top of page

Koç burcu kadını Balık burcu erkeği uyumu

woman24.png

Koç burcu kadını Balık burcu erkeği uyumu

Koç ve Balık her ne kadar zoryakta komşu evlerin sahibi olarak yan yana ve birbirine benzer özellikler sergiliyor gibi görünseler de durum hiç göründüğü gibi değil. Bu iki burcun birbirine zıtlıkları oldukça fazladır ve sadece önlerinde iki seçenekleri var: ya bu zıtlıkları kaynaştırıp müthiş bir harmoni oluşturacaklar, ya da zıtlıkları birbiriyle çatıştırıp türbülanslı ilişki yaşayacaklar. Koç burcu kadın ve Balık burcu erkeğinin uyumlu ilişki yaşamasının tek yönü bireysel farkındalıkların bilincinde birbirine ayak uydurma çabasıyla ilerlemektir.


Koç burcu kadını Zodyakta birinci evden aldığı enerjiler sebebiyle oldukça hızlı hareket etmeye ve avına odaklı yaşam sürmeye meyillidir. Gözünü bir şeye diker ve onu almak için müthiş bir hızla hamle yapar. Bir Balık burcu erkeğinden bunu asla beklemeyin. Balık zodyakta enerjinin yorulduğu ve hızının en az olduğu evi yönetir. Bu yüzden balıkların yaşam hızı hiçbir zaman koçlar kadar değildir. Bu ikilinin uyumlu bir ilişkiyi devam ettirmesi için ya Koç burcu kadını yaşam hızını azaltacak ya da Balık biraz daha hızlanacak.


Koç burcu kadınının her yöne ani dalışları Balık burcu erkeği için rahatsız edici olacaktır. Fakat, bu ikili birbirine çok şeyi öğretebilir: Koç burcu kadını Balık burcu erkeğinden sabırlı olmayı ve bir yöne doğru hamle yapmadan önce araştırma süresini uzatmayı öğrenir. Bununla beraber koçlar o kadar “fitili ateşlemeye” yönelik yaşarlar ki bazen başlattıkları işleri bitirmeden bırakırlar. Balık burcu ise girişken olmamasına rağmen zodyaktaki en “iş bitirici” burçtur. Aslan unutmayın, balıklar zodyaktaki bitiş çizgisi, yani balık-koç arasındaki maddi ve manevi alem arasındaki Zodyak çizgisinin hemen dibinde yaşarlar. Bu yüzden yaratıcı olmasalar da her zaman yaşamda kucaklarına bitirilmek üzere olan bir işin düşmesi olasılığı vardır. Eğer bu iki burç beraber bir ilişkinin yanışına projeler üzerinde çalışmaya karar verirlerse Koçun yaratıcılığı ile Balığın iş bitirici enerjisi birleşerek büyük projelere imza atarlar.


Koç burcu çok kısa dikkat süresine sahip olsa da, özünde romantiktir! Koç sıcak yanar ama uzun sürmez! Daha çok "gördüğünüz şey, aldığınız enejidir", Balık ise yakın çevredeki titreşimlerden ve duygusal bulutlardan çok etkilenen daha duygusal ve karmaşık bir yapıya sahiptir. Koç ateşlenir ve kovalama modundayken gizemli Balık doğasına girdiğinde tamamen büyülenir. Koçun ateşli arzuları bir Balık burcu erkeğinin destansı gizemli ve romantizm doğasıyla buluştuğunda ortaya harika bir enerji çıkabilir. Marstan enerji alan savaşçı Koç burcu doğası Balığın uysal ve barışçıl dünyasına girdiğinde bu savaşçılığını dizginlemeyi öğrenecektir.

Koç burcu kadını Balık burcu erkeği ilişki uyumu

Koç burcu kadını ve Balık burcu erkeği bir aşk maçında tam anlamıyla zıtların uyumuyla bir araya gelirler. Koç çok güçlü ve hızlı bir burçtur. Balık ise yavaş, tam anlamıyla Zodyak şairleri. Koç her zaman dışa odaklı, Balık ise kendi iç dünyasının aşk çocuğu. Bu ikilinin ilişkisi ilk bakışta beklenmedik bir ilişki gibi dursa da söz konusu aşk olduğunda, birbirlerinin ihtiyaçlarını gerçekten karşılayabilirler.


