top of page

Koç burcu kadını Boğa burcu erkeği uyumu

woman24.png

Zodyakta iki boynuzlu hayvan tarafından temsil edilen bu bu iki burç her ne kadar boynuzlarıyla benzerlik gösteriyor gibi görünse de hayatı farklı hızlarda yaşarlar ve çok fazla bireysel farklılığa sahiptirler. Zodyaktaki boynuzlu hayvan temsili tüm işaretler gitmek istedikleri istikamet konusunda inatçı olmalarıyla bilinir. Koç ve Boğa da buna dahil. Fakat, Koç burcu kadını ve Boğa burcu erkeğinin inatçılığı farklı türden.


Koç burcu kadını Boğa burcu erkeği uyumu söz konusu olduğunda bu ikilinin yaşamdaki gidişatı farklılık gösterir. Koç burç aşırı öne eğilen hareket eğiliminde bir burçken Boğa toprağa sabitlenmiştir. Bir Boğa burcu erkeğinin keyfi yerindeyse onu başka bir yöne itelemek hiç de kolay değil. Fakat, Koç burcu kadını sürekli değişim ihtiyacı içinde, yayılmacı, açılmayı seven ve sürekli yeni alemleri keşfetme arzusu içindedir. Bir Koç burcu kadını ve Boğa burcu erkeğinin uyumlu bir ilişkiyi sürdürebilmesi için her ikisi de yaşam hızı konusundaki bireysel farklılıkların bilincinde olmalı ve burada iki ihtimali değerlendirmeliler: Ya Koç burcu kadını yaşam hızını yavaşlatarak kendini Boğaya uyduracak ya da Boğa burcu erkeği yaşam hızını arttırarak değişimlere her an hazırlıklı olacak!


Koç ve Boğa bir aşk ilişkisinde bir araya geldiklerinde bu ilişki Boğa ile temsil edilen sevgi ve Koç tarafından temsil edilen tutkunun doğal bir birleşimidir. Bu ilişki tamamen denge ile ilgili olacaktır. Boğa çok daha yavaş gitmeyi tercih ederken, Koç doğrudan atlayıp her şeyin içine dalmak ister. Bu bir sorun yaratabilir; Boğa, baştan çıkarılmayı ve romantizm yaratmayı sever fakat ilişki de dahil her şeyin yavaş ilerlemesi taraftarı. Aceleci koçun en nefret ettiği şey ise yavaş ilerleyen süreçlerdir. Bir Koç-Boğa kombinasyonu her iki Burç için de harika bir öğrenme deneyimi olabilir. Boğa, Koçun bazı aptalca ve pratik olmayan dürtüleri kontrol etmesine yardımcı olabilir ve Koç Boğanın daha spontane ve maceracı olmasına yardımcı olabilir.

Koç burcu kadını Boğa burcu erkeği ilişki uyumu

Koç burcu kadını ve Boğa burcu erkeğinin ilişki uyumu konusuna gelince, bu ikili yaşamdaki riskleri alma konusunda da farklı yaklaşım gösterirler. Koç burcu kadını tıpkı Tarotun delisi gibi hızlı bir şekilde risk hesabı yapmadan yeniliğe dalma eğiliminde. Boğa burcu erkeği ise tipik bir toprak elementlisi olarak kendini toprağa öyle bir sabitlemiştir ki Koçun onu oradan hareket ettirmek için çok uğraşması gerekir. Boğa aynı zamanda cüsseli bir hayvan ve ağır hareketleriyle ünlüdür. Bu yüzden yaşamdaki diğer konular haricinde Koç burcu kadını Boğa burcu erkeği ilişkisinde de hız sorunu yaşayabilirler. Koç burcu kadını bir sonraki evreye geçiş için can atacak, Boğa burcu erkeği ise “biraz bekleyelim ve görelim” diyecektir.


Ateşli, cilveli ve enerjik Koç burcu kadını aşkta cesur ve risk alan bir kişilik sergileyebilir. Hiçbir şeye düşünmeden dalan bir Boğa burcu erkeği ise ilişkiye dalmadan önce de çok uzun süre düşünmeye meyilli olabilir. Koç burcu kadını meleklerin bile yürümeye korktuğu alanlara korkusuzca açılır, bu bir Boğa burcu erkeğini rahatsız ve huzursuz edecektir. Aynı zamanda Koç burcu kadını hareket etmesini bastıracak herhangi bir direnişi “özgürlüğe müdahale” olarak algılayacaktır. Oysaki bu bir Boğa burcu erkeği için yalnızca koruma içgüdüsüdür. Savaş tanrısı Marstan enerjiler alan Koç burcu kadınları aynı zamanda yaşamda çok iyi savaşçılardır ve özgürlüklerine gelecek her müdahaleye karşı savaşmak konusunda oldukça iyidirler. Bir Boğa burcu erkeğinin Koç burcu kadınını gitmek istediği bir yönde engellemesi hiç kolay olmayacaktır.

Koç burcu kadını Boğa burcu erkeği aşk uyumu

Koç burcu kadını ve Boğa burcu erkeği bir aşk ilişkisinde bağlandığında eğer bireysel farklılıkların bilincinde olurlarsa tutkuyla sarılarak kök salmaya başlayabilirler. Aksi taktirde bu iki boynuzlu yaratık boynuzlarını birbirleriyle çarpıştırmaya karar verirler ve büyük çatışmalar yaşarlar. Önlerinde iki seçenek var: ya bireysel farklılıkları kaynaştırarak mükemmel harmoni elde edecekler ya da bu farklılıkları çatıştırarak ilişkiye zarar verecekler. Hangisini seçeceklerine bağlı olarak ilişkileri devam edecektir.


Zodyakta birinci evin enerjilerini alan Koç burcu kadını ateş elementiyle temsil edilir ve yaşamındaki her şeyi başlatıcı olma eğilimindedir. Bu onun ilişkileri için de geçerli. Boğa ise tipik bir toprak elementi işareti olarak meyve verme zamanına odaklanmıştır. Onun için ilişkilerin de faydalı ve meyve verici olması gerekir. Boğa burcu erkeği zararlı ve çok çatışmalı ilişkilere girme taraftarı değil. Her ikisi de bahar işaretleridir, ateşli ve yaratıcıdır. Bu ikili birbirini anlayabilirse kazanan bir kombinasyon oluştururlar. Fakat Koç burcu kadını Boğa burcu erkeğini rahatlık ve konfor alanından çıkarmak için fazla diretmemeli, Boğa burcu erkeği ise Koç burcu kadınının dürtüsel hareketlerini çok baskılamamayı öğrenmelidir.

Koç burcu kadını Boğa burcu erkeği cinsellik uyumu

Birbirine zıt iki gezegen Mars-Venüs tarafından yönetilen bu iki burç yatakta zıtların uyumunu birleştirebilirlerse fiziksel hazzın tadını çıkarırlar. Her iki gezegen de fiziksel ilişkilerle bağlantılıdır ancak seks söz konusu olduğunda her ikisinin de nihai hedefleridir. Koç, basit bir içgüdü, türlerin devam etme ihtiyacı ve genetik materyalin bir sonraki nesle aktarılmasıyla yönlendirilir. Öte yandan, Boğa tamamen memnuniyetle ilgilidir. Tüm cinsel deneyim boyunca kendilerinden zevk alınıyorsa orgazmı o kadar önemli bulmazlar bile. Boğa burcunu tatmin etmek için sekse duygusal olarak dahil olmanız, aynı zamanda nazik ve tutkulu olmanız ve seks sanatına biraz zaman ve çaba harcamaya istekli olmanız gerekir.

YORUMLAR

bottom of page