top of page

Koç burcu erkeği Yay burcu kadını uyumu

woman24.png

Her ikisi de ateş olan burçlardan Koç ve Yay bir araya geldiğinde oldukça uyumlu ilişki yaşayabilirler. Benzer enerjileri ve ilgi alanları olan bu iki burç tam anlamıyla aynı dünyaların insanlarıdır. Her ikisi de kaşif ve öncüdür. Bu ilişki hızlı, ateşli ve heyecan verici olacaktır aynı zamanda her iki taraf da her zaman yeni bir maceraya hazır durumda. Koç burcu erkeği “hadi” dediğinde Yay burcu kadını da onunla beraber harekete hazırdır. Bu birliktelikte asla bir hız sorunu yaşanmaz.


Koç burcu erkeği ve Yay burcu kadını her ikisi de kendi yaşam deneyimleri konusunda hassastır. Heyecanı ve yeni şeyler denemeyi severler. Koç erkeğinin yönetici organı kafa, bu yüzden bir organizasyonun beyni ve “yönetici” kısmında oturmayı seviyor. Sürekli hareket halinde, sürekli bir yere gidiş konumunda. Fakat, asla unutmayın Yayın organı da bacaklar. Yay da hareket etmeden, amaçlarına doğru yürümeden duramaz. Hareket etmek bir Yay burcu kadınının adeta ruhunun gıdasıdır. Bu yüzden bu ikili “hareket” konusunda çok iyi anlaşacaklardır.

Fakat, Koç burcu erkeği Yay burcu kadını ilişkisinde çok dikkatli olmak gereken bir husus var: Bu ikisinin ortak yanları olduğu kadar, her iki tarafın da yeni bir şeyler başlatmak için çok fazla enerjiye sahip olduğu, ancak takip etmeye pek ilgi göstermediği durumlarda uzun vadeli bir ilişki sürdürmek zor olabilir. Ya da bu ikisi daha çok bir şeyi başlatmaya çok fazla arzulu fakat o işin “bitirme” kısmını biraz sıkıcı bulduklarını söyleyebiliriz. Çok yaratıcı ya da başlatıcı olmak başarılı olmak için ne yazık ki yeterli değil. Başlatılan bir işi bitirmeye teşvik edici hiçbir enerji bu ilişkide YOK!


Koç burcu erkeği de Yay burcu kadını da oldukça sıcak, konuşkan, dışa dönük ve enerjik burçlardır. Birbirlerini anlar ve dinlerler. Hayata bakış açıları da çok benzer. Birbirlerinin iyimser hayata bakışını gerçekten anlarlar. Sorunlar nadirdir, ancak Yay burcunun, bazen aşırı sahiplenici olabilen Koç burcundan daha fazla bağımsızlığa ihtiyacı vardır. Koç erkeğine gelince kendi özgürlüğüne aşırı düşkün olmasına rağmen bazen gittiği istikamete Yay kadınını da sürükleyici ve “aşırı baskılayıcı” tavırlar sergileyebilir. Yönetici burcu bacaklar olan Yay yürümeye aşırı derecede meyillidir. Çok fazla sıkıldığı bunaldığı zamanlarda bazen bu ilişkiden uzaklara da yürüyebilir. Onun için “bırakmak” ya da “terk etmek” gibi kavramlar yalnızca yaşamın tuzu biberi!

Koç oldukça hızlı, fevri aynı zamanda eğlenceli bir burç. Yay da ayaklarını yere sağlam basmayı hedefliyor. Her ikisi de hızlı her ikisi de sıcak. Çabuk yanıp çabuk sönerler. Bu ilişkinin en güzel yanı her ikisinin de çabuk kızmasına rağmen kızgınlığın çabuk geçmesidir. Kin tutmak için zamanları yok! Asla kinci değiller. Kavga etseler bile kavga biter bitmez her şeyi unuturlar.  Bu bir ilişki için gerçekten de harika bişey!


Koç, Mars (Tutku) tarafından, Yay ise Jüpiter (Felsefe ve Şans) tarafından yönetilmektedir. Bu Gezegenlerin her ikisi de erkektir, bu nedenle bu burçlar dünyaya aynı şekilde bakma eğilimindedir. Yay, Jüpiter'in müsamahakâr etkisi altında risk almayı sever. Mars tamamen inisiyatif almak, bazen agresif bir eyleme geçmekle ilgilidir. Mars aynı zamanda bir savaş gezegeni. Koç burcu erkeğini tam anlamıyla bir “savaşçı şövalye” yapan enerji göndermektedir. Eğer Koç ve Yay el ele verip yaşamdaki zorluklarla savaşırlarsa bu harika bir şey olur ve ilişkileri gelişir. Fakat, birbirlerine savaş açarlarsa ilişki uzun sürmeyecektir.

Koç burcu erkeği bir randevu, gezi veya başka bir macera için yeni ve heyecan verici bir fikir bulduğunda Yay her zaman hazırdır ve bu yolculuğa çıkmaya isteklidir. Çünkü her ikisi de ateş ve her ikisi de sürekli hareket halinde olmaya aşırı derecede istekli. Fakat, çok fazla ateş her zaman iyi mi? Hayır. Bu kombinasyon sonsuz bir alev üretebilir. Sonsuz enerji kaynakları var; bir partnerin diğerinden vazgeçmesi nadirdir. Yine de çok fazla ateşe dikkat!


