top of page

Koç burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır?

woman24.png

Koç burcu erkeği zodyakta özgürlüğüne en düşkün burçtur ve liderlik vasıfları yüksektir. Dolayısıyla onun bu özelliğini bilen ve yaşamını özgürce yönlendirmesine izin verecek partnerden hoşlanır. Dominant kadınlarda hoşlanmaz ve uzun süre ilişki yaşayamaz.


Koç burcu erkeği aynı zamanda hızlı düşünen ve hızlı yaşayan bir kişiliğe sahiptir. Dolayısıyla hoşlandığı ve uzun süre ilişki yaşayacağı partner onun bu özelliğine ayak uydurmayı bilen bir partner olmalıdır. Zodyaktaki en yavaş burç olan balık buru ve su grubu burçlar olan akrep, yengeç ve balık koçun tüm özelliklerine uysa da düşünme ve hareket etme hızlarını ona uydurmakta zorlanacaktır. Fakat bu, adı geçen burçların koçla uzun süreli ilişki yaşayamayacağı anlamına gelmez. Karşılıklı anlayış ve bireysel farklılıkların farkında oldukları sürece yine de düzgün ilişki yaşayabilirler.


Koç burcu erkeği kendisi gibi aksiyon seven ve hızlı yaşayan kadınları beğendiği gibi monoton kadınlardan da uzak duracaktır. Koç erkeğinin aşırı sabırsızlığı ve ilişkiye dair ani kararlar vermesi meşhur olduğundan onun size karşı çok istekli olduğuna aldanmayın. Çünkü her ne kadar ani bir şekilde ilişkiye dalmaya çalışsa da kendisine uymayan bir partner olduğunuzu sezdiği anda yine ani bir şekilde sizden vazgeçebilecek bir burçtur. Onun bu ani kararlarına ve aksiyon seven yapısına alışmanız gerekir.

Çok ilginç olmasına rağmen mitolojide savaş tanrısı olan mars gezegeninin etkisi altında kalmasından dolayı koç burcu için çatışma, kavga ve savaşlar yaşamın sadece tuzu biberidir. Aşırı derecede sakin ve monoton ilişki onu sıkabilir. Fazla abartmamak kaydıyla ilişkide ara sıra çekişme olması onu rahatsız etmez hatta onun yaşam tarzı gibidir. Aslında onun yaşamında iş hayatı gibi diğer alanlarda da sürekli çatışmalar ve çekişmeler vardır. Onun bu fevri yapısını anlayabilecek bir partnerle uzun süreli bir ilişki yaşaması mümkün olacaktır.


Yönetmeyi seven ve yönlendirilmekten nefret eden koçu yaşamının hiçbir alanında gitmek istediği istikametten başka bir istikamete gitmesine zorlamayın ya da baskı yapmayın. Eğer bunu yaparsanız kesinlikle gideceği yönü size tercih edecektir ve kaybedenin siz olması ihtimali vardır. Koç yaşamında bir yön değişimi istiyorsa partneri buna izin vermeli ve müdahale etmemelidir. Onunla beraber gitmeniz gerekiyorsa gidin ama asla onu bir hayalinden vaz geçirmeyin.

Koç burcu marsın etkisinde kalan bir burç olduğu için dişi olan her şeye aşırı derecede zaafı vardır. Güzel ve doğal makyaj, seksi iç çamaşırlar, kırmızı oje ya da ince topuklu ayakkabısı olan kadınlara doğal çekim duyar. Koç burcu erkeği salaş ve spor kıyafetlerle baştan çıkarabileceğiniz erkeklerden değildir. Onun kadında ilk baktığı Afrodit tarzı dişiliktir. Eğer dişi bir kadın değilseniz bir gün sizi daha dişi duran bir kadınla aldatması ihtimali vardır. Koç burcu bazen kadının giyiminden çok dişi ses tonundan ya da yürüyüşünden de etkilenebilir. Yine mars gezegeninin etkisinden dolayı marsın zıttı olan Venüs gezegeninin yönetimindeki burçlar boğa ve terazi onu çeker. Akrebin seksiliğine de zaafı vardır.


Koç burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır sorusuna verilecek bir cevabımız daha var. Koç erkeği çabuk elde ettiği kadınlardan çabuk vaz geçmeye meyillidir. Fakat aşırı sabırsız bir burç olmasından dolayı da bir kadının peşinden çok uzun süre koşmaz. Onu elde etmek isteyen kadın bir süre peşinden koşmasını sağlamalı fakat bu sürenin ayarını iyi yapmalıdır. Asla unutmamanız gereken şey, koç burcu avlamayı sever fakat kolay lokma gördüğü bir kadınla fazla uzun süre ilişki yaşamayacaktır.

Koç burcu erkeği tüm bunların yanı sıra sürprizlerden ve ani değişimlerden hoşlanır. Kendisini sürekli şaşırtan bir partner ve onun değişime olan tutkusuyla yaşamaya hazır bir partner daima onun ilk tercihi olacaktır. Koç erkeğinin değişimleri bazen o kadar ani olabilir ki bu değişimlere ayak uydurmakta zorlanabilirsiniz. Eğer ani değişimleri, yaşadığınız yeri, kariyerinizi hatta yaşam tarzınızı bile çok hızlı bir şekilde değiştirecek bir yapıya sahipseniz koç burcuyla büyük sorunlar yaşamazsınız.


Koç burcunun yatakta da çok farklı bir tarzı vardır. Oldukça aktif cinsel yaşamı olan koç erkeği yaşamının her alanında olduğu gibi yatakta da değişim ister. Her gün aynı şeyleri yapmak koç erkeği için her gün makarna yemek gibidir. Yatakta yaratıcılığı oldukça yüksek bir burç olan koç partnerinden de aynı yaratıcılığı ve aksiyonu bekleyecektir. Aynı zamanda ateş elementi grubundan olmasından dolayı koç burcu erkeği oldukça sıcak tenli ve ateşli erkektir. Fakat koç erkeğiyle cinsel birleşmeye çok çabuk evet diyen bir kadın onun gözünde değersiz olabilir.


Son olarak koç burcu erkeğinin hayatta en değer verdiği şey özgürlük ve yön değiştirebilme özelliğidir. Ne yaparsanız yapın ama asla ona sürekli denetlendiğini hissettirmeyin. Sürekli arayan, kendisini denetleyen ya da takıntı yapan bir partneri özgürlüğü için terk edebilecek erkek koç erkeğidir. Onun için özgürlük her şeyden önemlidir. Koç erkeği yeni bir partneri çok kolay bulur bu yüzden özgürlüğünü kaybetmek onun için daha büyük bir kayıptır.

YORUMLAR

bottom of page