top of page

Koç burcu erkeği Koç burcu kadını uyumu

woman24.png

İki koçun kombinasyonu havai fişek gösterisi gibidir. Çok fazla ateş! Her ikisi de aynı dünyaların insanı fakat her zaman rekabet halindedir. Eğer beraber bir aşk maçı yaparlarsa bunda sorun yok, fakat rekabetçi ruhları onları birbirilerini karşılarına alarak ego yarışına girmeye götürürse işte o zaman o evde gürültü çıkar. Ne de olsa ikisi de bir Marslı, savaşçı gezegenin ruhundan geliyorlar.


Koç-Koç ilişkisi aynaya bakmak gibidir: Koç, partnerinin bağımsızlık ihtiyacını anlar çünkü onlar da aynı gezegenden, aynı elementten ve birbirilerini anlarlar. Bununla birlikte, bazen, sahiplenici olabilirler ve “iki Koç” a dönüşebilirler. Birbirleriyle bu kadar rekabet etmemeyi öğrenmeleri gerekiyor. Bunu yapabilirlerse, ilişkileri ya da ortaklıkları son derece güçlü olabilir. Bir Koç-Koç aşk maçı, iki bağımsız ve lider ruhun buluşmasıdır. Bu ikilinin en çok zorluk çekebileceği nokta elbette bir liderlik yarışı olacaktır.

Koç burcu kadını ile Koç burcu erkeğinin ilişkisi yine de olumlu ve hevesli olabilir. Yeni şeyler denemeyi severler. Ekstrem sporlara eğilimli olabilirler. İkisi de yavaş yaşamaya ya da aşırı slow müziğe çok tutkun değil. Yoğun aktivite her ikisinin de yaşam tarzı. Bu yüzden birbirlerine ayak uydurmada sorunları olmaz. Fakat, sürekli çatışan iki ego nedeniyle yakın bir ilişkinin kaçınılmaz sorunlarını çözmek zor olabilir. Birlikte çalışmayı öğrenmelerinde fayda var.


Koç burcu erkeği de Koç burcu kadını da işlerin kendi yollarına gitmesini sevdiğinden farklı kararlar aldıklarında ya da farklı yönde ilerlemek istediklerinde çok dikkatli olmalılar. Çünkü, bu iki bağımsız ruhun kendi çizgisinde ilerlemek gibi bir bağımlılığı vardır. Koç kendi çizgisini çizer ve o çizgide yürür, başka bir koçun çizgisinde değil. Eğer bir ayrılık yaşayacaklarsa bu %90 bu yüzden yaşanacaktır. Her ikisi de birbirinin bağımsızlık ihtiyacını anlayışla karşılayabilirse bir orta noktada buluşabilirler, fakat yine de koçlar için orta nokta değil, yalnızca kendi çizgileri vardır.

Koçların her ikisini de savaş tanrısı Mars gezegeni yönetiyor. Bu yüzden aslında Koç için bir slogan oluşturulabilir “her Koç asker doğar”. Onlar, doğuştan savaşçı iki ruh. Nasıl çatıştıklarını anlatmaya gerek yok! Fakat, onların bu yönleri müthiş bir fırsat haline getirilebilir: birlikte savaşmak gibi. Eğer birbirlerine karşı savaş açarlarsa işleri zor, birlikte savaşıp yaşamda ilerlemek isterlerse onları kimse tutamaz! Mars aynı zamanda tutkuyu temsil eder ve Koç, herhangi bir sevgiliyle aktif ve heyecan verici bir zaman geçirme eğilimindedir.


Koç burcu erkeği ve Koç burcu kadını, her ikisi de ateş. Enerjik, tutkulu, ihtiraslı, sıcak sevecen. Bunlar ateşin insan ruhundaki özellikleri. Bu insanlar yoğun aktivitelerden hoşlanır ve ateşin enerjisiyle yorulmak bilmezler. Bir Koç partnerinin hareket halindeyken diğerinin yorulduğu çok nadirdir. Enerji seviyeleri büyük ihtimalle aynı, yaşam hızları ve birbirlerine uyumları oldukça iyi. Yine de iki Koç kimin lider olacağı konusunda sürekli bir savaş sürdürmeye meyillidir. Bolca “hayır senin dediğin değil, benim dediğim olacak” tartışmasında bocalarlar.

Her ikisi de gitmek istedikleri yöne doğru müthiş bir sıçrama yapmaya aşırı derecede istekli. Bu onların adeta yaşam enerjisi. Fakat, bu ikili bu yönleri yüzünden çokça da zarara uğrayabilirler. Neden mi? Çünkü sadece başlamayı severler, başladıkları işin bitirme kısmıyla pek ilgilenmezler. Bir koçun çok kez bir işe başlayıp yarım bıraktığı görülmüştür. Aynı zamanda ilk hamleyi yapmadan önce biraz beklemek ve görmek konusunda hiç iyi değiller, sabır denen şeyi koçlarda aramamak gerekir çünkü onlarda bulunmaz. Koçların her şeye düşünüp taşınmadan balıklama dalmak gibi kötü huyları vardır. Bir şeye heveslendiler mi ölçüp tartmadan ona atlarlar. Kötü bir seçim yaptıklarını ancak zarar gördüklerinde öğrenirler.


Bu ikilinin elementi konusuna gelince ateş-ateş aynı dünyaların insanı olabilir fakat çok fazla ateş tehlikedir. Eğer Koç burcunun bir su ile ilişkisinden bahsediyor olsaydık belki onun öfkeli zamanlarında onu bastıran bir element olarak ateşin üzerine biraz su serperek onun tehlikesini azaltmaktan bahsedebilirdik. Fakat ateşe ateş kattığımızda bu enerji bastırılmaz tam tersine çoğalır. Bu yüzden, bu ikili öfkeli zamanlarında birbirlerinin öfkesini arttıracak hareketlerden sakınmayı öğrenmelidir. Unutmayın, Koçun öfkesi birden çıkar ama çabuk geçer!

YORUMLAR

bottom of page