top of page

Koç burcu erkeği genel özellikleri

woman24.png

Koç burcu ile bilinen en klişe gerçek onun “lider burç” olmasıdır. Her zaman bir numara, ilk keşfeder, tam anlamıyla bir “fatih” ve daima zirvede. İşte, Koç burcu erkeğinin yaşamdan arzu ettikleri. Bu yüzden, bir Koç burcunu tanımak istiyorsanız öncelikle onun bu “birinci olma” tutkusunu anlamalısınız. Ne de olsa o Zodyaktaki birinci!


Koç burcu tıpkı Zodyaktaki “birinci” statüsü gibi her konuda ilk olmayı sever. Daima ilkler Koç burcu erkeğinden çıkar. Kimsenin aklına dair getirmediği yaratıcı fikirler, daha önce kimse tarafından denenmemiş ilginç bir giyim tarzı belki de çılgın bir proje. Yok olan bir şeyi var eden ya da en azından var edici adımı ilk atan burç her zaman Koç burcudur. Fakat bu durum Koç burcu erkeğini zodyaktaki “en başarılı” erkek yapar mı? Hayır. En yaratıcı olmak her zaman en başarılı olmak anlamına gelmez. Fevri çocuğumuz Koç ne yazık ki başlatma tutkusuyla yanıp tutuştuğundan başladığı bir işi bitirmektense yeni bir şey başlatmaya daha meyillidir. Bu yüzden genellikle Koçtan çıkan fikirler başka bir burçta başarıya ulaşır. Yani, Koç pişirir, başkaları yer.

Mars tarafından yönetilen Koç burcu erkeklerinin yaptıkları işte iyi oldukları ve sahne ışıkları altında durmaktan çekinmedikleri doğrudur. Onlar dikkatleri üzerlerine toplamaktan çekinmezler. Bir koç burcu erkeği doğuştan şampiyondur. Fakat, bu onun aşırı mükemmeliyetçi olmasına yol açabilir. 100 yarışmacının olduğu bir yarışta bile ikincilik bir Koç burcu erkeği için “berbat” olarak tanımlanacak bir derecedir. Onun için yalnızca bir birinci var, diğerleri yalnızca “yenilenler”.


Savaş tanrısı Mars gezegeni Koç burcunu biraz kavgacı ve doğal “kabadayı” yapmış olabilir. Hatta bazı koç burcu erkeklerinin öyle kavgacı duran bir yapısı vardır ki yürüyüşlerinde bile kabadayılık vardır. Kafası, omuzlarının çok önünde omuzlar geride sanki bir koçun boynuzlaması hareketi gibi ileri atılgan tavırları ve yürüyüşleri olabilir. Fakat, onun bu kabadayı görünümünün altında inanılmaz bir “saf çocuk” yatar. Asla unutmayalım, Koç burcu Zodyakta henüz hiçbir evi ziyaret etmemiş ilk burç. O, tüm evleri görmüş bir Balık burcu gibi “insan sarrafı” olmanın tam aksine insanların iç yüzünü algılayamayan burçtur. Her söylenene düşünmeden inanmak gibi bir zaafı olabilir.

İlk burç olmanın avantajlarından biri da hızlı zekaya sahip olmalarıdır. Fakat, bazen öyle hızlıdırlar ki önce hareket eder sonra düşünürler. Bir şeyi ölçüp tartmadan ona doğru ilk hamleyi yapmada Koç burcunun üzerine burç yoktur. Bu yüzden çok fazla hata yaparlar ve 10 işe başlayıp yalnızca birinde başarılı olurlar. Sabırlı burçlarda Balık gibi bir işe girişmeden önce uzun uzun düşünmeyi sevmezler. Onların hayatları boyunca uğradıkları tüm zararlar ve para kayıpları bu özelliklerinden kaynaklanır.


Utangaç bir Koç ile asla karşılaşmayacaksınız. Genellikle ilk hamleyi yapmaya aşırı derecede meyillidirler. Bir toplantıda ilk söze başlamak hatta bir partnere doğru ilk hamleyi yapmak. Fakat, Koç burcuyla ilgili bir sırrın mutlaka bilinmesi gerekir: onun bu “aşırı yönlenmiş” tavırları sizi yanıltmamalı. Bazen, bir iş ya da bir partnere doğru delirmiş bir şekilde koşabilir. Tam “bu adam bu işi çok istiyor” dediğiniz anda koç burcu başka bir yöne sapar. Bu onun ilişkilerinde de böyledir. Bir Koç burcu erkeğinin size karşı aşırı istekli tavırlarına asla aldanmayın. Onu yarın başka birine doğru yön değiştirmişken bulabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra bir Koç burcu erkeği oldukça dinamiktir ve bitmek tükenmek bilmeyen enerjiye sahiptir. Yaratıcılığı da sonsuz olan koçların hızına yetişme sorunu yaşayabilirsiniz. Koç bir yöne doğru aşırı bir enerjiyle hamle yapabilir fakat ertesi gün o enerjiyi tam aksi bir yöne çevirebilir. Onun bu ani yön değişimlerine alışkın olmak gerekir. Ne yazık ki Koç burcunun bu yapısı onun yaşamda istikrarsız tavırlar sergilemesine ve uzun vadeli planlar yapamamasına yol açabilir.


Koç burcu erkeğinin fetihleri bazen onun yaşamında bir gurur meselesi haline dönüşebilir. Bir şeyi ilk fetheden olma tutkuları vardır. Fakat onu ele geçirdikten sonra tıpkı bir oyuncak gibi sıkılır atarlar. Ne yazık ki ilişkilerinde de bu çok sık görülen bir durumdur. Bir Koç burcu erkeğinin deli gibi peşinizde koşmasına aldanmayın. Sizi elde ettikten sonra aramayıp sormaması durumuyla karşılaşma ihtimaliniz var. Fakat bu her zaman böyle olmayabilir de. Siz yine de dikkatli olun.

YORUMLAR

bottom of page