Balık burcu

  • Sayısı: 12

  • Elementi: su

  • Cinsiyeti: Dişil

  • Organı: Ayaklar

  • Astrolojik değeri: Neptün

  • Dost burcu: Boğa

  • Düşman burcu: İkizler

  • Balık burcunu temsil eden Tarot kartı: Ay

  • En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Başak

  • Balık burcunun yaşam mottosu: Son gülen iyi güler!Balık burcunun pozitif yönleri:


Duygusal, hassas, sabırlı, şanslı, insan sarrafı, anlayışlı, merhametli, fedakar, verici, yumuşak, romantik, hayal gücü kuvvetli, idealist, gizemli, sezgisel, telepatik, sınırsız, temiz yüzlü, sonsuz, birleşen , bütünleşen , her şekle girebilen , rafine , hülyalı , evrensel , mütevazi , dünyevi olmayan , duyarlı, uyumlu , iyi kalpli , merhametli , anlayışlı,  iş bitirici, beklemeyi bilen, son gülüp iyi gülen, insanları iyi analiz eden, bir bakışta kimin ne olduğunu anlayan, herkesin güvendiği kimse.


Balık burcunun negatif yönleri:


Dikkatsiz, utangaç, sinsi, intikamcı, aptala yatan, uyuşuk, yavaş, yorgun, monoton, enerjisi düşük, hasta gibi duran, baygın bakışlı, gizliliği seven, kolayca altüst olan, yaşamın gündelik akışına ayak uyduramayan, kararsız, savunmasız, değişken, duyguları aklının önüne geçen, çok düşünen, değişime adapte olamayan, paranoyak, bin düşünüp bir konuşan, duyguları gizli, sağ gösterip sol vuran, aklından ne geçtiğini kimsenin bilmediği kişi, sonuncu olacak gibi durup hep birinci olan, aşırı yavaş hareket eden, sürekli şikayet eden, saf gibi durup aslında hiç saf olmayan, “bu adamdan zarar gelmez” dedikleri kişi.

Balık burcunun genel özellikleri:

Balık burcu 29° ile Zodyak çemberini kapatan en son burçtur. Bu özelliğinden dolayı tüm burçlardan biraz da olsun özellik almıştır. Balık burcunu tanımak ve anlamak bu yüzden zordur çünkü başka burçların özelliklerini de çokça gösterirler. Fakat Balık burçlarında bir özellik vardır ki çok saf ya da temiz yüzlü görünürler. İlk bakışta çok iyi bir insan imajı verirler ve insanların güvenini bu saf ve temiz yüzleri sayesinde kolayca kazanırlar.

Peki Balık Burcu gerçekten de göründüğü kadar saf  mıdır? Hayır, Balık burcu aslında çok zekidir ve tam anlamıyla insanların beynini okuyan bir insan sarrafıdır. Zodyakta koç burcu ilk burç olmasından dolayı çemberdeki hiçbir evi ziyaret etmemiş burçtur. Bu yüzden en saf burç olarak bilinir. Balık ise Zodyak çemberindeki tüm burçları ziyaret etmiş ve hepsini çok iyi tanıyan burç olduğu için tam anlamıyla bir insan sarrafıdır ve en iyi kişilik analizi yapabilen burçtur.


Balık burcunun zodyaktaki en son burç olması onun aynı zamanda beklemeyi en iyi bilen ve en sabırlı burç olmasına sebep olmuştur. Balık asla bir koç kadar girişken değildir fakat başkalarının başlattığı işlerin nasibini yiyecek kadar şanslıdır. Balık daima bir bitiş çizgisine ve ruhlar alemine yakın bir yaşam sürdüğünden hem sezgileri yüksektir hem de yaşamında her an büyük bir başarıya adım atabilecek kadar şanslıdır. Fakat onun ulaşacağı bu başarı aslında başka biri tarafından başlatılmış ya da öncülük edilmiş bir başarıdır. Balık o başarının sadece altına imza atan kişi olur. Balık burcuna mensup kişiler bazen başkasından bir işi devir alarak ufak rötuşlar yapıp kendi başarıları gibi sunma işine çok iyidirler.

