top of page

Koç burcu erkeği iş hayatı

woman24.png

Koç burcu erkeği iş hayatında nasıldır?

İş yaşamı söz konusu olduğunda Koç burcu erkekleri adeta her alanda birinci olmak için yaratılmışlardır. Kendinden emin, cesur ve enerjik bu erkek türü rekabetle karşı karşıya kaldığında her zaman birincilik için savaşacaktır. İkincilik ise onun için her zaman berbat bir sonuçtur.


İş yaşamında kalbinden çok kafası tarafından yönetilmesiyle ünlü Koç burcu erkekleri çok cesurdurlar fakat bazen cesareti abartabilirler. Risk alma konusunda onların bu aşırı cesareti her zaman kazanmalarını sağlamaz. Eğer bir Koç burcu kariyerde büyük bir yanlış yaptıysa bu mutlaka onun yeterince düşünmeden bir işe balıklama dalmasından olur. Sabırsız koçlar bu özelliklerinden dolayı hem kazanırlar hem de çok kez kaybederler.

Koç burcu erkeği ve iş hayatı

Rekabetçi Koçların savaş tanrısı Mars tarafından yönetildiğini unutmamak gerekir. Onlar rekabetçi oldukları kadar öfkeli olma eğiliminde de olabilirler. Kaybettiklerinde ya da bir rakibe bir şey kaptırdıklarında o rakibe kinle baktıkları çok kez görülmüştür. Mars onları bazen saldırgan bir şekle sokabilir fakat panik yapacak bir şey yok. Koçun öfkesi çabuk parlayıp çabuk sönen bir ateşe benzer. Bir anda parlayan Koç burcu erkeği bir anda söner de.


Ne yazık ki Koç burcu erkekleri iş yaşamında bazen ego odaklı tavırlar sergileyebilirler. Yenilmeyi hiç sevmeyen bir koçun en nefret ettiği şey hem yenilip hem de yenildiği rakiple el tokalaşmaktır. Yenilgiye bir anda ters tepki gösterebilirler. Yine de rekabetçi ortamlarda bulunmaktan hoşlanır ve iş yaşamında sürekli birileriyle rekabete girer ve genellikle kazanan olurlar. Aslında Koç burcu erkekleri kazanmayı çok iyi bilse de acelecilikleri ve sabırsızlıkları çok kez kaybetmelerine de yol açabilir.

Kariyer ve Koç burcu erkeği

Zodyakta birinci evin sahibi Koç burcu erkekleri iş yaşamında doğal liderler ve yöneticidirler. Kazara da olsa emir kipinde konuşabilirler ve aşırı derecede yönlendirici olabilirler. Kendileri yönlendirmeyi bu kadar seviyor olmalarına rağmen iş yaşamında en nefret ettikleri şey yönlendirilmektir. Ne yaparsanız yapın burcu Koç olan bir erkeğe iş hayatında asla emir kipiyle konuşmayın. İnadına söylediğiniz şeyin tam tersini yapmaya meyilli olabilirler.


Zodyakta birinci evde konuşlandırılmış Koç burcu erkeklerinin iş yaşamında dünyaya bakış açısı şudur: “bu iş yerinde benden daha zeki biri yok”. Bunun desteklenmesini ve pofpoflanmayı da severler. Onlara hangi yönü işaret ederseniz edin kendi seçtikleri yönün her zaman doğru olduğuna inanacaklardır. Sürekli yeni ve yaratıcı fikirlerle geliyor olsalar bile çok sık yön değiştirdiklerinden genellikle yarattıkları şeyin tezahür edişini izleyecek sabra da sahip değillerdir. Bu yüzden en yaratıcı burç olmaları onları en başarılı burç yapmaz.

Bir Koç burcu erkeği için her doğan gün yeni bir gündür. Bu onun iş hayatındaki en muhteşem özelliği olabilir. Bir önceki günden kalma problemler onun bir sonraki gün enerjisini ve motivasyonunu düşürmez. Dün dünde kalmıştır ve bugün her zaman yeni bir başlangıç yapmak için harika bir gündür. Bu yüzden Koç burçları daima enerjik ve motivasyonları yüksek insanlardır. Enerjileri kendilerine yettiği kadar çevredeki kişilere de yetebilir. Çevrelerinde bulunan kişiler için yön verici olabilirler.


Gerek iş yaşamında gerek hayatın diğer alanlarında Koç burcu erkekleri için tartışmalar ve çatışmalar yaşamın yalnızca tuzu biberidir. Bu yüzden iş yaşamında iş arkadaşlarıyla çok fazla çatışan burç olma eğilimindedirler. Fakat güzel haber şu: asla kin tutmazlar. Ne kadar büyük bir tartışma yaşanmış olursa olsun ertesi gün unutur ve yollarına devam ederler. Hatta durağan ve sakin ortamlarda çalışmaktan sıkıldıkları da doğrudur. Daha rekabetçi ve gürültülü ortamlarda çalışmaktan zevk alırlar.


Doğal bir lider olan Koç burcu erkeği yeni projelerin zorluğundan zevk alır ve onu almaya yön vermeyi tercih eder. Koç burcu erkeklerinin güçlü karakterleri, onları dışarıda bir pozisyon için masalarından memnuniyetle vazgeçecek olan bağımsız birer alıcı yapar. Rutin ve tekrarlayan görevlerden hoşlanmayan Koç burcu erkeğinin bu hareketliliği ve macera tutkusu onu aynı zamanda doğal bir girişimci yapar. Bir Koç burcu erkeğinin bir şirkette çalışarak öğrendiği bilgilerle endi şirketini kurduğu çok kez olmuştur. Bazen girişimci ruhu o kadar baskındır ki çalıştığı şirkete rakip hatta onun satışlarını azaltan büyük bir şirket kurabilir.

YORUMLAR

bottom of page