top of page

Kova burcu erkeği aşk hayatı

woman24.png

En baştan bir şeyi doğrudan ele alalım. Kova burcu sabit bir burç değildir. Asla unutmayın, o bir su taşıyıcısı değil değişken hava çocuğu. Yaşamının her alanında olduğu gibi aşk hayatında da sürekli hareket etme ve değişime meyilli. Fakat bu her zaman kötü bir şey mi? Elbette hayır! Okumaya devam ederseniz onu daha iyi anlayacaksınız.


Kova burcu erkeği tam anlamıyla bir liberal ve bağımsız çocuk. Bu her alanda olduğu gibi aşk hayatında da her zaman böyle. Yönlendirilmeye ya da kısıtlamalara gelemez, şekle sokulamaz. Onu ya olduğu gibi almalısınız ya da baştan hiç almamalısınız. Onun idealleri ve gittiği bir yön var. Aşk hayatı odaklı olmasa da bu asla aşık olmaz anlamına gelmez. Sadece onu gitmek istediği yönden alıkoymamanız gerektiğini anlayın yeter. Onun yaşamının “dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek” gibi bir amacı vardır. Eğer bunu tüm dünya için başaramasa bile kendi küçük köşesinde bu amacına her zaman ulaşır. Aşk mı? O genellikle bekleyebilir!

Dünyayı tüm insanlık için daha güzel bir yer haline getirmeye odaklanmış bir Kova çocuğu bu uğurda adeta bir yaşam yolculuğuna çıkmıştır. İlk başta hiç duygusal olmayan hatta bazı kadınlar için “odun gibi erkek” olarak tanımlanabilen bir Kova burcu erkeği bu amaç uğruna her şeyi, evet bildiniz bazen bir ilişkiyi bile terk edecektir. İlişki her zaman onun için yaşam amacının dışında ikinci öncelik fakat aradığı kadını bulduysa bu çok farklı olacaktır. Yolculuğunda hayatının prensesini de yol arkadaşı olarak daima yanında taşımak ister. Bilmem anlatabildik mi.


Entelektüel Kova burcu erkeği ruhsal boyutun bir yolcusudur. Zihinsel boyutta sürekli yer değiştirme ve değişme odaklıdır. Onun şu anki zihinsel durumuna bakıp asla aldanmayın. Yarın bambaşka bir durumda karşınıza çıkabilir. Çünkü kafasında kırk tilki dolaşır. Sürekli yeni fikirler yeni keşifler peşinde. Peki bunun aşk hayatıyla ne mi alakası var? Çok alakası var. Kova burcu erkeği aşk hayatında da sürekli değişken tavırlar sergileyebilir. Onu bir gün peşinizden deli gibi koşan bir çocuk olarak görürsünüz. Ertesi gün bakmışsınız ki bir rüzgar gibi esip geçmiş, ortada yok! Kim bilir şu anda belki de başka bir partnerin peşinde. Fakat bu kadar da korkmayın. Eğer Kova burcu erkeği aradığı partneri bulduysa orada aracını park eder! O andan itibaren yeni bir partner arayışında olmayacaktır.

Entelektüel ve yaratıcı Kova burcu erkeği yaşamının her alanında olduğu gibi aşk hayatında da oldukça sıra dışıdır. Eğer ondan bir evlenme teklifi bekliyorsanız onun bir Boğa burcu erkeği gibi masayı kalp şeklindeki objelerle dekore edip romantik bir ortamda size evlenme teklif etmesini beklemeyin. Evet böyle bir ortamda size evlenme teklif edebilir, fakat onun evlenme teklifinin yine de nereden geleceğin belli olmaz. Bazen otobüste, bazen trende hatta bir bakmışsınız bir lahmacuncuda. Kova burcunun normları ya da gelenekleri olmaz, onun bu yapısını anlamaya çalışın.


Aşk hayatında Kova burcu erkeğinin eksantrik küçük alışkanlıklarına her zaman hazır olmalısınız. Gezmeyi, keşfetmeyi ve deneyler yapmayı seven Kova burcu erkeği hayatının her alanında olduğu gibi aşk hayatında da böyle tavırlar sergileyebilir. Onun deneylerine alışmalısınız. Bazen size bir zarf atar ya da tuzak bir soru sorabilir. Bunu aslında sizi tanımak için bir deney uğruna yapmıştır. Onun için önemli olan verdiğiniz cevaptaki küçük bir ayrıntı ya da şifre. Aradığı o gizemli kelime ya da şifre verdiğiniz cevapta varsa kazanan siz olursunuz.

Kova burcu erkeğinin aşk hayatındaki kırmızı çizgileri neler midir? En başta özgürlük. Ne yaparsanız yapın ama asla onu aşırı sorularla ya da aşırı kıskançlıkla boğmayın. Kovanın kendisi için çizdiği bir rota var. Eğer onunla bu istikamete doğru gitmek isterseniz sizinle gider, eğer istemezseniz sizsiz yine gider. Asla onu gitmek istediği istikamete ilerlemekten alı koymayın. Bunu asla başaramazsınız. O doğal bir yolcudur fakat bu seyahat etmeyi sever anlamına gelmez. Onun yolculukları zihinsel yolculuklar. Sürekli yeni fikirler peşinde koşar, sürekli zihinsel olarak değişim geçirir. Alışılmadık şeyler peşinde koşmak gibi bir zaafı da vardır. Bazen sizi idealleri uğruna ikinci planda bırakabilir. Sakin olun, bu durum genellikle geçici!


Kova burcu erkeğinin bir su taşıyıcısı olmadığını her zaman hatırlayın. Onu tahrik eden şey bazen anlamsızca çok tuhaf bir şey olabilir. Herkesin baktığı o beyaz tenli kızıl saçlı, ince topuklu ayakkabılar giymiş kadına bakmaktansa Kova burcu erkeği ortamdaki en zeki kadın tarafından çekilmiş de olabilir. Hava tarafından yönetilen serebral Kovanın libidosunun yolu zihninden geçer. Bazen küçük akıl oyunları ya da bir kadının zekasının muhteşemliği, onun kendi ayakları üzerinde durabilen çok zeki bir kadın olması bir Kova erkeğini büyüleyebilir. Çok güzel bir kadın olmaktansa tam anlamıyla bir “çirkin Betty” görünümünde fakat oldukça zeki bir kadın olarak da Kova burcu erkeğini avuçlarınızın içine alabilirsiniz. Fakat, yine de alışılmışın dışında hareketleriyle meşhur Kova erkeğinin ne zaman ne yapacağı asla belli olmaz.

YORUMLAR

bottom of page