Balık burcu Zodyak enerjisinin sonunda ve artık bitmeye başladığı diliminde yer aldığı için en halsiz ve enerjisi düşük burçtur. Bu yüzden bu burca mensup kişiler yavaş yürür, yavaş hareket eder ve yavaş düşünürler. Yaşamları ile ilgili bir karar vermek istediklerinde kararsızlık çıkmazında bocalayabilirler. Onların bu yavaşlığı özellikle koç burcu ve diğer ateş grubu burçları bazen çılgına çevirebilir. Yaşamları hakkında asla hızlı kararlar vermezler bir şeyi hızlı yapmazlar. Onların bu özelliğini değiştirmek çok zordur. Fakat her ne kadar girişimci bir burç olmasa da ona “uyuşuk” diyen herkesten daha başarılıdır. Bunun sebebi başlatmayı çok sevmemesine rağmen bitirmeyi sevmesidir. Koç burcu başladığı işi yarım bırakırken balık hiçbir işi tamamlamadan bırakmaz ve bu yüzden başarılı olma potansiyeli çok yüksek bir burçtur. Bir iş onun kucağına düşmüşse artık o işe “oldu” gözüyle bakılmalıdır.


Balık burcunun yönetici gezegeni denizler tanrısı Neptündür. Bu yüzden Balık burcunun suyla özel bir ruhsal bağlantısı vardır. Deniz görmeyen ülke ya da şehirlerde yaşayamaz, onun için uygun olan deniz manzaralı ya da deniz kokusu duyabileceği bir evde yaşamaktır.  Su onun ruhunun gıdasıdır. Deniz olmayan şehirlerde yaşarsa bunalır, ruhu hastalanır ya da deniz görmek isteyebilir. Bol su içmesi ve suyla temas içinde bulunması onun ruhsal sağlığı için gereklidir.

Aşırı derecede duygusal bir burçtur. Su elementiyle çok içli dışlı olmasından dolayı çok kolay gözyaşı döker çok kolay ağlar. Fakat yine de onun iç dünyası dış dünyasından kat kat daha büyüktür. Her ne kadar duygularını saklayamıyor dışa vuruyor gibi görünse de bazen duygularını çok derin yerlerde gizleyebilir. Bazen onun aklından neler geçtiğini kendinden başkası bilemez.

Tüm bunların yanı sıra saf ve temiz yüzlü balık burcu aslında çok kinci bir burçtur. Sağ gösterip sol vurabilir, aptala yatabilir ya da hiç ummadık bir şekilde bir yarışı başkası kazanacakken bitiş çizgisinde bir balık burcu sürpriz yapıp herkesi şaşırtabilir. Rakip ya da düşmanları onun saf görüntüsünden dolayı ondan bir zarar gelmeyeceğini düşünseler de zodyaktaki en sabırlı burç olan balık çok iyi bir şekilde cephanesini toplar ve düşmanının en zayıf zamanını beklemekte de oldukça sabırlıdır. Kısacası balık burcu bize “son gülen iyi güler” sözünü hatırlatır.

Balık burcu duygusal hayatında da diğer burçlardan farklıdır. Duygusala bağladığı zaman çok gözyaşı döker ve bir aşkı tüm burçlardan daha geç unutur. Genellikle ilişkileri uzun sürelidir. Şıpsevdi değildir ve bir partnere bağlandığı zaman onu bırakmakta zorluk çeker. Hatta aşık olduğu kişiyi takıntı yapmak gibi bir sorunu da vardır. Bazen duyguları mantığının önüne geçebilir bu da onun bir zaafıdır. Balık burcu tam anlamıyla bir aşk insanıdır.

Balık burcu kendisi gibi su grubundan olan Akrep, Balık ve Yengeç burçlarıyla çok uyumlu bir ilişki yaşayabilse de Toprak grubundan Boğa, Başak ve Oğlakla harika ten uyumunu yakalayabilir. Ateş grubu burçları olan Koç, Aslan ve Yayla tamamen zıttır ve birbirilerinin enerjilerini söndürmekten başka bir işe yaramazlar. Hava grubundan İkizler, Terazi ve Kova ile farklı dünyaların insanlarıdırlar birbirlerini anlayamazlar.

Yorumlar:

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.