top of page

Koç burcu erkeği nasıl bir sevgili olur?

woman24.png

Koç burcu erkeği nasıl sevgilidir?

Zodyak birincisi ve birinci evin sahibi Koç burcu erkeklerinin özgürlüğüne düşkün olduğunu söylemek belki çok klişe olacak fakat şunu bilmelisiniz ki bir Koç burcu erkeği kesinlikle zincire bağlanamayan erkek türündendir. Koçu tanımaya bile başlamadan önce tek bilmeniz gereken şey onun yönetilemeyeceği ve yönlendirilemeyeceği gerçeği. Bir Koç burcu erkeği sevgiliniz varsa (ya da henüz yoksa) ona bir tasma takamayacağınızı anlayarak bu işe girişmelisiniz.


Koç burcu erkekleri Aslan erkekleri kadar olmasa da “ego odaklı adam” türündendir. Yaşamdaki tüm hareketleri kendi zihinsel enerjisi odaklıdır. Cesaretiniz kırılmasın fakat Koç erkekleri düzenlenemeyen, düzeltilemeyen ve hizaya sokulamayan erkeklerdendir. Ters psikoloji onlarda işe yaramaz. Bir yöne doğru hareket etmek isterlerse o yönde hareket ederler ya da savaşı seçerler ve yine de hareket ederler. Ha şunu da unutmayın: Koçlar savaş tanrısı Mars tarafından da yönetilir ve tüm savaşların her zaman kazananlarıdır. Koç tam anlamıyla bir savaşçı şövalye ve savaş sanatını iyi bilir. En sonunda hep koçun istediği olacaktır. Bu yüzden siz onu farklı bir yöne doğru yönlendirme işine baştan hiç girmeyin.

Koç burcu erkeği nasıl sevgili olur?

Koç burcu erkeği nasıl bir sevgili olur sorusunu cevaplamadan önce şunu söyleyeyim: onu zodyaktaki diğer evcil hayvan temsili burçlarla asla karıştırmayın. O ne bir Boğa burcu erkeği gibi evin oturma odasındaki yumuşak kanepelere bağlıdır ne de bir Aslan erkeği gibi evcildir. Bir Koç burcu erkeği hiçbir yere değil yalnızca kendi zihinsel enerji alemine bağlı ve vücutta yönetici organının kafa olması da zaten bunu hatırlatıcı. Koçun bu “bir yöne hareket etme arzusu” denen şeyle eğer bir gün başa çıkabileceğinizi sanıyorsanız yanılgı içindesiniz.


Koç burcu erkeği sevgiliniz olduğunda şunu unutmayın ki onun zihninde kendisinden daha iyi ve daha zeki biri yok. Bunu ona sürekli hatırlatırsanız siz kazanırsınız. Zodyakta birinci evin sahibi olan Koç tüm yarışların doğal birincisidir. Her zaman önde gider fakat bazen bu önde gitme işini biraz fazla abartabilir ve bir şeye dalmadan önce fazla aceleci olabilir. Bir Koç yaşamda eğer kaybetmişse bu mutlaka onun bu aceleciliği yüzündendir. İlişkilerinde de sık sık bu hatayı yapar. Sizi yeterince tanımadan, “işte aradığım kadın bu” demeden balıklama ilişkiye dalmak isteyebilir. Onun saplantılı bir erkek gibi peşinizden koştuğuna bile aldanmayın. Sizin doğru insan olmadığınızı anladığı anda balıklama daldığı o ilişkiden ışık hızıyla da çıkacaktır.

Koç burcu erkekleri evrensel baba figürleridir. Herkes onlara yönelir, her zaman insanların fikir danıştığı bireylerdir. Kendilerinden emin doğarlar. Bir Koç burcu erkeği sevgiliniz olduğunda da bunu hissedebilirsiniz. Kendi bağımsızlığına aşırı düşkün olmasına rağmen bazen size bir “baba” gibi davranabilir. Hayata dair fikirlerinize atıfta bulunur, sizi yönetmeye çalışır ve yönlendirir. Bir baba gibi tavsiyeler verebilir ve nihai koruyucudur. Onda çok fazla duygusal barınak bulabilirsiniz fakat duygusal istikrarı bulabilmeniz için sizin doğru liman olduğunuzdan emin olmak isteyecektir.


Aceleci koç burcu erkekleri hiçbir şey için erken olmadığını düşünür. Evet, ilişkide de böyleler. Daha dün size ilk “merhaba” mesajını atmıştı ve bugün onu elinde bir çiçek tutarken bulabilirsiniz. Bir Koç erkeğinin ilişkiye giriş tarzını asla Boğa erkeğinin tarzıyla karıştırmayın. Her şeye balıklama dalan bir Koç genellikle ilişkilerine de balıklama dalmayı seçer. Hatta, önce dalar sonra düşünür. Bu yüzden Koç burcu erkekleri çok sıklıkla ilişki değiştirebilir. Daha dün sizin peşinizden deli gibi koşan bir koçu bugün başka bir kadının peşinden deli gibi koşarken bulabilirsiniz. Koç rüzgar gibidir, bir anda gelir bir anda gider. Bu yüzden yaşamınıza aniden giren bir Koça her zaman dikkat! Bugün peşinizden deli gibi koşuyor olduğu sizden asla vazgeçmeyeceği anlamına gelmez.

Tipik bir Marslı olan Koç burcu erkeği doğası gereği savaşçıdır. Gezegeni Marsın bir savaş tanrısı olduğunu asla unutmayın. Hatta çatışmasız yaşayamaz. Sürekli ılımlı hep yolunda giden bir ilişkiden sıkılmaya meyillidir. İlişkisinde çatışma tıpkı bir yemeğe tuz ve karabiber atmak gibidir. Çatışmasız ilişki onun için tuzsuz yemek tadında olabilir. Bu yüzden sürekli kendisini mutlu etmeye çalışan ve çatışmalardan uzan duran bir kadın olmak için fazla uğraşmayın. Onun çatışmaları aniden parlayıp sönen bir ateşe benzer. Öfkeli hali fazla uzun sürmez. Fakat, yine de siz çatışmaları çok uzatmayın!


Kadınların Koç burcuna verdiği “kötü çocuk” ünvanı vardır. Romantizm ve ilişkiler konusunda çapkın olmakta oldukça iyidirler. Bu da onu bayanlar arasında oldukça popüler kılar. Koç burcu tam anlamıyla bir fatihtir. Zodyakta birinci olduğunu unutmayın. Her yere o gitmiş, her şeyi o keşfetmiş. Yeni kalplere girmeyi kalpleri fethetmeyi sever. Fakat, bu çok üzücü olsa da fethettiği kalpten çıkıp yeni bir kalbi fethetme işine de yönelebilir. O yüzden bir Koç burcu erkeğine dikkat! Bir kalbi fethetmek için her şeyi yapar, kapınıza elinde çiçekle gelir, sizi her gün arar, hediyeler alabilir ve fethetmeyi başarma konusunda da oldukça iyidir. Fakat, kalbinizi fethettikten sonra ne kadar orada kalır bunu Koçun kendisi bile bilmiyor.

YORUMLAR

bottom of page