top of page

Koç burcu erkeği Terazi burcu kadını uyumu

woman24.png

Koç ve Terazi, Zodyak çemberinde birbirlerinin tam karşısındadır. Aralarında tam anlamıyla 180 derece var olan bu burçlardan her biri diğerinde olmayan niteliklere sahiptir. Koç benliğin, Terazi ise ortaklığın ve dengenin işaretidir. Koç dürtüsel, heyecanlı ve yeni ve heyecan verici bir şeye doğrudan atlamaya hazırdır. Terazi ise kararsız, barışı seven ve sakin, pürüzsüz bir yaklaşımı tercih eder. Birbirine zıt burçlar olduklarından aynı zamanda birbirlerini en iyi tamamlayan ruhlardır. Koç burcu erkeği Terazi burcu kadınından kendi yolunun ille de en iyi yol olmadığını öğrenebilir.


Bu iki burç karşıt tüm işaretler olarak ortak olan büyük cinsel çekiciliği paylaşır. Fakat, Koç burcu erkeği Terazi burcu kadını ilişkisinde bağlantıda uçlar söz konusudur. Bu ikili ya çok iyi anlaşır ya da geçinemez. Her iki zıt kutup arasındaki denge ve anlaşma noktası bulunamazsa dolaşma veya düğümlenme eğiliminde olan enerjileri vardır. Bir kombinasyon olarak Koç ve Terazi dengelidir. Fakat, yine de onların zıt kutuplar olduklarını ve farklı gezegenlerden ve elementlerden geldiklerini unutmayalım.

Büyüleyici, kültürlü, nazik ve sessiz sakin Terazi kadını atılgan Koç erkeğine tarz ve stil hakkında bir şeyler öğretebilir. Yaşamının her alanında denge ve uyum ister. Savaşçı değil barışçıdır. Koç ise Terazinin gezegeni Venüs (Aşk) gezegeninin tam zıttı Marstan geliyor. Mars savaş ve çatışmaların gezegeni. Aynı zamanda yer yüzündeki tüm kesici aletlerin yöneticisi. Biri savaşı diğeri aşkı temsil eden bu iki gezegenin yönettiği Koç ve Terazi burçları aslında bu aşk-nefret arası alanda dengeyi bulurlarsa çok dengeli bir ilişkiye sahip olabilirler. Koç erkeği Terazi kadınına amaçlarına ulaşabilmek için savaşçı ruhu öğretirken Terazi kadını Koç erkeğine bazen başarı için savaş değil uzlaşma ve diplomasi gerektiğini öğretecektir. Her ikisinin de birbirine vereceği çok şey var.


Bir Marslı olarak Koç erkeğinin savaşçı doğasını önlemede Terazi burcu kadını zorlanabilir. Koç çatışmayı seviyor çünkü onun geldiği gezegen savaş gezegeni Mars. Terazi zorlansa da Koçun savaş ve çatışma ihtiyacını karşılamalı. Asla unutmayın, hiçbir çatışma olmayan bir ilişki Koç burcu erkeği için büyük bir hızla “monoton ilişki” statüsüne girecektir. Onun ihtiyacı buysa dozunda da olsa ona ihtiyacını biraz verin. Terazi, kavga gürültü sevmeyen aşırı sakin bir burç olarak bunu yapmayı sevmeyecektir. Fakat zamanla öğrenebilir.

Bu ikilinin biri uyum ister, diğeri ise (elbette marslı Koç) işleri karıştırmaktan keyif alır. Terazi her çatışma sonrası her zaman dengesini bozmuş gibi hisseder ve bu dengeyi tekrar sağlamak için uğraşır. Koç ise çatışmalardan beslenir ve güçlenir.  Koç erkeği başkalarının ne düşündüğünü ve ne hissettiğini düşünerek empati yapabilen bir Terazi kadınına fazlaca “kaba ve düşüncesiz” gelebilir. Terazi kadını her zaman eylemlerinin başkalarını incitip incitmeyeceği konusunda bilgi sahibi olmak ister. Koç erkeği bunu düşünmeden her yeniliğe atlar.


Bununla beraber Koç, Mars -Venüs eşleşmesi harika bir eşleşme de olabilir. Bu harika bir eşleşme çünkü bunlar sırasıyla Tutku ve Aşk gezegenleri. Venüs ve Mars ilişkisi madalyonunun iki yüzü oldukları için birlikte iyi hareket edebilirler. Evrensel olarak erkek (Mars) ve kadın (Venüs) olarak tanınırlar ve bu ilişki iyi bir eril ve dişil enerji dengesidir. Venüs romantizmin güzelliğiyle, Mars ise romantizmin tutkusuyla ilgilidir. Ne güzel bir kombinasyon! Kesinlikle savaşmayı değil uyumu seçmeliler ve bunun için çabalamalılar.

