Aslan burcu

  • Sayısı: 5

  • Elementi: ateş

  • Cinsiyeti: Eril

  • Organı: Kalp, omurga, sırt

  • Astrolojik değeri: Güneş

  • Dost burcu: İkizler

  • Düşman burcu: Boğa

  • Tarot kartı: Güç

  • Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

  • En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: KovaAslan burcu pozitif özellikleri:


Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi


Aslan burcu negatif özellikleri:


Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

Aslan burcunun genel özellikleri:

Aslan burcu zodyakta en güçlü vücut olan Güneş tarafından yönetilen tek burçtur. Astrolojiyle yakından ilgilenen herkes Güneşin gücünü ve önemini bilir. Güneş, içinde bulunduğumuz sisteme adını veren yıldızdır (güneş sistemi). Bunun sebebi, merkezde yer alması ve tüm gezegenleri çevresinde döndürmeyi başarmasıdır. Aslan burcu da güneşin bu karakteristik özelliğinden almıştır.


Aslanı yöneten güneş ona hem ben merkezcilik hem de göz kamaştırıcı olma karakteristik özelliklerinden bir parça sunar. Çoğu insanın Aslan burcunu “zor insan” olarak nitelendirmesinin sebebi aslında güneşten aldığı bu özelliktir. Tıpkı güneş gibi, o hiç kimseye uymaz, kimsenin ekseni etrafında dönmez, hiçbir plan ona uymaz. Her şey ve herkes ona uymak zorundadır. Aslan burcuna nasıl emir vereceğinizi merak mı ediyorsunuz? O işi unutun, Aslan burcu kimseden emir almaz.

Aslan burcu, gezegeni güneşten başka özellikler de almıştır. Çekicilik, güç, özgüven, göz kamaştırıcılık! O tam anlamıyla bir parlak şövalyedir. Tüm bunlar güneşin Aslana sunduğu hediyelerden yalnızca bir kaçı. Hani bir yere girdiğinde bütün gözlerin ona çevrildiği, ağırlığı ve havasıyla dikkat çeken insanlar vardır ya. Onlara burcunu sorduğunuzda muhtemelen size Aslan burcu olduklarını söyleyeceklerdir. Çünkü, Aslan burcuna menzup kişilerin ağırlıkları ve dikkat çekici olmaları ilk göze çarpan özellikleridir.


Aslan burcu tıpkı astrolojik değeri güneş gibi oldukça enerjiktir. Hiç sönmeyen, sürekli parlaklığıyla bize enerji veren güneş gibi Aslan burcuna mensup kişileri de asla yorgun ya da enerjisiz göremezsiniz. Peki onların motivasyonları ne zaman azalır? Hiçbir zaman! Aslan düşse bile hemen geri kalkar ve kaldığı yerden devam eder. Aslan yorulmak nedir bilmez. Her zaman amacına odaklı ve her zaman ihtiyaç duyduğu motivasyona sahiptir.

Fakat, tüm bu özelliklerinin yanı sıra güneş Aslana bazı negatif özellikleri de verir. Parlamak ve dikkat çekmek adeta aslanın ruhunun ihtiyacıdır. Sönük olduğu, dikkat çekmediği ya da ağırlığını koruyamadığı ortamlardan rahatsız olur. Ortamda bir ağır top vardır o da Aslan. Bu onu bazen gösteriş meraklısı yapabilir. Onun kendini gösterme ve parlama ihtiyacı bazen tahammül sınırlarını aşabilir. Hatta bu onun giyim tarzına da yansıyabilir. Gösterişi biraz abarttığında rüküş giyinmesi ya da aşırı dikkat çekici bir aksesuarla ortaya çıkması ihtimali vardır. Partinin en çok konuşanı, en yüksek seslisi ve en çok kahkaha atan çocuğu mutlaka bir Aslandır. Aslan bazen abartı hareketler sergileyebilir fakat yine de sıcak ve eğlenceli bir insandır. Konuştuğu zaman kendini dinletir. Oldukça manyetik ve çekicidir. Her şeyden önce Aslan kalbi tarafından yönetilir. Unutmayın onun yönetici organı kalp. Kalbinin “hayır” dediği hiçbir şeye evet demez.


Aslanı tıpkı astrolojik gezegeni Güneş gibi her şeyin merkezinde yer almak ister. Herkes Koç burcunu bir lider sanabilir. Evet, koç en önde yürüyen çocuktur fakat Aslan onu da yöneten gizli liderdir. Her şeyin merkezinde yer alır ve her şey onun çevresinde döner. Aslandan bir sisteme ya da düzene uymasını asla beklememelisiniz. Çünkü aslan düzeni bile kendisine uydurmanın mutlaka bir yolunu bulacaktır. Çünkü, güneş o kadar güçlü ve ağır bir gezegendir ki hepimizin burcunu yöneten astrolojik vücut aslında güneşin o dev sisteminde onun çevresinde dönen minik bir parçadır. Bu yüzden Aslan burcunu değiştirmeye ya da yönetmeye hiçbir burcun gücü yetmez.

Hiçbirimiz asla gökyüzünde güneşe direk bakamayız. Onun gücüne, sıcaklığına ve çekim gücüne dayanamayız. Güneşin yalnızca bu özelliğini bilerek Aslan burcunun ne kadar güçlü bir yönetme ve insanları kontrol altına alma yeteneği olduğunu anlamalısınız. Aslan burcunu patronu bile tam anlamıyla yönetemez. Bu yüzden toplum içinde “zor kişilik” olarak bilinirler.


Aslanlarda aynı zamanda şımartılma ve egolarının okşanması ihtiyacı vardır. Sürekli övgü beklerler. Övülmedikleri, taktir edilmedikleri ortamlarda fazla duramazlar. Eğer bir aslanı çevrenizde tutmak istiyorsanız onun bu ihtiyacını mutlaka karşılamalısınız. Yoksa Aslan arkasına bile bakmadan gider. Bu hem iş hayatında hem de aşk hayatında geçerli. Aslanı övün egosunu okşayın aksi taktirde onu kaybetmeye hazır olun.

Aslan burcu oldukça sansasyonel ve etkileyici bir burçtur. Gökyüzündeki en parlak cisim tarafından yönetilmesi şaşırtıcı değil. O tam anlamıyla bir soyludur ve soylu muamelesi görmek ister. Asla gururunu incitici ya da onu küçük görücü bir laf etmeyin. Lüks yaşamayı ve pahalı şeyleri çok sever. Ona ucuz bir hediye almak gibi hatayı asla yapmayın. Bu yüzden gösterişten uzak sade birileriyle takılmak istiyorsanız Aslan burcuyla takılmamalısınız.


Tüm bunların yanı sıra Aslan aynı zamanda bir kedidir ve tıpkı kedi gibi hareketleri vardır. Evde onun bir köşesi varsa o köşe onundur. Kendine ait olan şeylere karşı aşırı sahiplenici ve korumacıdır. Rahatına aşırı düşkündür. Konforu ve kanepede uzanmayı sever. Onu rahat ettirecek şeylere tutkuyla bağlanır. Aile hayatında da aşırı sahiplenici ve yöneticidir. Ailede ona söz geçirmek ya da onu yönetmek hiç kolay olmaz.

Yorumlar:

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.