top of page

Koç burcu erkeği Yengeç burcu kadını uyumu

woman24.png

Koç ve Yengeç bir ilişkide bir araya geldiklerinde, birbirini çeken zıtların durumu ortaya çıkar. Yengeç hassas ve duygusal iken Koç sıcak ve atıldır. Koç erkeği kesinlikle duygusal olabilir fakat onların duygusallıkları farklıdır. Koçun ateş enerjisi Yengeç burcunu tamamen alt edebilecek güçte olabilir. Fakat Yengecin su enerjisi Koçun ateşini de tamamen söndürebilir. Bu ikili her ne kadar zıtların uyumunu yaşayabilse de bu zıtları birbirlerine orantılı dozda vermeyi öğrenirlerse uyumu yakalayabilirler.


Ateş ve Su birbirine zıt elementlerdir. Doğal olarak Koç burcu erkeği ve Yengeç burcu farklı dünyaların insanlarıdır. Eğer bir Koç burcu erkeğinin ateş grubu kadınıyla ilişkisinden bahsediyor olsaydık belki de aynı dünyanın insanları diyebilirdir. Bu elbette iyi bir durum olurdu. Fakat, her zaman değil. Asla unutmayın, ateşin çok fazlası aynı zamanda çok fazla kıvılcım demektir ve yok edicidir. Su elementi her ne kadar ateşe zıt olsa da ateşin enerjisini azaltıcı ve dengeleyici elementtir. Bu yüzden bir Koç erkeği öfkeli olduğu zamanlarda ona başka bir ateş değil su grubu kadını iyi gelecektir.

Bir Yengeç burcu kadınının ruh hali değişirse veya Koç erkeğinin saldırganlığı incitici hale gelirse sorunlar ortaya çıkabilir. Fakat yine de Yengeç kadını Koç erkeğinin öfkesini kontrol altına alma konusunda tam anlamıyla bir uzmandır. Her iki burcun da partnerlerinin bakış açılarını ve ihtiyaçlarını dinlemesi ve ortak bir hedefi karşılamak için farklı yönlerden geldiklerini anlamaları gerekir. Bazen bir Koç erkeği ve Yengeç kadını aynı yönde hareket etmek isteyebilir, fakat farklı elementlerin insanları oldukları için o yöne gidiş metotları farklı olacaktır.


Koç benliğe Yengeç yuvaya odaklı burçlardır. Bu durum bu iki burcun çatışma olasılığını arttırır. Koç “ben” derken Yengeç her zaman “ben ve ailem” der. Bu iki burç arasındaki büyük dinamiklerden biri her ikisinin de sevdikleri kişiler için son derece koruyucu olmasıdır. Yengeç kabuğunu (yuvasını) korumak için gerektiğinde kıskaçlarını çıkarır. Fakat Koçun “koruma” eylemleri daha farklıdır. Koç bir savaş tanrısı Marslı olarak tam anlamıyla savaşçı bir şövalyedir. Sahip olduğu şeyleri koruma adına güzel savaş stratejileri geliştirebilir.

Koç erkeği ve Yengeç burcu bireysel farklılıkları çok fazladır. Yengeç daha içgüdüsel çalışır, Koç ise her zaman dışa dönüktür. Bir Koç öfkesini patlayarak gösterir Yengeç ise içine atar. Koç, savaşçı Mars Gezegeni tarafından, Yengeç ise duygusal Ay tarafından yönetilmektedir. Mars, Savaş Tanrısıydı ve Koç, her zorluğun üstesinden gelen bir askerdi. Koçun açık, tutkulu doğası, genellikle duyguları ve hisleri içselleştiren Yengeç burcuna hitap eder. Yengeç yoğun, kadınsı enerjiye sahip olabilir ve Koç, onun bu enerjisine tutulabilir. Ay, tüm yaşamı sessizce etkileyen dünyanın gelgitlerini kontrol eder; benzer şekilde, Yengeç perde arkasında çalışır (Koç savaşa koşarken).


Koç bir ateş burcudur ve Yengeç ise su. Bu iki element, bir şeyleri halletmek için hem duyguyu hem de eylemi kullanarak birlikte çalışırlarsa harika bir kombinasyon olabilir. Koç Yengece kabuğundan çıkmayı öğretebilir, Yengeç ise Koça daha önce hiç dalmadığı derinliklere dalmanın sırlarını öğretir. Ancak Yengeç duygusal olarak manipülatif olabilir ve bazen Koçun coşkusunu azaltan çok fazla Su vardır. Yengeç Koça sunduğu “su enerjisi” konusunda her zaman dozu ayarında tutmalı. Aksi taktirde çok fazla su ateşi tamamen söndürür.

Yengeç kadınının hassas kalbi açılırsa ve Koçun aniden yanan ateşi aniden sönerse sorun çıkabilir. Yengeç ya kabuğuna çekilecek ya da Koçu tekrar derinliğine ve özel dünyasına davet edecektir. Koç ise aceleyle girdiği her şeyi çirkinleştirecek bir enerjiye sahip olabilir ve Yengecin kalbinde hasar bırakabilir. Aynı zamanda Yengeç burcu kadınının duygusal dünyası bir Koç burcu erkeği için “çok fazla klostrofobik” görünebilir ve bağımsız Koç için sınırlayıcı olabilir.