Koç burcu kadını zodyakta birinci evin enerjilerinden dolayı insanlara direk yönelmek konusunda çok saf, kimseyi ilk bakışta algılayamaz. Bir Balık burcu erkeği ise ilk bakışta ne olduğunuzu anlayacak kadar sezgisel ve tam anlamıyla insan sarrafıdır. Bu yönüyle bir Balık burcu erkeği Koç burcu kadınının neye dalıp neden uzak durması konusunda koruyucu bir görev üstlenebilir. Fakat, bağımsız Koç burcu kadınına dikkat! Balık burcu erkeğinin onun bu ani sıçrayışlarına karşı korumanın dozunu fazla arttırması Koçun bağımsızlığına muamele gibi algılanabilir.


Koç burcu kadını dürtüsel ve hedefine odaklı tam anlamıyla bir avcıdır. Fakat bu onu asla “basit bir kadın” yapmaz. Bir partnere yöneldiğinde ona yeşil ışık yakmayı asla geciktirmeyecektir. Eğer bir Koç burcu kadını için söz konusu “av” Balık burcu erkeği ise Koç sert kayaya çarpabilir. Balık, çabuk düşünen ya da çabuk tepki veren bir burç asla değil ve hiçbir zaman olmayacak da. Koçun yeşil ışık yaktığı Balık ona geri dönüş yapma süresini biraz uzun tutarsa geri döndüğünde Koçu başka bir ava yönelmiş bulabilir. Bu ikilinin “hız sorunu” var ve bu ilişkilerde de hissedilebilir. Eğer bir Balık burcu erkeğiyseniz Koç burcu partnerinize yönelmek konusunda biraz aceleci davranmalısınız.

Koç burcu kadını Balık burcu erkeği aşk uyumu

Koç burcu kadını Balık burcu erkeği aşk uyumuna gelince, biri ateş diğer su olan bu iki burç çok dikkatli olmalı. Koç bir ateştir ve ateşin fazlası her zaman patlayıcı ve yok edici olabilir. Bir Balık burcu erkeği su elementi enerjisinin duygusallığından bir miktar Koç burcu kadınına sunarsa bu her zaman onun ateş unsurunu dengeleyici ve ferahlatıcı etki yapacaktır. Fakat, Balık suyun fazlasını sunarsa bu ateşi söndürür ve Koç burcu kadını Balık erkeğiyle ilişkisinde kendini boğuluyor gibi hissedecektir. Bu ikili bir aşk yaşadıklarında elementlerini dengelemeyi öğrenmeliler.


Bununla birlikte, bu ikili ateş-su elementinin zıtlıklarını kaynaştırmayı öğrenirlerse mükemmel uyumlu ilişkileri olabilir. Her ikisinin birbirine öğretecek o kadar çok şeyi var ki, birleştiklerinde harika bir takım oluşturabilirler. Balık, Koç'un biraz rahatlamasına ve başkalarının duygularını dinlemesine yardımcı olabilirken, Koç Balığa sudan dünyaya çıkmayı ve gerçek başarıya götüren riskleri almayı öğretir. Koç her ne kadar düşünmeden risklere dalan bir burç olsa da Balık derin sezgileri ve tam anlamıyla bir insan sarrafı oluşuyla bu riskleri sezgisel süzgecinden geçirmeyi başaracaktır.

Koç burcu kadını Balık burcu erkeği cinsellik uyumu

Koç ve Balık burçları cinsel olarak bağlanmakta ilk başta sorun yaşayabilen iki burçtur. Her şeyin başlangıcı 0 ° Koç'ta ve sonları 29 ° Balık burcundadır. Bu yüzden bu ikilinin cinselliğe bakış açıları farklı olabilir. Koç daha başlangıç odaklı ve dürtüsel olabilirken Balık daha çok sonuç ve orgazm odaklıdır. Bu ikilinin cinsel bağlantıları yeni, henüz evcilleşmemiş ve deneyimsiz olan her şeye yer açan "küçük bir ölüm" gibidir. Cinsel birliktelikten önce birbirlerinin farklı bakış açılarının bilincinde olmaları gerekir. Aksi taktirde bu çok basit ve sıradan bir cinsel ilişki olarak algılanabilir.

YORUMLAR

bottom of page