top of page

Kova burcu erkeği

woman24.png

Kova burcu erkeği kelimenin tam anlamıyla liberal ve bağımsız çocuktur. Onun yaşamının yegane amacı dünyayı daha yaşanır ve tüm insanlık için daha iyi bir yer haline getirmek. Her zaman düşünceli, her zaman yeni fikirlere hazır. Yeter ki bu fikirler dünyayı daha güzel ve yaşanır hale getirecek projelerin tohumlarıyla ilgili olsun. Bir Kova burcu erkeği her zaman bu doğrultuda harekete hazır.


Kova burcu erkeği her zaman yaratıcı ve orijinaldir. Her zaman dünyayı ya da en azından dünya içindeki kendi küçük köşesini değiştirmeyi be güzelleştirmeyi amaçlayan şaşırtıcı ve yaratıcı çözümler üretir. Entelektüel, insani ve vizyon sahibi tipik bir Kova erkeği genellikle biraz sıradışıdır ve yaşamındaki her soruna çılgın bilim adamının bir dokunuşuyla yaklaşır. Onun eksantrik küçük alışkanlıklarına her zaman hazırlıklı olmalısınız. Onun deneysel yaklaşımlarıyla yaşamayı öğrenmelisiniz.

Kova burcu erkeği özgürlüğüne her şeyden önce değer verir. Aynı zamanda ani karar değişimleriyle yaşamaya alışık olun. Seyahat etmeyi seven bir Kova burcu erkeği örneğin, alışılmadık egzotik ve istikamet dışı bir rotaya bir anda gitmek isteyebilir. O herkesin tercihi sıradan Avrupa turları ya da yolcu gemisi gezintilerini çok fazla “alışılmış” bulabilir. Tüm seçimlerini kimseye özenmeden aniden yapar. O, kelimenin tam anlamıyla bir öncü, asla bir takipçi değil. Fakat bu tüm Kova burcu erkeklerinin seyahati sevdiği anlamına da gelmez. 


Alışılmadık ve yaratıcı Kova burcu erkeği gardırobundan kariyer seçimlerine kadar onunla hiçbir konu konformist değil.

Popüler ve girişken bazı Kova burcu erkekleri herkesi tanıyor gibi görünebilir. Ancak bu, herkesin onu anlayacağı anlamına gelmez. Duyguları genellikle gizlidir ve tepkileri karmaşıktır. Onun dürtükleyici soruları ve çözülemez eylemleri insanları tanımak için oynadığı keşif oyununun sadece bir parçasıdır. Kova erkeği çok sıklıkla size zarf atacaktır ya da bir şey söyleyecektir. Fakat onun asıl amacı soruya verdiğiniz cevaptaki ince bir ayrıntı olabilir. Eğer bir Kova burcu erkeğiyle uzun süreli ilişki yaşamak istiyorsanız onun tuzak sorularına her daim hazır olmalısınız.

Aşk meselelerine gelince bir Kova burcu erkeğinin "Seni seviyorum" dediğini sık sık duymazsınız, en azından geleneksel şekilde veya uygun zamanda. Konformist olmayan doğası, kendisini olağan, geleneksel şekilde ifade etmesine izin vermeyecektir. Diğer erkekler belki aşk yaşamında çiçekler ve çikolatalara sizi alıştırmış olabilir. Kovanın aşk yaşamındaki jestleri hatta evlenme teklifleri oldukça sıra dışıdır. Bir gün yemek yemeye gittiğinizde Kova burcu erkeğinin size üstü kapalı evlenme teklif ettiğini duyarsanız şaşırmamalısınız. Onun jestleri ve evlenme teklifleri her zaman her yerde aniden olabilir. Sinemada, restorantta ve evet hatta lahmacuncuda. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız asla onun kaba ya da bazı kadınların tarifiyle “odun gibi erkek” olduğunu düşünmeyin. Bu sadece onun sıra dışı oluşunun bir sonucu! O bir Boğa ya da Terazi erkeği gibi kalp şeklindeki dekorasyonlarla döşenmiş bir masada evlenme teklif etmiyor olabilir. Ya da bir İkizler ta da Yay erkeği gibi bir seyahat esnasında evlenmeniz gerektiğini vurgulamaz. Onun evlenme teklifinin nereden geleceğini kendisi bile bilmez. Fakat onun bu sıra dışı doğası onun sizi sevmediği anlamına asla gelmez!


Bir erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer klişesi Kova burcu için asla geçerli değil. Hava elementi tarafından yönetilen serebral Kova burcu erkeğinin kalbine de libidosuna da giden yol zihninden geçer. Çok ilginç olsa da bir Kova erkeği bir kadının entelektüel yapısından ya da zekasından tahrik bile olabilir ya da onu çekici bulabilir. O, bir Boğa erkeği gibi ince topuklu ayakkabılar ya da jartiyerle baştan çıkarabileceğiniz erkeklerden değil. Eğer sizin çok zeki ve kendi ayaklarının üzerinde durabilen güçlü bir kadın olduğunuzun farkına vardıysa bu ona çekici gelebilir.

Bazı kadınları onunla ilişkide en çok zorlayan şey Kova burcu erkeğinin hava elementine mensup olmasından dolayı kendisini rüzgarın (zihninin) götürdüğü yerde sıkça bulmasıdır. O asla bir Boğa burcu erkeği gibi sabit değildir. Boğa üzerinde durduğu toprak parçasında rahat ve mutluysa asla yer değiştirmeyecektir. Kovadan da bunu beklemeyin. Çünkü Kova toprakla değil hava elementiyle yönetilir. Fakat, yine de Kova ile ilgili güzel haber şu: o, doğru kadını bulduğunda, rüzgarın onu götürdüğü yerde uçmaktan vazgeçip yerleşik hayata geçmekten oldukça mutludur. Fakat onun kırmızı çizgileri olduğunu asla unutmayın! Değerli bağımsızlığının tehdit altında olmadığından emin olmalıdır, yoksa bir rüzgar gibi kaybolur.


Mutlak karşılıklı özgürlük her Kova erkeğinin hayali. Bu yüzden kendisi gibi bağımsız ve sürekli yön değiştirmeye hazır bir diğer hava taşıyıcısı burçla mutlu ilişkiler yaşayabilir. Su taşıyıcısı bir burç onun değişken enerjisini bloke edebilir ya da hareketlerini yavaşlatabilir. Yine de bu su grubu burçlarıyla asla anlaşamaz anlamına gelmez. Ateş grubu burçlarıyla da ilişkisi oldukça uyumludur fakat Kova bir hava elementli olarak daima ateşi yöneten taraf olacaktır (Aslan bu duruma istisna olabilir). Topraklarla ise işi oldukça zor. Toprak elementi ve hava elementi kaynaşması zor olan iki element olarak daima farklı dünyaların insanları olarak yaşamlarına devam ederler.

YORUMLAR

bottom of page