzı. Tıpkı Zodyak çemberinde bulunduğu nokta gibi. Zodyakta biri Koç diğeri Balık iki burç vardır. Bunların biri başlangıç çizgisinin yanında (Koç) diğeri bitiş çizgisinin yanında (Balık) yaşar. Bu yüzden Koç her zaman başlamaya Balık ise bitirmeye odaklıdır. Bir Başak burcu kadını ortalarda yer alan bir burç olarak ne başlamaya ne de bitirmeye çok fazla meraklı değil. Onun için önemli olan bir işin ne kadar düzgün yapıldığı. O tam anlamıyla bir denetleyici.


Başak burcu kadınının belirli bir miktarda dengeye ihtiyacı olduğunu ve olayların zamanla ortaya çıkmasını beklediğini unutmayın. Koç burcu erkeği ise “hemen şimdi olsun” diyenlerdendir. Koç aynı zamanda deneyimin sınırında yaşamayı, risk almayı, rüzgara dikkat etmeyi sever. Koç, yeni zorlukların geriliminin olduğu yeni durumlarda büyürken, Başak sadece rahat hissetmek için belirli koşullara ihtiyaç duyar.

Koç ve Başak bir ilişkide bir araya geldiklerinde, ilk başta ortak hiçbir şeyleri olmadığını ve birbirlerinden öğrenecek hiçbir şeyleri olmadığını düşünebilirler. Fakat yanıldıklarını sonunda anlayacaklardır. Başak burcu kadını da Koçun yaratıcı projelerini nasıl güzelleştireceğini ve son rötuşlarını nasıl atacağını öğretir. Bu ikili uyumlu olmak ister ve bireysel farklılıklarıyla yaşamayı öğrenirlerse harika bir çift de olabilirler.


Hem Koç burcu erkeği hem de Başak burcu kadını birbirinin nereden geldiğini anlamak zorundadır. Farklı bir gezegenden ve farklı bir elementten gelen bu iki burcun bazen gitmek istediği yön aynı olsa da gitme metodları farklı olabilir. Koç ani hamleler yapan, düşünmeden ve ölçüp tartmadan atlayan bir burç olarak Başak burcu kadınını çılgına çevirebilir. Başak burcunun “aşırı analizci” tavırları da bir Koç burcu erkeğine “çok fazla yavaşlık” olarak gelebilir. Bu ikili tüm bu bireysel farklılıkların bilincinde bir ilişki yaşamaya karar verirlerse ilişkileri yürür.

KOÇ BURCU: (21 Mart- 20 Nisan)

Sayısı: 1

Elementi: Ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kafa

Astrolojik değeri: Mars, Pluto

Dost burcu: Terazi

Düşman burcu: Yengeç

Tarot kartı: İmparator, Savaş arabası

Yaşam mottosu: hızlı yaşa!

En iyi ilişki yaşayabileceği burç: Terazi

BAŞAK BURCU : 23 Ağustos - 22 Eylül

Sayısı: 6

Elementi: toprak

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Bağırsak ve sindirim sistemi

Astrolojik değeri: Merkür

Dost burcu: Akrep

Düşman burcu: Yay

Tarot kartı: Ermiş

Yaşam mottosu: Hatasız kul olmaz, önemli olan düzeltmek!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Balık

Başak burcunun pozitif yönleri:

Seçici, ayrımcı, pratik, analitik, yararlı, dakik, dikkatli, detaycı, titiz , düzenli, disiplinli, derli toplu, becerikli, yardımsever, uyumlu, dengeli, çalışkan, mütevazi, dürüst, düzenli, ince farkları görme kabiliyeti, zevk sahibi olma, analiz, gayretli, organize çalışan, sabırlı, başladığı işi bitiren, güzel giyinen, evi temiz, mükemmeliyetçiliği abartabilen, tutucu, değişime direnen.


Başak burcunun negatif yönleri:

Şüpheci, önyargılı endişeli, kuruntulu, ince eleyip sık dokuyan , geleneklere aşırı bağlı, zorluk çıkaran , önemsiz şeyler üzerinde fazlaca duran, mükemmeliyetçi, kolay kolay beğenmeyen, zor insan, aşırı titiz, kılı kırk yaran, sabit fikirli, ikna edilemeyen, inatçı, değişime aşırı direnen, aşırı detaycı.

Koç burcu pozitif özellikleri:

Lider, enerjik, önde, rehber, yol gösterici, yaratıcı, sıcak, güler yüzlü, yönetici, doğuştan lider, kitleleri arkasına alabilen, siyasetçi, hareketli, aksiyon sever, tarz sahibi, kimseye özenmeyen, doğal, özgüveni yüksek, hızlı, çabuk, atılgan, iddialı, girişken, hırslı, kararlı, maceraperest, cesur, korkusuz, çocuk ruhlu, başlatan, ön ayak olan, bir projeyi yokken var eden, halsizlik sorunu yaşamaz, yarışmayı sever, özgürlüğüne düşkün, organizatör, motivasyonu yüksek, heyecanlı, tutkulu, istekli, konuşkan, laf açan, zeki, sosyal, dışa dönük, deli dolu, yönü belli, kin tutmaz, Yenilikçi, yaratıcı, İlginç fikirleri, projeleri olan.


Koç Burcu negatif özellikleri:

Saf, çabuk kanan, asi, kaba, sabırsız, şıpsevdi, dik başlı, fevri, burnunun dikine giden, söz dinlemeyen, tecrübesiz, egoist, agresif, sinirli, benmerkezci, inatçı, değişken, plansız, bir gün öyle bir gün böyle, düşünmeden dalan, kavgacı, kabadayı, sert, anı yaşar, insan sarrafı değil, herkese güvenen ve inanan, ikinci olmayı gururuna yediremeyen, yenilgiyi hazmedemeyen, başlatır ama bitirmez, uzun vadeli planlar yapamaz, anı anını tutmayan, emir almayı sevmeyen, çabuk sever çabuk bırakır, aniden parlar aniden söner, yenilgiyi hazmedemeyen, monoton hayat istemeyen, çabuk yanar çabuk söner, düşünmeden hareket eden, çabuk sıkılan, yanar söner tabiatlı.

YORUMLAR

bottom of page