Yuvasına kapanma bağımlılığı içinde yanıp tutuşan Yengeç burcu kadını Koçu sınırlandırmamak adına dikkatli olmalıdır. Fakat, bu ne yazık ki evini seven bir Yengeç burcu kadınının sık sık boğuştuğu bir özelliktir. Aile beklentilerinin ötesinde kendi yolunu açan bir Koç, asla bir yerde kapalı tutulacak özelliklere sahip değil. Yengeç kadını eğer Koç erkeğini “çok fazla evcil” yapma çabasına girerse kaybedebilir. Yengeç kadını Koç erkeği için belki de mükemmel bir sığınak ve alan yaratır. Fakat, Koçun arzu ettiği bu değil! Yengecin bunu anlaması zaman alabilir.

KOÇ BURCU: (21 Mart- 20 Nisan)

Sayısı: 1

Elementi: Ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kafa

Astrolojik değeri: Mars, Pluto

Dost burcu: Terazi

Düşman burcu: Yengeç

Tarot kartı: İmparator, Savaş arabası

Yaşam mottosu: hızlı yaşa!

En iyi ilişki yaşayabileceği burç: Terazi

YENGEÇ BURCU : 23 Haziran - 22 Temmuz

Sayısı: 4

Elementi: su

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Göğüs ve mide

Astrolojik değeri: Ay

Dost burcu: Boğa

Düşman burcu: Koç

Tarot kartı: ay

Yaşam mottosu: Evim güzel evim!

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Oğlak

Yengeç burcu pozitif özellikleri:

Duygusal, hassas, yumuşak, nazik, önsezili, savunmasız, anlayışlı, anaç, besleyen, ilgili geçmişe bağlı, iyi kalpli, duyarlı, sevimli, hayal gücü ve analık ve babalık içgüdüsü güçlü, koruyucu, önlemci, amacından şaşmaz, becerikli, zeki, iyi bir yuva kurucu, sempatik, duyarlı, sanatkar, içine kapalı, dışarıdan sert görünen duygusal, gizemli, gizli, sezgileri güçlü, duygusal alemi geniş


Yengeç burcu negatif özellikleri:

Çekingen, güvensiz, bağımlı , içe kapalı, ürkek, kuşkucu, kuruntulu endişeli, aşırı duygusal, fazla heyecanlı, alıngan, çabuk sinirlenen, değişken, somurtkan, kendi kendine acıyan, bağışlamaz, dağınık, övgüye doymayan, zayıf bir karakteri gizleyen katı dış görünüşlü, ayrılıkçı , grupçu, huzursuz, üşengeç, hassas, sulugöz, aşırı duygusal, çekingen, karamsar, tutucu, gerektiğinde kıskaçlarını çıkarabilen, aşırı savunmacı

Koç burcu pozitif özellikleri:

Lider, enerjik, önde, rehber, yol gösterici, yaratıcı, sıcak, güler yüzlü, yönetici, doğuştan lider, kitleleri arkasına alabilen, siyasetçi, hareketli, aksiyon sever, tarz sahibi, kimseye özenmeyen, doğal, özgüveni yüksek, hızlı, çabuk, atılgan, iddialı, girişken, hırslı, kararlı, maceraperest, cesur, korkusuz, çocuk ruhlu, başlatan, ön ayak olan, bir projeyi yokken var eden, halsizlik sorunu yaşamaz, yarışmayı sever, özgürlüğüne düşkün, organizatör, motivasyonu yüksek, heyecanlı, tutkulu, istekli, konuşkan, laf açan, zeki, sosyal, dışa dönük, deli dolu, yönü belli, kin tutmaz, Yenilikçi, yaratıcı, İlginç fikirleri, projeleri olan.


Koç Burcu negatif özellikleri:

Saf, çabuk kanan, asi, kaba, sabırsız, şıpsevdi, dik başlı, fevri, burnunun dikine giden, söz dinlemeyen, tecrübesiz, egoist, agresif, sinirli, benmerkezci, inatçı, değişken, plansız, bir gün öyle bir gün böyle, düşünmeden dalan, kavgacı, kabadayı, sert, anı yaşar, insan sarrafı değil, herkese güvenen ve inanan, ikinci olmayı gururuna yediremeyen, yenilgiyi hazmedemeyen, başlatır ama bitirmez, uzun vadeli planlar yapamaz, anı anını tutmayan, emir almayı sevmeyen, çabuk sever çabuk bırakır, aniden parlar aniden söner, yenilgiyi hazmedemeyen, monoton hayat istemeyen, çabuk yanar çabuk söner, düşünmeden hareket eden, çabuk sıkılan, yanar söner tabiatlı.

YORUMLAR

bottom of page