Koç bir ateş Terazi ise hava burcudur. Hava ateşi besler ve büyümesine ve yayılmasına yardımcı olur. Terazi burcu kadını, Koç burcu erkeğinin üzerinde çok etkili olabilir. Koçun büyümesi, fikirleri ve ilerlemesi üzerinde çok olumlu bir etkiye sahip olabilir. Koç burcu erkeği ise Terazi burcu kadınının fikirlerini ve sanatsal ruhunu uygulamaya koymasına yardımcı olabilir. Fakat yine de zıt kutuplardan olduklarını unutmayalım. Birlikte çalışmaları bazen zor olabilir. Koç burcu erkeğinin projelere yönelik hızlı tempolu, aceleci yaklaşımı, Terazi burcu kadınının daha dengeli, entelektüel yaklaşımıyla çelişebilir.


Zodyakta lider burç olarak bildiğimiz Koç erkeği hiçbir konuda kimseyi takip etmese de söz konusu aşk ve romantizm olduğunda Teraziyi takip etmek konusunda bir problem yaşamaz. Bu aynı zamanda buharlı havada oynanan bir maçtır, çünkü Terazi geleneksel olarak bir sevgili ortaya çıkarmanın bir yolunu bulur ve Koç hızla içeri girer. Buradaki zıtlıkta aynı zamanda bir cazibe var. Aynı zamanda Terazi burcu kadını Koç erkeğinin bağımsızlık ruhuna hayran kalabilir ve bu nitelikleri almaya çalışabilir.

KOÇ BURCU: (21 Mart- 20 Nisan)

Sayısı: 1

Elementi: Ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kafa

Astrolojik değeri: Mars, Pluto

Dost burcu: Terazi

Düşman burcu: Yengeç

Tarot kartı: İmparator, Savaş arabası

Yaşam mottosu: hızlı yaşa!

En iyi ilişki yaşayabileceği burç: Terazi

TERAZİ BURCU : 23 Eylül - 22 Ekim

Sayısı: 7

Elementi: hava

Cinsiyeti: Eril

Organı: böbrek

Astrolojik değeri: Venüs

Dost burcu: Yay

Düşman burcu: Oğlak

Tarot kartı: Adalet, Denge

Yaşam mottosu:  Her şeyden önce kibarlık ve zerafet!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Koç

Terazi burcunun pozitif yönleri:

Paylaşımcı, işbirlikçi, uyumlu, ince, kibar, sakin, arabulucu, dengeli, sosyal, içten, düşünceli, nezih, romantik, anlaşmaya hazır, adil, tarafsız, nazik, arabulucu, geçimli, duygusal, diplomatik, oturup kalkmayı bilen, iyi bir hakem, nezaketli, yumuşak kalpli, merhametli, haksızlıklara tahammül edemeyen, hukukun üstünlüğüne inanan, aşırıya kaçmayan, güzel giyinen, sanatçı ruhlu, estetikten anlayan, zıtları birbirine uydurmayı bilen.


Terazi burcunun negatif yönleri:

Kararsız, değişken, plansız, sabırsız, aşırı detaycı, kolay etkilenebilen, duygusal gelgitler , hayır diyememek, lükse düşkün, mükemmeliyetçi, güzellik tutkunu, aşırı seçici, kusurlara takılabilen, markacı, çabuk unutan, şıpsevdi, aniden karar değiştirebilen, uzun vadeli planlar yapamayan, duygularını belli etmeyen, hızına yetişilmeyen, günü birlik yaşayan, aniden unutan, beklemeyi sevmeyen.

Koç burcu pozitif özellikleri:

Lider, enerjik, önde, rehber, yol gösterici, yaratıcı, sıcak, güler yüzlü, yönetici, doğuştan lider, kitleleri arkasına alabilen, siyasetçi, hareketli, aksiyon sever, tarz sahibi, kimseye özenmeyen, doğal, özgüveni yüksek, hızlı, çabuk, atılgan, iddialı, girişken, hırslı, kararlı, maceraperest, cesur, korkusuz, çocuk ruhlu, başlatan, ön ayak olan, bir projeyi yokken var eden, halsizlik sorunu yaşamaz, yarışmayı sever, özgürlüğüne düşkün, organizatör, motivasyonu yüksek, heyecanlı, tutkulu, istekli, konuşkan, laf açan, zeki, sosyal, dışa dönük, deli dolu, yönü belli, kin tutmaz, Yenilikçi, yaratıcı, İlginç fikirleri, projeleri olan.


Koç Burcu negatif özellikleri:

Saf, çabuk kanan, asi, kaba, sabırsız, şıpsevdi, dik başlı, fevri, burnunun dikine giden, söz dinlemeyen, tecrübesiz, egoist, agresif, sinirli, benmerkezci, inatçı, değişken, plansız, bir gün öyle bir gün böyle, düşünmeden dalan, kavgacı, kabadayı, sert, anı yaşar, insan sarrafı değil, herkese güvenen ve inanan, ikinci olmayı gururuna yediremeyen, yenilgiyi hazmedemeyen, başlatır ama bitirmez, uzun vadeli planlar yapamaz, anı anını tutmayan, emir almayı sevmeyen, çabuk sever çabuk bırakır, aniden parlar aniden söner, yenilgiyi hazmedemeyen, monoton hayat istemeyen, çabuk yanar çabuk söner, düşünmeden hareket eden, çabuk sıkılan, yanar söner tabiatlı.

YORUMLAR

bottom of page