top of page

Koç burcu erkeği Kova burcu kadını uyumu

woman24.png

Kovanın vizyonu Koçun ise eylemci yaklaşımı  Koç-Kova ikilisini oldukça yaratıcı bir çift yapar. İlişkileri statik olmaktan çok uzaktır; rekabetçi olabilirler ama bu ikisiyle hayat asla sıkıcı değildir! Ayrıca ateş-hava etkileşimiyle muhteşem iletişim kurma eğilimindedirler. Kısacası, bu ikili eğer uzun süreli bir ilişki yaşamak istiyorlarsa bunu başarmamaları için hiçbir sebep yok!


Koç burcu erkeği ve Kova burcu kadını birbirlerinin idealist, coşkulu hayata bakış açıları hakkında özel bir anlayışa sahipler. Her ikisi de aynı dünyanın insanları olmasa da birbirine enerji veren farklı tabiatlardan gelirler. İkisi de heyecan ve yeni deneyimler ister. Koç burcu erkeği Kova burcu kadınının ne kadar eşsiz olduğunu, dünyaya dair yaratıcı vizyonları olduğunu sever. Kova burcu kadını ise Koçun enerjini ve inisiyatiflerini sever. Fakat hem Koç hem de Kova burcu her zaman yeni fikirler bulurlar ancak bazen bunları gerçekleştirmekte zorlanırlar.

Her iki burç da bağımsızlığın bir ödül olduğuna inanır fakat Koçun sahiplenme eğilimi Kovayı kendinden itebilir. Bu iki burç özel bir bağlantıya sahip olmasına rağmen her ikisi de dünyayı farklı ışıklarda görüyorlar. Koç burcu erkeği Kova burcu kadınının yaşamına fazla dahil olabilir ve Kova burcu kadını Koç burcu erkeği için “biraz fazla tahmin edilemez” olabilir. Fakat yine de her iki taraf da ilişkinin önemli ve güvenli olduğu konusunda birbirlerine güvence verdikleri sürece her şey yoluna girecektir.


Koç, Mars Gezegeni (Tutku) tarafından yönetilir ve Kova Gezegenleri Satürn (Karma) ve Uranüs (İsyan) tarafından yönetilir. Kova burcu kadını büyük ve ilerici vizyonunu Uranüs gezegeninden, sosyal vicdanını ve hayırseverliğini Satürn'den alır. O halde Mars, bu karışıma harika bir katkı sağlayabilir. Kova burcu kadınının tüm yüce düşüncelerine ve ideallerine Koç burcu erkeği doğrudan eylem getirir. Bu ikili birbirlerine karşı çatışma yoluna asla gitmemeli. Bunun yerine yaşamda beraber ilerlemeye karar verirlerse beraber harikalar yaratabilirler.

Tüm bunların yanı sıra Koç bir ateş Kova ise hava burcudur. Hava Ateşi besler ve yayılmasına yardımcı olur. Benzer şekilde Kova burcu kadını Koç burcu erkeğinin yeni planlar tasarlamasına ve sonra bunları gerçekleştirmesine yardımcı olabilir. Kova kadını Koç burcu erkeğini entelektüel olarak uyarır. Bu, diğer burçların çoğunun yapamadığı bir şeydir. Her iki burç da geniş ilgi alanlarına sahiptir, bu nedenle zihinsel olarak aktif Kova burcu, fiziksel olarak aktif Koç burcuna yeni maceralar için bol miktarda enerji sağlayacaktır.


Tüm bunlara rağmen her ikisinin de inatçı ve idealist bir çizgisi var ve kendi fikirlerine bağlanabilir ve değişime açık olmayabilirler. Koç burcu erkeği bir yönde ilerlemek isterse onu kimse bundan vaz geçiremez. Kova burcu kadını da kurallara uymayı sevmez ve kendi çizgisini çizer. Bu durum bu burçlardan birini çılgına çevirebilir fakat muhtemelen her ikisi de geri adım atmak istemeyecektir. İlişkilerini uzun süreli tutmak için uzlaşma sanatını öğrenmeleri gerekiyor.

Yine de bir Koç - Kova kombinasyonunda hayat asla sıkıcı olmayacaktır. Koç burcu erkeği kendi kendine yeten Kova doğasına saygı duyar ve önerilerde bulunmaya açık hisseder. Her ikisi de deneyseldir. Bu yaşamlarının her alanı için geçerli (evet yatakta bile). Koçun her zaman bir birinci olma arzusu vardır. Bu onun bazen çok fazla ilgiye ihtiyaç duymasına yol açabilir. Kova burcu kadını Koç burcu erkeğinin bu ihtiyacını da karşılamayı öğrenmelidir.


Bazen bu ikilinin birbiriyle tanışma anı tıpkı Alice harikalar diyarına dalmak gibidir. Her şeyin mükemmel olduğu bir ilişki yaşayabilirler. Ayrıca büyük bir sosyal yaşamı olan bir Koç burcu erkeği Kova burcunun sıra dışı yalnız doğasında kendini biraz farklı hissedebilir. Fakat yine de Koç erkeği Kova burcunun ruhunda bu sıra dışı ve esrarengiz ortamları keşfeder. Birbirilerinin dünyalarına dalarak bireysel farklılıklarını keşfetmekten zevk alabilirler.


