top of page

Koç burcunun negatif özellikleri

woman24.png

Koç burcunun negatif özellikleri nelerdir?

Zodyak birincisi burç olan Koçun liderlik vasıfları oldukça gelişmiş olsa da bu burca mensup olan kişilerin negatif yönleri de oldukça fazladır. Birinci evin sahibi olması ve Mars gezegeninin savaşçı karakteristik özellikleri bu burca mensup kişilerin yüksek egolu ve kavgacı bireyler olmasına sebep olmuştur. Ateş elementi tarafından yönetilen Koçları tutuşturmak için yalnızca bir kıvılcıma ihtiyacınız var.


Birinci evin sahibi olmaları Koç burcuna mensup kişilerin duygusal olarak gelişmemiş olmalarına yol açar. Tüm haneleri ziyaret etmiş ve sonuncu hanede yer alan Balık burçları ise Koçun aksine tam bir insan sarrafıdır. Koç burcu insanları ilk burç olmalarından dolayı henüz Zodyak turunu tamamlamamış ve diğer karakteristik özellikleri ziyaret etmemiş ruhlardır. Bu onların aynı zamanda diğer burçlara oranla daha saf ve kolay kanan bir kişiliğe sahip olmalarına neden olmuştur.

Bu burcun insanları cesur ve dışa dönük olarak yapılandırılmıştır. Karakterleri gereği düşünmeden ve ölçüp tartmadan bir işe balıklama dalmaya meyilli olduklarından çok kez zarar görebilirler. Koç burçlarının doğuştan gelen bir özgürlük anlayışları vardır ve sınırlar içinde yaşayamazlar. Dışa dönük, yayılmacı ve açılmayı seven zihniyetleri bazen sınırlandırılmış mekanlarda onları baskı altında tutar. Bu yüzden Koç burcu insanları özgürlüklerini ortaya koyamayacakları mesleklerde başarılı olamazlar.


Koç burcu belirli Zodyak enerjilerinden dolayı yapısı gereği aşırı derecede rekabetçi olabilir ve bir yarışmada kaybeden olduğunda aniden parlayabilir. Bu burcun insanlarının en nefret ettiği şey yarışı kaybetmek fakat bundan daha nefret ettikleri şey kaybettikleri yarışta centilmence rakipleriyle el tokalaşmak olacaktır. Kaybeden bir Koç burcu rakibe karşı gizli bir kin tutabilir ve bir sonraki yarışta onun işini zorlaştıracak bir hamlenin planını yapabilir.

Koçun rekabetçi yapısı onu mükemmel bir savaşçı ve spor rakibi yapar. Fakat, zodyakta birinci evden aldığı enerjiler onu aynı zamanda hiperaktif yapmıştır. Koç yavaş ilerleyen hiçbir şeye uyum sağlayamaz. Yavaş burçlarla uyumunun düşük olmasının yanı sıra iş yaşamındaki sabırsızlığı ve yavaş ilerleyen bir sürecin sonun bekleyememesi onun negatif özelliklerindendir. Koç belki mükemmel bir tetikleyici ve en güzel başlangıçları o yapar fakat onun bu sabırsızlığı yüzünden Koçun başlattığı işlerin nasibini başka burçlar yer.


Zodyakta Koçun sahip olduğu birinci ev aynı zamanda kişiliğin şekillendiği “kimlik yapısı” evidir. Burada çocuk gelişimi ve çocuğun kişiliği oluşur. Bu yüzden Koç burcu insanları dünyayı yalnızca kendi kişilik yapılarına göre görürler, aşırı derecede bireyseldir ve benmerkezci düşünürler. Yaşamın kurallarını kendileri koymak isterler ve herkesin bu kurallara göre davranmasını beklerler. Benliklerine çok odaklı olduklarından yaşamlarındaki tüm alanlar onların benliğinin gölgesinde kalabilir. Koç burcunun birinci evden aldığı enerjiler onu aynı zamanda kişiliğine karşı gelen tüm yapıcı eleştirilere karşı zaman zaman saldırganlaştırabilir.

Koçun birinci evden aldığı enerjiler onu aynı zamanda çok fazla “tetikleme” odaklı düşünme tarzına iter fakat tetiklediği şeylerin sonuçlarıyla ilgilenmez. Koçun başlattığı her iş sonuca ulaşmaz ya da koç burcu insanları içine girdikleri bir işin sonuçlarını ölçüp tartma konusunda iyi değillerdir. Çok fazla yaratıcı fikirleri olan koç burcu insanları bu yaratıcı fikirlerden sağda solda bahsettiklerinde fikirlerinin çalınması ya da kopyalanması tehlikesiyle çok karşılaşırlar. Çünkü koçun düşünüp ilk adımı attığı ve bitirmeden bıraktığı bir projeyi bir başkası bitirebilir ve altına başarı imzasını atabilir.


Ruhsal alemden fiziksel aleme geçiş kapısı Zodyakta Koç burcunun giriş noktası ile balık burcunun çıkış noktası olan çizgidir. Burada big-bang enerjileri bulunur ve zodyakta en yüksek enerjinin toplandığı noktadır. Bu yüzden Koç burcu insanları sürekli ileri atılma eğiliminde ve bir yöne hareket etme konusunda oldukça sabırsız insanlardır. Dünyanın dönüş hızı bile onların hızına yetişemeyebilir. Herkesin ve tüm süreçlerin çok yavaş olduğunu düşünürler. Bu yüzden koç herkesin önünde yürür, diğer burçlar onun gerisinde kalır.


Koç burcu insanlarının aynı zamanda savaş tanrısı Mars gezegeni tarafından yönetildiğini unutmayın. Savaşın yapıcı yönünü kullanıp hedeflerine ve arzularına ulaşmak amacıyla her yönü deneyen bu burcun insanları bazen aşırı çatışmacı olabilirler ve uzlaşmayı zorlaştırabilirler. Egolarının ağır bastığı durumlarda bir Koç burcu bir şeyi kazanacağını bile bile el tokalaşmadan çekip gidebilir. Bu da onların egoları yüzünden yaşamda çok kez kayıp vermelerine sebep olur.

YORUMLAR

bottom of page