top of page

Koç burcu erkeği Boğa burcu kadını uyumu

woman24.png

Koç ve Boğa Zodyakta komşu burçlardır fakat hayatı farklı hızlarda yaşarlar. Koç, ani değişimlerin çocuğuyken bir Boğa kadınının en nefret ettiği şey ani değişimlerdir. Eğer bir Boğa kadını bir şeyle mutluysa ona sımsıkı bağlı kalır ve değiştirmek istemez. Koç erkeği bunun tam tersine elde ettiği her şeyi bir oyuncak gibi görür ve bir süre oynadıktan sonra sıkılıp atar ve başka bir oyuncağın peşinden koşar. Bu ikili bireysel farklılıkların bilincinde bir ilişki yaşamayı öğrenmezlerse işleri çok zor olacaktır!


Koç erkeği cesur riskler alan kişidir, Boğa kadını ise bir şeyi garanti etmeden boş riskler almaya karşı. Peki bu aşırı zıtlık kötü bir şey mi? Bazen evet, bazen hayır. Eğer bu zıtlığı bir çatışma aracı olarak görürlerse evet, fakat dengeleyici bir unsur olarak görürlerse hayır. Boğa kadını Koç erkeğinin bu fevri ve ani yön değiştiren yaşamına bir denge olarak girebilir ve Koçun daha fazla zarara uğramasını engelleyebilir. Bir başka deyişle, Koç gaza Boğa ise frene basar!


Koç-Boğa kombinasyonu başlangıç evresinde daha zordur. Bu ikili yaşama bakış açıları konusundaki zıtlıkları bir engel olarak görebilirler ve ilk başta uyumsuz olduklarını hissedebilirler. Fakat, karşılıklı anlayış ve sabırla ilişki önce kök salmaya daha sonra gelişir. Sabır demişken, sabrı Koç burcundan beklemek elbette yanlış, onu Boğa kadınının Koça öğretmesi gerekiyor. Koç yaşamı bir oyun olarak görür ve daima başlatıcıdır. Onu “başlamaya” bu kadar zorlayan şey hem zodyakta birinci evin sahibi olması hem de ateş elementi. Fakat, bu Koç için her zaman bir avantaj değil. Çünkü başlamak ve bitirmek farklı şeylerdir. İşte, Boğa kadını burada devreye girmeyi ve Koç erkeğini başladığı şeyleri bitirmeye teşvik etmeyi öğrenirse kesinlikle puan kazanacaktır.

Bir ateş burcu olan Koç içgüdüsel olarak başlatıcı (tohum ekici) taraftadır. Toprak olan Boğa ise ürün almaya odaklıdır. Aslında bu ikili bireysel farklılıkları kendi menfaatleri için kullanmayı öğrenirlerse hayatta başaramayacakları şey yoktur. Biraz fedakarlık yeter: Boğa aşırı kontrolcü olmayı bırakmalı, Koçun bağımsızlık ihtiyacını karşılamayı öğrenmelidir. Koç ise yerinden kalkma konusunda yavaş davranan Boğayı hızlandırma işini unutmalı. Eğer her ikisi de bu konularda özverili olurlarsa bu ilişki iyi gidebilir.


Fakat, bu ikilinin birbirine müthiş derecece çekildiği bir nokta var: Mars-Venüs aşkı! Bu ikiz zıt gezegen aslında bu zıtlığın etkisiyle birbirine karşı çekim enerjisine sahip gezegenlerdir. Bu yüzden Koç erkeği Boğa kadını kombinasyonunda şaşırtıcı bir aşk kimyası olabilir. İlişkileri adeta bir aşk tutkalıyla yapıştırılmış gibi olabilir. Ten uyumları muhteşem, yatakta zıt dilleri konuşurlar zaten bu yüzden çok iyi uyum sağlarlar.

Boğa kadını, Koç erkeğinin “her yeniliğe aşık olma” sendromuna alışkın olmalıdır. Yeni çıkan ne varsa Koç ona balıklama dalmak isteyecektir. Her yenilik Koçu adeta sarhoş eder. Eğer bir Boğa burcu kadını bu durumla nasıl baş edeceğini öğrenirse Koçu kazanır. Hepimizin bildiği gibi, Koç iyi bir kovalayıcıdır ve hiçbir şeyi çok uzun bir süre kovalamaz. Belki de bir Boğa kadınının tek yapması gereken biraz sabırlı olmak ve Koçun kovaladığı şeyden hevesinin geçmesini beklemek olacaktır.


Koç burcu erkeğinin masum idealizmi ve saflığı Boğa burcu kadını için biraz rahat bozucu unsurdur. Koç her yön değiştirmek istediğinde Boğa elbette buna uymaz, uyamaz. Ne yazık ki, Boğanın bir haklılık payı da var. Uzun vadeli planları olmayan ve projelerinde vizyonu olmayan Koç genellikle bu ani kalkışları sonrası ani bir şekilde oturur. Her seferinde Boğa haklı çıkacaktır. Yine de Koç hiçbir zaman akıllanmaz, zarar etmiş olsa da bir sonraki yeniliğe yine atlayacaktır. Bu da ne yazık ki onun yapısı.

