top of page

Koç burcu kadını Kova burcu erkeği uyumu

woman24.png

Koç burcu kadını Kova burcu erkeği uyumu

Koç burcu kadını Kova burcu erkeği kombinasyonunda Kovanın vizyonu ile Koçun eylem arzusu birleşerek yaratıcı bir bütünlük oluşur. İlişkileri statik olmaktan çok uzaktır fakat rekabetçilik tuzağına düşebilirler. Bu iki ayrı Zodyak işareti özel bir bağlantıya sahip olma eğilimindedir ve iyi iletişim kurmayı başarırlarsa idealist ve coşkulu bir bakış açısına sahip olurlar.


Yaratıcı Koç burcu kadını ve vizyon sahibi Kova burcu erkeğinin her ikisi de heyecan ve yeni deneyimler istiyorlar. Koç burcu kadını Kova burcu erkeğinin ne kadar eşsiz olduğuna dünyaya dair yaratıcı vizyonlarına her zaman hayran kalacaktır. Kova burcu erkeği de Koç burcu kadınından her zaman yeni fikirler alıp bu fikirleri vizyonuyla beslemeye açıktır. Fakat bu burcun dikkat etmesi gereken bir şey vardır : her iki burç da bağımsızlığı ödüllendirdiğinden Koçun sahiplenme eğilimi Kovayı bir kendini koruma taktiği olarak uzaklaşmaya veya kopmaya itebilir. Bireysel farklılıklarının bilincinde olmayı başarırlarsa her iki taraf da, ilişkinin önemli ve güvenli olduğu konusunda birbirlerine güvence verdiği sürece her şey yoluna girecektir.


Her iki burç da geniş ilgi alanlarına sahiptir, bu nedenle zihinsel olarak aktif Kova burcu erkeği fiziksel olarak aktif Koç burcu kadınına yeni maceralar ve yeni seferleri için bol miktarda enerji sağlayacaktır. Ayrıca başladığı işleri bitirmemesiyle ünlü Koç burcu kadını Kova ile kombinasyonundan kendine çok fazla şey katabilir. Bunlardan biri de eski planları tamamlamadan yeni planlara atlamak yerine projeleri stabilize etmek ve tamamlamaktır. Fakat bir konuya çok dikkat etmek gerekir: hava burcu Kova Koçun fikirlerden ve ani yön değişimlerinden etkilenir ancak Koçun can attığı ego-okşama işlerine girmez.

Koç burcu kadını Kova burcu erkeği ilişki uyumu

Koç burcu kadını Mars gezegeni (Tutku) tarafından yönetilir ve Kova burcu erkeği ise karma ve isyan gezegeni Uranüsün enerjileri altındadır. Kova burcu erkeği büyük ve ilerici vizyonunu Uranüs'ten, sosyal vicdanını ve hayırseverliğini Satürnden alır. Öyleyse Mars bu karışıma harika bir katkı sağlayabilir. Savaşçı Mars tüm bu yüce düşünceler ve ideallere tutkulu, doğrudan eylem getirir. Kova burcu erkeği Mars enerjileri altında kalan Koç burcu kadınının dünyasına girdiğinde ondan savaşçılığı ve bu savaşçı ruhu ideallerinin önüne çıkan engelleri aşmak için kullanmayı öğrenebilir.


Bununla beraber Koç bir ateş burcudur ve Kova ise hava burcudur. Hava sinsice ateşi besler, büyütür, yayılmasını ve çoğalmasını sağlar hatta yönlendirir. Bir Koç burcu kadını Kova burcu erkeğinin ruhuyla birleşiminde içindeki potansiyeli çıkarmaya fayda sağlayacak tüm desteği bulacaktır. Kova burcu erkeği Koç burcu kadınının bağımsızlık ihtiyacını karşılayacak tüm karakteristik özelliklere sahiptir ve onun yeni planlar tasarlamasına destek olabilir. Kova burcu erkeği aynı zamanda Koç burcu kadınını entelektüel olarak uyarır ve planlarına düşünmeden balıklama dalmaması gerektiği konusunda savunucu rol üstlenecektir.