Koç burcu erkeği Yay burcu kadını ilişkisinde bir başka çarpıcı detay da her ikisinin de kardinal bir burç olması nedeniyle sürekli hareket halinde olmaları. Fakat bu hareket farklı boyutlardadır. Koçun yönetici organı kafada, yayda ise bacaklarda. Koç yeni fikirleri başlatır ve Yay burcu onunla birlikte hareket eder. Bu gerçekten müthiş bir kombinasyon. "Kim zirvede" ile ilgili bu ikisi arasında hiçbir zaman güç mücadelesi yoktur. Koç her zaman liderlik koltuğunda oturmayı isteyecektir. Yayın liderlik koltuğu aşkı yok! Koç burcu erkeğinin bir Yay burcu kadınıyla ilişkisinde o liderlik koltuğu her zaman Koçun oturması için boş bırakılmıştır.

KOÇ BURCU: (21 Mart- 20 Nisan)

Sayısı: 1

Elementi: Ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kafa

Astrolojik değeri: Mars, Pluto

Dost burcu: Terazi

Düşman burcu: Yengeç

Tarot kartı: İmparator, Savaş arabası

Yaşam mottosu: hızlı yaşa!

En iyi ilişki yaşayabileceği burç: Terazi

YAY BURCU : 22 Kasım - 21 Aralık

Sayısı: 9

Elementi: ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Bacaklar

Astrolojik değeri: Jüpiter

Dost burcu: Kova

Düşman burcu: Balık

Yay burcunu temsil eden tarot kartı: Aziz

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: İkizler

Yaşam mottosu: gezmek ruhun gıdasıdır!

Yay burcunun pozitif özellikleri:

İdealist, yönü belli, gezgin, yenilikçi, şanslı, modern, enerjik, sosyal, özgürlüğüne düşkün, açık fikirli, iyimser, umutlu , dışa dönük, neşeli , açık yürekli, cömert, yardımsever , insancıl , merhametli , hoşgörülü , gerçeği arayan , kaşif , gezgin , açık sözlü , dürüst, güvenilir, yerinde saymayı sevmeyen, amacına odaklı, öğrenmeyi seven, yolculuk yapmayı seven, nasibi açık, bolluk bereket içinde yaşayan, arkadaş canlısı.


Yay burcunun negatif özellikleri:

Unutkan, rahat, aşırı tasasız, liberal, kontrolsüz, dikkatsiz, ciddiyetsiz, organize yetenekleri zayıf, dün söylediğini bugün unutan, yarını düşünmeyen, fazlasıyla iyimser, sorumsuz, kaprisli, patavatsız, hayalperest, dik kafalı, dağınık kafalı, gezmezse hasta olan, yerinde duramayan, bir orada bir burada, seksi değil spor giyinen, 30 yaşından önce başka bir kişilik 30 dan sonra başka bir kişiliğe sahip, aşırı şakacı, her şeyi sallayan, ertelemeye meyilli kişilik.

Koç burcu pozitif özellikleri:

Lider, enerjik, önde, rehber, yol gösterici, yaratıcı, sıcak, güler yüzlü, yönetici, doğuştan lider, kitleleri arkasına alabilen, siyasetçi, hareketli, aksiyon sever, tarz sahibi, kimseye özenmeyen, doğal, özgüveni yüksek, hızlı, çabuk, atılgan, iddialı, girişken, hırslı, kararlı, maceraperest, cesur, korkusuz, çocuk ruhlu, başlatan, ön ayak olan, bir projeyi yokken var eden, halsizlik sorunu yaşamaz, yarışmayı sever, özgürlüğüne düşkün, organizatör, motivasyonu yüksek, heyecanlı, tutkulu, istekli, konuşkan, laf açan, zeki, sosyal, dışa dönük, deli dolu, yönü belli, kin tutmaz, Yenilikçi, yaratıcı, İlginç fikirleri, projeleri olan.


Koç Burcu negatif özellikleri:

Saf, çabuk kanan, asi, kaba, sabırsız, şıpsevdi, dik başlı, fevri, burnunun dikine giden, söz dinlemeyen, tecrübesiz, egoist, agresif, sinirli, benmerkezci, inatçı, değişken, plansız, bir gün öyle bir gün böyle, düşünmeden dalan, kavgacı, kabadayı, sert, anı yaşar, insan sarrafı değil, herkese güvenen ve inanan, ikinci olmayı gururuna yediremeyen, yenilgiyi hazmedemeyen, başlatır ama bitirmez, uzun vadeli planlar yapamaz, anı anını tutmayan, emir almayı sevmeyen, çabuk sever çabuk bırakır, aniden parlar aniden söner, yenilgiyi hazmedemeyen, monoton hayat istemeyen, çabuk yanar çabuk söner, düşünmeden hareket eden, çabuk sıkılan, yanar söner tabiatlı.

YORUMLAR

bottom of page