Bir Koç burcu erkeği ve Kova burcu kadını arasındaki ateş-hava uyumu eşsiz bir uyumdur. Fakat yine de element dengesini korumak önemli. Hava ateşi sinsice yönetebilen bir element olarak karşımıza çıkar. “Beni kimse yönetemez” diyen Koç burcu erkeğini aslında bir Kova burcu ya da diğer hava elementi burçları yönetme yeteneğine sahiptir. Fakat, asla unutmayın havanın çok fazlası ateşe iyi gelmez. Kova burcu kadını için Koç erkeğini yönetmek bir sanattır. Bunu yavaş yavaş ve Koça hissettirmeden yaparsa başarılı olacaktır.

KOÇ BURCU: (21 Mart- 20 Nisan)

Sayısı: 1

Elementi: Ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kafa

Astrolojik değeri: Mars, Pluto

Dost burcu: Terazi

Düşman burcu: Yengeç

Tarot kartı: İmparator, Savaş arabası

Yaşam mottosu: hızlı yaşa!

En iyi ilişki yaşayabileceği burç: Terazi

KOVA BURCU : 22 Ocak - 19 Şubat

Sayısı: 11

Elementi: hava

Cinsiyeti: Eril

Organı: Dolaşım sistemi

Astrolojik değeri: Uranüs

Dost burcu: Koç

Düşman burcu: Akrep

Kova burcunu temsil eden Tarot kartı: Yıldız

Yaşam mottosu: Kendi kurallarını kendin koy!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Koç

Kova burcunun pozitif özellikleri:

İdealist, özgür, devrimci, reformcu, yıkıcı, yenilikçi, akılcı, mantıklı, farklı, maceraperest, eleştirel, demode olanla ilgilenmeyen, insancıl, toleranslı, açık görüşlü, sosyal, dışa dönük, sıra dışı, hızlı, arkadaş canlısı, iradeli, başkalarını düşünme, kendini geliştirmeyi seven, öğrenmeyi seven, ters, kavgacı, fevri, herkesin gittiği yönde gitmeyen, sadece kendi doğrularıyla yaşayan, kendine öz tarz sahibi, özgürlüğüne aşık, sıra dışı fikirleri olan.


Kova burcunun negatif özellikleri:

Uyumsuz, anarşist, serseri ruhlu, düzensiz, yıkan, yok eden, isyankar, savaşçı, sıra dışı, ikna olmayan, tutarsız, kural tanımayan, mevcut sistemi yıkmaya meyilli, sürüden ayrılan kuzu, kurallara saygısız, aşırı eleştirel, zıt bir kişiliğe sahip, tehlikeleri seven, her kes gibi yapmayan, baskı altında yaşayamayan, renk uyumuna özen göstermeyen, mevcut düzeni yıkmaya teşebbüs eden.

Koç burcu pozitif özellikleri:

Lider, enerjik, önde, rehber, yol gösterici, yaratıcı, sıcak, güler yüzlü, yönetici, doğuştan lider, kitleleri arkasına alabilen, siyasetçi, hareketli, aksiyon sever, tarz sahibi, kimseye özenmeyen, doğal, özgüveni yüksek, hızlı, çabuk, atılgan, iddialı, girişken, hırslı, kararlı, maceraperest, cesur, korkusuz, çocuk ruhlu, başlatan, ön ayak olan, bir projeyi yokken var eden, halsizlik sorunu yaşamaz, yarışmayı sever, özgürlüğüne düşkün, organizatör, motivasyonu yüksek, heyecanlı, tutkulu, istekli, konuşkan, laf açan, zeki, sosyal, dışa dönük, deli dolu, yönü belli, kin tutmaz, Yenilikçi, yaratıcı, İlginç fikirleri, projeleri olan.


Koç Burcu negatif özellikleri:

Saf, çabuk kanan, asi, kaba, sabırsız, şıpsevdi, dik başlı, fevri, burnunun dikine giden, söz dinlemeyen, tecrübesiz, egoist, agresif, sinirli, benmerkezci, inatçı, değişken, plansız, bir gün öyle bir gün böyle, düşünmeden dalan, kavgacı, kabadayı, sert, anı yaşar, insan sarrafı değil, herkese güvenen ve inanan, ikinci olmayı gururuna yediremeyen, yenilgiyi hazmedemeyen, başlatır ama bitirmez, uzun vadeli planlar yapamaz, anı anını tutmayan, emir almayı sevmeyen, çabuk sever çabuk bırakır, aniden parlar aniden söner, yenilgiyi hazmedemeyen, monoton hayat istemeyen, çabuk yanar çabuk söner, düşünmeden hareket eden, çabuk sıkılan, yanar söner tabiatlı.

YORUMLAR

bottom of page