Bir ateş burcu olan Koç burcu kadını ile hava burcu olan Kova erkeğinin aşk ilişkisi oldukça göz kamaştırıcı olabilir. Koç burcu kadınının parlaması için bir kıvılcım yetebilir. Kova burcu erkeğinde aradığı enerjiyi bulur. Fakat ilişkilerinde bir paradoks var: Kova, Zodyaktaki en büyük bireycidir ve yalnızca kendi yörüngesinde gider. Koç da aşırı bağımsızlığına düşkün bir birey için asla yönlendirilemeyecektir. Ayrıca Kova deneysel Koç denemeden girişkenlik taraftarı. Koçun ani seçimleri Kovanın deneysel doğasına takılabilir.

Koç burcu kadını Kova burcu erkeği aşk uyumu

Koç burcu kadını Kova burcu erkeği aşk uyumu söz konusu olduğunda karşılıklı iyimserlik, saygı ve taktir ilişkide akıyorsa muhteşem bir kombinasyon oluştururlar. Fakat, eleştirel Kova burcu erkeği Koç burcu kadınının eleştiriyi bazen saldırı olarak algılama ihtimaline karşı dikkatli olmalıdır. Ayrıca düşünmeden her şeye hızlıca dalan Koç burcu kadını Kova burcu erkeğine yönelirken ok aceleci davranabilir. Bu onun yapısında var. Bir Koç burcu kadınının aşırı arzulu ve ilişkiye dalmaya hevesli yapısını Kova burcu erkeği kendisi için yanıp tutuşmak olarak algılamamalı. Çünkü Koç burcu kadını bir ilişkiye nasıl jet hızıyla girdiyse, işler yolunda gitmediğinde de jet hızıyla çıkar.


Bununla beraber kovalar heveslidir ancak bunu gizleme, sakin davranma ve tutkularını kontrol etme yetenekleri vardır. Koçlar ise tam tersi. Bir Kova burcu erkeği size bakmıyor hatta hiç ilgilenmiyor olabilir, bu onun duygularında eksiklik göstergesi değil. Eğer Koç burcu kadını Kova burcu erkeği ile ilişkiye bakış açısı konusunda farklı olduğunu anlayabilirse kazanır. Eğer kendisi gibi dürtüsel ve ani cevap verecek bir partner arıyorsa o partner Kova burcu erkeği olmayabilir. Fakat, yine de bu ikili birbirine çok şey katabilir de. Koç Kovaya girişimciliği, Kova da Koça sabırlı olmayı öğretirse burada kesinlikle bir kazan-kazan durumu yaşarlar.

Koç burcu kadını Kova burcu erkeği cinsellik uyumu

Koç burcu ve Kova burcu arasındaki cinsel temas oldukça ateşli son derece heyecan verici olabilir. Genellikle ikisi birden ani dürtüsel bir şekilde cinselliğe yönelebilir. Bu iki burç genel olarak birlikte iyi etkileşim oluşturur ve her ikisinin de birbirini takip etmek için çok fazla enerjisi olduğu için birbirlerini kolayca desteklerler. Yine de cinsel ve yakın ilişkileri söz konusu olduğunda, duygudan yoksun olabilirler. Bu ilişkide ateş-hava birleşimi sonucu su elementinin eksikliğinden kaynaklanır. Bununla beraber Koç, çok sıcak, yaratıcı duyguları olan tutkulu bir burçtur. Marsın yönettiği bir burç olarak yatakta da savaşçı ve sert tutum sergilenmesi onu kışkırtıcı ve alevlendirici etki yaratabilir. Fakat bazen Koç soğuk, tutkusuz ve yalnızca bir cinsel avcı rolüne de bürünebilir.

YORUMLAR

bottom of page