Akrep burcu

  • Sayısı: 8

  • Elementi: su

  • Cinsiyeti: Dişil

  • Organı: Cinsel organ

  • Astrolojik değeri: Mars

  • Dost burcu: Başak

  • Düşman burcu: Kova

  • Akrep burcunu temsil eden Tarot kartı: Ölüm

  • En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Boğa

  • Yaşam mottosu: Önce aşk, sonra iş!


Akrep burcunun pozitif özellikleri:


Tutkulu, arzulu, iradeli, seksi, sabırlı, gözlemci, duygusal, ayrıntıcı, kışkırtıcı, yenilikçi, savaşmayı bilen, tuttuğunu koparan, kırılgan, nazik, ince, dişi, sezgileri güçlü, adım adım ilerleyen, ince fikirli, bakışları derin, bakışlarıyla karşı cinsi çeken, uzun vadeli planların ustası, amacına adım adım ilerleyen, asla pes etmeyen, uç noktalarda gezen, patlamaya hazır volkan gibi, dikkat çekici, seksle bağlanabilir.


Akrep burcunun negatif özellikleri:


İntikamcı, doyumsuz, saplantılı, şüpheci,  kıskanç, takıntılı, flörtçü, sekskolik, teşhirci, saldırgan, kavgacı, çirkef, aşırı duygusal, sulu gözlü, duygusal alemi fiziksel aleminden geniş, tehlikeli olabilen, sabit fikirli, aşırıya kaçan , kuşkucu, kıskanç, gösterip vermemeyi seven, yenilgiye tahammülsüz, duygularını aşırı belli eden, aşık olunca takıntı yapan, ölümüne saldıran, elindeki kozu kullanan, güzel intikam alan, sekse aşırı düşkün, intikam planı yapan, seksine hayran olduğu partnerin kölesi olan, duygularını kontrol edemeyen.

Akrep burcunun genel özellikleri:

Akrep Burcunun sayısı 8, elementi su, gezegeni Marstır. Ölüm ve gizem evi olan sekizinci evin sahibi olmasından dolayı bu burca mensup kişiler daima gizemli ve anlaşılması zor bir yapıya sahiptir. İç dünyaları dış dünyalarından kat kat daha geniştir. Aynı zamanda yengeç burcu gibi bir başka kabuklu sürüngeni temsil etmesinden dolayı bu insanlar dışarıdan bakıldığında sert ama iç dünyalarında oldukça hassas ve duygusal insanlardır. Onların akıllarından ne geçtiğini bilmek ve anlamak çok zordur.


Eski zamanlardan beri sokmasıyla ünlü bir hayvanı temsil etmesinden dolayı “en tehlikeli burç” olarak algılanan bu burcun insanları aslında aşırı derecede kırılgan ve hassas insanlardır. Fakat onların kuyruğuna basıldığında ya da varlıklarını tehlikeye sokacak bir düşmanla karşılaştıklarında bir anda o hassas ve kırılgan kişiliklerinden sıyrılır ve düşmanı zorlayıcı bir savaşçıya dönüşürler. Düşmanlarını alt etmeyi, adım adım gizlice izlemeyi ve çok iyi bilirler ve hamlelerini düşmanları onları unuttuğunda yaparlar. Düşmanlarında karşı öyle bir intikam hamlesi yaparlar ki düşmanları tarafından asla unutulmazlar. Özellikle aşkta kaybeden bir akrep kadını ya da erkeği kendisini elinden alan partnere büyük bir kötülük yapmaya meyillidir. Uzun vadeli intikam planları yapmakta akrep burcunun eline kimse su dökemez.

Akrep burcunun temsil ettiği organ cinsel organdır. Bu yüzden cinselliğe zodyakta en düşkün olan burç Akreptir. Onun hayatta en sevdiği şey cinselliktir. Yatakta vakit geçirmekten, değişik fantezilerden ve yata oyunlarından hoşlanır. Özellikle bu burcun kadınları gizli teşhircidir fakat genellikle bunu kabul etmezler. Bu burca mensup kişiler cinsellik yoluyla ele geçirilebilir. Karşı cinste cinsel uyumu yakalamışsa ona taparcasına bağlanır. Cinsellik onun yaşam enerjisidir. Flört etmeyi sever ve duygusaldır. Partnerini yatakta mutlu etmek konusunda zodyakta ondan iyi burç yoktur. Yatakta partnerine öyle şeyler yaşatır ki onunla bir kere yatağa giren mutlaka bir daha girmek ister. Cinsellikte doyumsuzdur.

