top of page

Koç burcu erkeği nasıl bir eş olur?

woman24.png

Koç burcu erkeği evlendiğinde nasıldır?

Her şeyden önce bir Koç burcu erkeğinden evlenme teklifi almak kelimenin tam anlamıyla onurdur. Unutmayın, o bir özgür ruh, Zodyak lideri ve asla tek bir limana demir atmayı sevmeyen erkek. Onu saltanatından vazgeçip evlenmeye ikna ettiyseniz ve ondan bir evlenme teklifi aldıysanız bunun için tebrik edilmelisiniz.


Peki ya evlilikten sonrası? Bu saltanatına ve özgürlüğüne çok düşkün erkek türü nasıl bir eş olur acaba? Öncelikle, onun evliliğin getirdiği değişimlere alışması biraz zaman alacaktır. Bekar haliyle özgürce dolaşmayı seven ve sık sık yön değişimleri yapmasıyla ünlü Koç burcu erkeği bir eş olarak ilk başlarda evlilikte sıkıntı çıkarabilir. Sürekli karar değiştiren ve yaşamının yönü her an değişebilen Koç burcu erkeği evlendiğinde de bu tavırlarından kolay kolay vazgeçmeyecektir.

Açık konuşmak gerekirse bir Koç burcu erkeği aile reisi olabilmek için gerekli vasıflara başlangıç olarak sahip olmayabilir. Onun evlenmesiyle evlilik moduna girmesi arasında bir geçit süreci vardır. Koç burcu erkeği bağımsız hareket etmeye alışık olduğu için koca olmaya alışmakta bazı zorluklar yaşayabilir. Evliliğin başlarında size sormadan verdiği kararlara alışkın olmalısınız. Fakat, zamanla onu şekle sokabilir ve kararların beraber alınması gerektiğini algılamasını sağlayabilirsiniz. Bir Koç burcu erkeğiyle sorunsuz evlilik yaşayabilmek için öncelikle onun bağımsızlığa olan tutkusunu anlamalı ve ona göre davranmalısınız.


Koç burcu erkeği romantik ve cinsellik düşkünüdür. Her zaman romantizm ve cinselliğe hazır erkek türü. Fakat, rutin şeylerden ve hep aynı olmaktan nefret eder ve sürekli değişim ister. Yatakta oyunlardan, yenilikten ve farklı şeylerden kısacası sürprizlerden hoşlanır. Fakat libidosu aşırı yüksek bir burçtur ve bu yüzden bazen romantizmi fazla uzatmadan direk yatağa girmeyi ister. Romantizmden çok cinselliği fiziksel haz olarak görebilir.

Koç burcu erkeği dürtüseldir ve ani kararlar verir. Bu onun evliliğinde finansal meseleler ve ailevi işlere dair verdiği kararlara da yansıyacaktır. Düşünmeden ve parasal hesabını yapmadan ani bir kararla bir şey satın alabilir ve borca girmeye meyillidir. Harcamalarında dikkatsiz olabilir ve ailenin maddi istikrarını tehlikeye sokacak ani finansal kararlar verebilir. Bir şeye yeterince düşünmeden balıklama dalma konusunda Koç burcu erkeğinin üstüne burç Zodyakta yoktur. Onunla evlenen kadının onun bu ani dürtüsel hareketlerinin farkında olup onu hizaya getirecek potansiyele sahip olması evlilik için artı puandır.


Koç burcu erkeğiyle evlenmek ve beraber yaşamak oldukça eğlenceli olabilir. Sürekli enerjik, espirili ve şakacı bu erkek tüm bu güzel yanlarının yanı sıra ufacık bir şeyde bir anda öfkelenebilir. Fakat, güzel haber şu ki onun öfkesi uzun sürmez. Öfkelendiği zaman fazla üzerine gitmeden sakinleşmesini beklemek yapılacak en akıllı hareket olacaktır. Ani öfkelenmeleri ve aniden parlamasını onun kişiliğinin bir parçası olarak kabullenin.

Koç burcu erkeği uzun vadeli planların insanı değildir. Eğer ailenin geleceğinin planını bir Koç burcu erkeğine verirseniz okyanusta savrulmuş bir gemi misali rüzgar nereye götürürse kendinizi orada bulursunuz. Koç burcu sadece şimdiki zaman diliminde yaşayan bir burçtur ve bir sonraki adımı hesap etmek konusunda Zodyakta sondan birinci burç. Oldukça akıllı ve girişimci, yaratıcı olması onu asla en başarılı burç yapmaz. Çünkü, başlattığı şeyleri bitirmek konusunda istikrarlı değildir. Yaratıcılığı ve zekası taktire şayan fakat tüm bunların ancak başlattığı işleri bitirdiğinde başarı olarak ailenize döneceğini de unutmayın.


Koç burcu patron olmak için yaratılmıştır ve zodyakta emir almaktan en çok nefret eden burçtur. Bu yüzden iş yaşamında çok fazla çatışma ve tartışma yaşayabilir. Bir gün işe gittikten bir süre sonra eve “ben işten çıktım” diyerek dönebilir. Onun bu istikrarsız yaşamına ve çok sık iş değiştirmesine karşı sabırlı olmayı öğrenmelisiniz. Her ne kadar sorumluluk sahibi bir baba olmayı istese de bağımsızlık dürtüsü ve egosu ağır basabilir.


Bir Koç burcu erkeği iyi bir eş olabilir ve ailesine çocuklarına karşı çok düşkündür. Fakat, onun bir Zodyak birincisi olduğunu unutmayın. Çocukları ve ailesi için her şeyin en iyisini isteyen Koç erkeğinin harcamalarında aşırıya kaçabilmek gibi bir sorunu olabilir. Çocuklarının en iyi evde yaşamasını ve en iyi okullarda okumasını ister. Tutumlu bir eş onu bu konuda dizginleyebilir. Aksi taktirde dizginlenmemiş bir Koç burcu erkeğinin kredi kartı borçları onu finansal zorluğa sokacak kadar artabilir.

YORUMLAR

bottom of page