Bu ikilinin bir ortak yönü de Zodyaktaki iki boynuzlu hayvan tarafından temsil edilmeleridir. Bu hem kötü hem de iyi manaya gelebilir. Boynuzlar, aynı zamanda gitmek istenilen istikamete gitmek için inatçı tavırlar gösterileceğinin simgesi. Her ikisi de yaşamda bir yönde ilerlemek istiyorsa inatçılık edecektir. Eğer her ikisi de aynı yönde gitmek isterlerse sorun yok, fakat farklı yönde gitmek isterlerse vay onların haline!


Bu ikilinin ilişkiye girizgahları da farklı olabilir. Koç “hemen başlayalım” der, Boğa “birbirimizi biraz tanıyalım” demeye daha meyillidir. Cinsellik konusunda da Koç yatağa girme konusunda en sabırsız burçtur. Boğa, o konuda da Koçu bekletecektir. Koç flört etmeyi sever ve bunu zararsız bir eğlence olarak görebilir, ancak flört evresini Boğa kadar uzatmaya pek gönüllü olmayabilir. Koç her an harekete hazır, Boğa yalnızca harekete hazır olduğunda. İlişkide de bu durum farklı olmayacak.

KOÇ BURCU: (21 Mart- 20 Nisan)

Sayısı: 1

Elementi: Ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kafa

Astrolojik değeri: Mars, Pluto

Dost burcu: Terazi

Düşman burcu: Yengeç

Tarot kartı: İmparator, Savaş arabası

Yaşam mottosu: hızlı yaşa!

En iyi ilişki yaşayabileceği burç: Terazi

BOĞA BURCU : 21 Nisan - 21 Mayıs

Sayısı: 2

Elementi: toprak

Cinsiyeti: dişil

Organı: Boyun, boğaz

Astrolojik değeri: Venüs

Dost burcu: Akrep, yengeç

Düşman burcu: Aslan

Tarot kartı: İmparatoriçe

Yaşam mottosu: Kaliteli yaşa!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Akrep

Boğa burcu pozitif özellikleri:

Pratik, güvenilir, sabırlı, iş yaşamında uyumlu, dayanma gücü yüksek, değerbilir, kararlı, iradeli, dikkatli, romantik, azimli, sanatçı ruhlu, sadık, doğaya düşkün, rahatına düşkün, lüks ve konfor sever, doğaya düşkün, koleksiyoncu, evinin güzelliğine düşkün, ailesine düşkün, güzelliğe zaaf, risk almayı sevmez, güzel sanatlara düşkün.


Boğa burcu negatif özellikleri:

İnatçı, sabit fikirli, Esneklikten yoksun, tartışmacı, ağır ve yağlı yemekleri sevme, boğazına düşkün, sabit fikirli, yenilik ve değişime karşı, temkinli, rahatına düşkün, boğazına düşkün, pasif, hoşgörüsüz, güzelliklere ve maddeye önem veren, tembel, yavaş, alışverişkolik, ayağını yorganına göre uzatamayan, markacı, dünyevi zevklere düşkün, aşırı sahiplenen, değişime kapalı, mükemmeliyetçi.

Koç burcu pozitif özellikleri:

Lider, enerjik, önde, rehber, yol gösterici, yaratıcı, sıcak, güler yüzlü, yönetici, doğuştan lider, kitleleri arkasına alabilen, siyasetçi, hareketli, aksiyon sever, tarz sahibi, kimseye özenmeyen, doğal, özgüveni yüksek, hızlı, çabuk, atılgan, iddialı, girişken, hırslı, kararlı, maceraperest, cesur, korkusuz, çocuk ruhlu, başlatan, ön ayak olan, bir projeyi yokken var eden, halsizlik sorunu yaşamaz, yarışmayı sever, özgürlüğüne düşkün, organizatör, motivasyonu yüksek, heyecanlı, tutkulu, istekli, konuşkan, laf açan, zeki, sosyal, dışa dönük, deli dolu, yönü belli, kin tutmaz, Yenilikçi, yaratıcı, İlginç fikirleri, projeleri olan.


Koç Burcu negatif özellikleri:

Saf, çabuk kanan, asi, kaba, sabırsız, şıpsevdi, dik başlı, fevri, burnunun dikine giden, söz dinlemeyen, tecrübesiz, egoist, agresif, sinirli, benmerkezci, inatçı, değişken, plansız, bir gün öyle bir gün böyle, düşünmeden dalan, kavgacı, kabadayı, sert, anı yaşar, insan sarrafı değil, herkese güvenen ve inanan, ikinci olmayı gururuna yediremeyen, yenilgiyi hazmedemeyen, başlatır ama bitirmez, uzun vadeli planlar yapamaz, anı anını tutmayan, emir almayı sevmeyen, çabuk sever çabuk bırakır, aniden parlar aniden söner, yenilgiyi hazmedemeyen, monoton hayat istemeyen, çabuk yanar çabuk söner, düşünmeden hareket eden, çabuk sıkılan, yanar söner tabiatlı.

YORUMLAR

bottom of page