Mitolojide savaş tanrısı olan mars gezegeni akrep burcunun yöneticisidir. Bu yüzden akrep burcuna mensup kişiler kavgaya ve savaşa meraklıdırlar. Her ne kadar duygusal ve hassas olsalar da bir çatışmada çok iyi karşılık verirler ve gerekirse çirkefleşebilirler. Ellerinde düşmanlarına karşı kullanabilecek tüm kartları en iyi şekilde kullanırlar ve en iyi kartı öldürücü hamleyi yapmak amacıyla en sona saklarlar. Genellikle tüm çatışmalarda galip çıkarlar çünkü tavlada bile kaybetmeye tahammülleri yoktur. Eğer yenilirlerse düşmanları kendileri  onları unuttuktan sonra başlarına büyük bir bela gelirse mutlaka  daha önce yendikleri bir akrep burcundan şüphelenmelidirler.

Tüm bu kavgacı kişiliklerinin yanında zodyakta seksapelitesi en yüksek burç akreptir. Gerek kadınları gerek erkekleri onlarda karşı cinsin cinsel dürtülerini uyandıran bir şey mutlaka vardır. Bir akrep burcu kadını bir ortama girdiğinde erkekler tarafından çok kez süzülür. Akrep kadınları genç yaşlarında evlilik vaadleriyle erkekler tarafından en çok kandırılan burçtur. Her erkeğin yatağında arzuladığı o kadın akrep kadınıdır. Akrep erkekleri de aynı şekilde cinsellik yoluyla elde edilebilirler. Fakat bu onların her seviştikleri kadına aşık olacakları anlamına gelmez. Ten uyumu yaşadıkları ve tutkuyla cinsel ilişki yaşadıkları bir kadına bağlanırlarsa gözleri başkasını görmez.

Zodyakta ölüm, yıkım ve değişimin yöneticisi olan sekizinci evin yöneticisi akrep aynı zamanda eski sistemin yok edilip yenisinin kurulmasına en yardımcı burçlardandır. Söz konusu yenilik ve eskiyi sona erdirmek olduğunda akrep burcu o işi devralmalıdır. Savaşçı ve yok etmeye meyilli kişiliği onu aynı zamanda eskiden kalanları temizleyerek yeni sistemin kurucusu olmaya müsait bir burç yapar. Akrep adeta değişmek ve değişime öncülük etmek için yaratılmış gibidir.

Akrep burcunun kadınları da erkekleri de inanılmaz derecede seksidir. Özellikle erkeklerinde kadınları çeken ve marstan gelen bir erkeksi enerji vardır. Bakışları ve gülüşleri cezbeder. Uzaktan bakıldığında her an kavgaya ve saldırmaya hazırmış gibi yürür ve sert bakarlar. Romantiktirler kadınlara ve cinselliğe aşırı zaafları vardır.


Akrep burcu erkeği kolay gözyaşı döker, duygusaldır. Duygularını içinde saklamayı sevmez. Onun için aşk ve seks her şeyden ve özellikle paradan önce gelir. İç dünyası dış dünyasından çok daha büyüktür. Duygusallığına rağmen kızarsa her şeyi silip atar. Duygusallıkta bazen uç noktalara kaçabilir, severse aşırı sever fakat nefret ederse de kendinize gidecek başka bir ülke arayınız! Onun düşmanlığı fecidir.

Akrep burcu Zodiaktaki en seksi burçtur. Kadını da erkeği de çok seksidir. Erkeklerinin yürüyüşlerinde ve bakışlarında kadınları çeken bir şey vardır. Vücutları, duruşları, el kol hareketleri, ses tonları ve bakışları erkeksidir. Sekse aşırı düşkün olan Akrep burcu erkeğinin çılgın fantazileri vardır. Onunla seks yapan kadın onu asla unutamaz. Aldatmaya meyillidirler fakat gerçek aşkı bulduklarınsa asla aldatmazlar. Bu burcun insanlarında marstan aldıkları enerjiden dolayı savaşçılık vardır.

Akrep burcunun savaşçı kişiliği iş hayatında da kendini gösterir. Amacına ulaşmak için bütün rakiplerini alt eder ve birinci olur. Fakat yenilgiye ve kaybetmeye tahammülü yoktur. Hele de birine bir koltuk kaptırdıysa o kişinin ayağını kaydırmak için her hamleyi yapacaktır. Yükselmeyi sever ve alt kademelerden de başlasa mutlaka bir yere gelir. Emir almayı sevmemek gibi bir problemi olmasa da sert uyarıları ve kabaca sunulan istekleri patronundan da gelse sevmez.

Yorumlar:

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.