top of page

Yengeç burcu erkeği

woman24.png

Yengeç burcu erkekleri duyguları ile alışılmadık bir şekilde temas halinde olabilirler. Bu yüzden iç dünyaları çelişkilerle doludur. Onun içi yumuşak, dışı ve sert bir kabuklu hayvan özellikleri taşıdığını unutmayın. Bu erkeğe dışarıdan baktığınızda sert mizaçlı görünse de iç dünyasında duygusal fırtınalar kopuyor bile olabilir. Onların dışarıdan nasıl göründüklerine bakmayın. Yengeç burcu erkekleri asla göründükleri gibi değillerdir.


Bu iç dünyası yumuşak erkeğin savunmasız iç dünyalarını korumak için sert ve koruyucu kıskaçlara sahip olduklarını unutmayın. Ay tarafından yönetilmeleri onları hem romantik hem de harika ebeveynler yapmıştır. İç dünyaları gibi ailelerini ve hane içinde yaşayanları da korumayı kendilerine görev edinmiş kişilerdir. Bu iç dünyası yumuşak Yengeç erkeği, ailesine ve sevdiklerine yapılan saldırılara karşı bir anda zırhlı bir şövalyeye dönüşecektir. Aşırı derecede savunmacıdırlar ve onların iç dünyalarına girmek hiç kolay olmaz. Önce o koruyucu zırhı hassasça çıkarmayı bilmelisiniz.

Derinden hassas ve kolayca yaralanan bir Yengeç erkeği onu incittiğinizde size bir daha yanlış yapma fırsatı vermeyebilir. Zodyakta kıskaçlı hayvanlardan bir akrep bir de Yengeç vardır. Bunlar yaralandıkları zaman yaralarlar. Her ne kadar en yırtıcı burç Aslan gibi görülse de akrep ve Yengeç burçları hiç ummadığınız anda ve saldırıya uğradıklarını hissettikleri anda sizi yaralamaya oldukça meyilli burçlardır. Bu burçlara ani hareketlerle yaklaşamazsınız. Onların dünyasına girmek için onlara doğru hafifçe ve yavaş adımlarla yürüyün. Bunu yapabilirseniz sadakat ve misafirperverlikle ödüllendirileceksiniz.


Yengeç burcu erkeklerinin aynı zamanda iç dünyaları ve duygusal alemleri oldukça gelişmiştir. Bin düşünür bir söylerler. Duygusal alemlerine aşırı bağlı kabuklarına çekilmiş yaşam sürmeyi severler. Yengeç burcu erkeklerinin evine ve evindeki özel köşesine bağlı olmasının sebebi de budur. Kabuklarından rahatlıkla çıkamazlar. Asosyal olmaya meyillidirler. Her gittikleri yere kabuklarıyla giderler. İç dünyaları iş yaşamında bile onlarla birliktedir. Fakat bu yaratıcı bir şekilde kanalize edilirse iş hayatında ona büyük başarılar getirebilir. Çünkü Yengecin yaratıcılığı sonsuzdur.

Yengeç burcu kabuklu hayvanlardan olmasından dolayı evde vakit geçirmeyi çok sever. Evinin güzel olması ve kendisine ait bir köşe olmasını ister. Evinin yalnızca görüntü olarak değil duygusal ve ruhsal olarak da sorunsuz ve güzel olmasını ister. Hanede yaşanan tüm rahatsızlıklar onu rahatsız eder. Yengecin evinde yaşayan birinin sorunu yengecin de sorunudur. Hanedeki bireylere karşı oldukça koruyucu, kollayıcı ve yardımseverdir. Bu onu aynı zamanda iyi bir ebeveyn yapar.


Yengeç burcu erkeğinin en hoşuna giden eğlence evde yapılan eğlencelerdir. Ev partisi ya da evde sevdikleriyle vakit geçirmek, ailece izlenen filmler ya da oynanan oyunlar Yengecin en büyük hobileridir. Eğer bir Yengeç erkeğine “mutluluk nedir?” sorusunu soracak olursanız verdiği cevap asla para pulla ilgili olmayacaktır. O mutlaka ailevi mutluluğa odaklı bir cevap verir. Fakat, bu yengeç erkeğini tembel ya da para kazanma konusunda beceriksiz yapmaz. O ailenin finansal güvencesine karşı da oldukça hassastır. Yengeç erkeğinin lüks tutkusu yok fakat hanedeki bütün ihtiyaçların karşılandığından emin olmak ister. Temel ihtiyaçları karşılayamayacak kadar az kazanmak bir Yengeç burcu erkeğini rahatsız eder.

Yengeç burcu erkekleri işkolik değildir fakat söz konusu ailenin yaşam seviyesini düzgün bir seviyeye getirmek olursa ev-iş kısır döngüsüne girebilirler. Aileye zenginlik getirmek gibi bir hayalleri olmaz fakat her zaman köşede bir miktar birikim tutmak isteyeceklerdir. Bunu güvence olarak görürler. Bir Yengeç erkeği için aile kendisinden bile önce gelir. Bir Yengeç erkeği çalışma modundayken bazen eşleri ve çocukları ikinci plana düşebilir. Fakat bu Yengecin onları ihmal ettiği anlamına gelmez. Yengeç ne yaparsa ailesi için yapar.


Bir su grubu olarak Yengeç erkekleri sahile yakın evlerde yaşamayı tercih ederler. Nemin az olduğu kıyıdan uzak bir kıtanın iç kesimlerinde olan şehirlerde yaşarlarsa sürekli ruhsal olarak rahatsızlık hissederler. Su ya da suya girmek daima onlara iyi gelecektir. Deniz manzaralı evler daima favorileridir ve deniz manzarası bir Yengeç erkeğinin ruhunu besler ve adeta ona ilham verir. Özellikle yaratıcılığını kullanmak zorunda olduğu bir meslek yapıyorsa bir Yengeç erkeğinin tek ihtiyacı denize bakan balkonunda oturmak olabilir.

YORUMLAR

bottom of page