top of page

Koç burcu kadını iş hayatı

woman24.png

Koç burcu kadını yüksek liderlik vasıflarına sahiptir ve bu özelliğini iş yaşamında da mutlaka sergileyecektir. Koç kadını iş hayatında yönetmeyi sever fakat emir almaktan nefret eder. Genellikle yaratıcılığını, liderliğini ve yönetici ruhunu kullandığı işlerde başarılıdır. Koç kadını grup çalışmasında alt kademe işçisi ya da emir almak zorunda olduğu işleri yaptığında mutlu olamaz. Koç burcu aynı zamanda bir projeye fikir babalığı yaptığında ya da bir projenin kurucusu olduğunda iş hayatında başarılı olur.


Koç burcu kadını iş yaşamında da ani değişiklikler yapabilir. Aniden işten çıkmalar ya da kariyer değişimi konularında ani kararlar vermesi bazen büyük fırsatları yakalamasına sebep olacağı gibi bazen büyük hatalar yapmasına da sebep olabilir. Koç burcu kadınının bir gün işe gidip akşam olmadan “ben işten çıktım” diye eve gelmesi de çok rastlanan bir durumdur. Ya da onun bir anda “ben artık şu kariyerde ilerlemeye karar verdim” demesi normal karşılanmalıdır. Kısacası, koç burcu kadını yaşamının her alanında olduğu gibi iş hayatında da kimseye sormadan ani kararlar vererek herkesi şaşırtabilir.

Yönetici gezegeni mitolojide savaş tanrısı mars olmasından dolayı koç burcu kadınının iş yaşamı çatışmalı, rakipleriyle mücadeleli ve kavgalı geçebilir. Fakat koç kadınının yenilgiye ya da kariyerde koltuk kaptırmaya hiç ama hiç tahammülü yoktur. Yine de iş yaşamında bu gibi durumlarla sıkça karşılaşabilir ve bu onu çileden çıkarır. Koç burcu kadını aynı zamanda aşırı dominanttır ve kendinden üst rütbede olan kişilerle iş yaşamında sıkça çatışmaya meyilli bir burçtur ve bu yüzden ani iş kayıpları yaşayabilir.


Koç burcu kadını bir organizasyonu yönetmeye bayılır fakat çarkın ufak bir parçası olup çarkın işleyişine ayak uydurma konusunda hiç iyi değildir. Onun çokça iş yaşamında verilen emri ya da görevi yerine getirmektense bildiğini okumasından şikayet edilir. Özgürlüğüne zodyakta en düşkün burç olan koç burcu kadınının en nefret ettiği şey bir işi kendi istediği gibi değil başkasının istediği gibi yapmaktır. Bu yüzden onun kendi başına yaratıcılığını sergileyeceği mesleklere yönelmesi tavsiye edilir.

Tüm bunların yanı sıra aşırı derecede enerjik bir burç olan koç burcu kadını monoton işleri sevmez. Masa başı işler ya da her gün kendini tekrar etmek zorunda olduğu sıkıcı işlerde çalışırsa uzun yıllar çalışmaz ve işten çıkar. Değişim gerektiren, sürekli hareket halinde olacağı, kendini geliştirmesi gereken ya da yaratıcılığını sergileyeceği kariyerlerde oldukça başarılıdır. Koç burcu kadını sabır gerektiren işlere asla ama asla girişmemelidir. Çünkü zodyaktaki en sabırsız burçtur ve uzun vadeli planlar yapmakta pek yetenekli değildir. Bir şeyi çok uzun süre belemeyi sevmez onun yerine başka bir göreve dikkati kayabilir.


Gezegeni Marsın etkisinden dolayı koç burcu kadını yeri geldiğinde fevri ve kavgacı olabilir. Fakat kinci değildir ve aniden sinirlenmesinden korkmamak gerekir. Çünkü onun bu ruh hali birden başladığı gibi birden söner. İş hayatında da kavgacılığı ve yarışçı ruhu ortaya çıkar. Sinirliyken münakaşayı uzatmamak ve onun öfkesinin dinmesini beklemek gerekir. Bazı koç burcu kadınları patlamaya hazır bomba gibi olabilirler ve bir anda öfkelenmek onların bir özelliğidir. Ani değişimleri ve çok sık karar değiştirmesiyle ünlü koç burcu kadını bazen sinirli olarak algılanabilir.

YORUMLAR

bottom of page