top of page

Koç burcu erkeği nasıl etkilenir?

woman24.png

Zodyakta birinci evin yöneticisi Koç burcu erkekleri dürtüsel olarak yaşamlarının her alanında bu birincilik ve kahramanlık ünvanını ellerinde tutmak isterler. Bu ilişkilerinde de değişmez. Eğer bir Koç burcu erkeğini etkilemek istiyorsanız onu öncelikleriniz arasında birinci sıraya yerleştirmelisiniz. Yaşamınızda ondan daha önemli bir şeyin varlığını bilmek bile onu rahatsız edecektir.


Bir Koç burcu erkeğini etkilemek istiyorsanız onun hangi gezegenden geldiğini ve gezegeninin karakteristik özelliklerini de anlamalısınız. O bir Marslı, ve Mars gezegeni mitolojide savaş tanrısı olarak Koç burcu erkeğine üstün savaş yetenekleri hediye etmiştir. O halde, bir Koç burcu erkeğini etkilemek istiyorsanız çatışmalardan fazla korkmayın. Çünkü çatışmalar onun için yalnızca bir hobi. Hatta çatışmasız ilişki ona göre tuzsuz yemek gibidir ve kısa bir süre sonra ilişkiden sıkılacaktır.

Koç burcu erkeğini etkilemenin yolları

Bu Marslı adam kırmızı gezegen Mars tarafından yönetilir ve bu onun erkeksi kişiliğiyle senkronize olmaktadır. Bir Marslı olarak Koç “ultra kadınsı” kadınlara her zaman çekilecektir. Unutmayın, Mars aynı zamanda erkekliğin eril gezegeni ve kendisinin zıttı olan dişi her görünüme zaafı var. Hafif kırmızı tonlarda bir ruj, kırmızı ojeler ve ince topuklu ayakkabılar bir Koç burcu erkeğinin kalabalıkta bile sizi fark etmesine sebep olacaktır. Bunların yanı sıra giyim tarzınızdaki dişilik hatta bir kadının ses tonundaki dişilik bir Koçu bir anda çekmek adına yardımcı olabilir.


Zodyakta birinci evden aldığı enerjiler bu burcun erkeklerinde bebeksi bir havaya yol açmaktadır. Birinci ev bebeklik çağının evi ve henüz gelişmemiş enerji noktası. Bu yüzden Koçlar olgunlaşmamış ruhlardır ve bir şeye düşünmeden dalmak konusunda çok iyilerdir. Buna sizinle olan ilişkisi de dahil. Bir Koç burcu erkeğinin deli gibi peşinizden koşuyor olduğuna asla aldanmayın. Bu yine de onun için düşünmeden atılmış hızlı bir adım olabilir. Onun bu ani hamlesine ani bir karşılık vererek ona yönelirseniz size olan ilgisinde azalma olabilir. Koçlar aynı zamanda avcı olmayı severler. Her ne kadar size yönlenmiş olurlarsa olsunlar onlara biraz “av ve avcı” oyunu oynatmak kesinlikle iyi bir fikir. Sizi av olarak gören bir koçun avının peşinden biraz koşmakla zaman geçirmesi onun gözündeki değerinizi büyütecektir. Fakat bu zamanı çok fazla uzatmayın. Ne de olsa koçlar dürtüsel yaratıklardır ve uzun vadeli takipleri sevmezler.

Koç burcu erkeğini etkilemek için ne yapılmalı?

Koç burcu erkeğinin içinde öylesine güçlü ve kendine güvenen bir ateş vardır ki ilham kaynağı onun içindeki bu ateş elementidir ve onu direk eyleme yöneltir. Sizinle yaşamak istediği bir ilişki de onun için bir eylemdir. Ateşli ve aşık bir Koç burcu erkeği tam bir ivmeyle aniden yaşamınıza girebilir. Fakat onun en nefret ettiği şey bir kapının yüzüne kesin ve net bir biçimde kapanması olacak. Eğer bu ateşli erkekle bir ilişki yaşamak istiyor ve biraz “av ve avcı” oyunu oynamak isterseniz onu ilk başta reddetme biçiminize de dikkat edin. Çünkü ani bir şekilde yaşamınıza giren bu ateş elementi erkeği kapıyı kapattığınızda ani bir ivme ile yön değiştirebilir.


Bu ateş elementi erkeğinin yaşam hızını da anlamalısınız. Zodyakta birinci ev tarafından yönetilen Koçlar yavaş ilerleyen her şeyden nefret ederler. Aksiyon filmi dururken onu asla sıkıcı ve yavaş bir filme götürmeyin. İlişkinizi asla sıkıcı ve bayağı bir hale getirmeyin. Bir Koç erkeğinin yaşadığı ilişkide her zaman hızlı ilerleyen aktiviteler hatta yeri geldiğinde çatışmalar olmalıdır. Eğer bu olmuyorsa Koç erkeği ilişkiyi sıkıcı bulup ani bir şekilde yön değiştirebilir ve başka bir partnere yönelmek isteyebilir.

Bununla beraber koçlar bağımsız, kendine güvenen ve kendi kendine yetebilen bir eş arama eğilimindedir. Ayrıca, bulduğu eşin onun bağımsızlık ihtiyacını gidermesi gerekir. Koç her zaman yeni şeyler keşfetmek ve yeni topraklara açılmak isteyen genişlemeci, yayılmacı ve istilacı bir burçtur. Konfor alanının dışına çıkmaya her zaman meyillidir ve kendisini konfor alanı içinde tutmaya çalışan ya da yaşam hızı onun bu yayılmacı yapısına uymayan bir partnerle çok uzun süre ilişki yaşayamaz. Bir çok burcu erkeği ile uzun süreli ilişki yaşamak için ya oyunu onun kurallarıyla oynamalısınız ya da yarı yolda bırakılabileceğinizin farkında olmalısınız.

YORUMLAR

bottom of page