Boğa burcu

  • Sayısı: 2

  • Elementi: toprak

  • Cinsiyeti: dişil

  • Organı: Boyun, boğaz

  • Astrolojik değeri: Venüs

  • Dost burcu: Akrep, yengeç

  • Düşman burcu: Aslan

  • Tarot kartı: İmparatoriçe

  • En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: AkrepBoğa burcu pozitif özellikleri:


Pratik, güvenilir, sabırlı, iş yaşamında uyumlu, dayanma gücü yüksek, değerbilir, kararlı, iradeli, dikkatli, romantik, azimli, sanatçı ruhlu, sadık, doğaya düşkün, rahatına düşkün, lüks ve konfor sever, doğaya düşkün, koleksiyoncu, evinin güzelliğine düşkün, ailesine düşkün, güzelliğe zaaf, risk almayı sevmez, güzel sanatlara düşkün.


Boğa burcu negatif özellikleri:


İnatçı, sabit fikirli, Esneklikten yoksun, tartışmacı, ağır ve yağlı yemekleri sevme, boğazına düşkün, sabit fikirli, yenilik ve değişime karşı, temkinli, rahatına düşkün, boğazına düşkün, pasif, hoşgörüsüz, güzelliklere ve maddeye önem veren, tembel, yavaş, alışverişkolik, ayağını yorganına göre uzatamayan, markacı, dünyevi zevklere düşkün, aşırı sahiplenen, değişime kapalı, mükemmeliyetçi.

Boğa burcunun genel özellikleri:

Koç burcundan sonra zodyakta karşımıza çıkan ikinci burç boğadır. Bu burcun sayısı 2, elementi toprak, gezegeni venüstür. Yönetici organı boyun ve boğaz olmasından dolayı bu burca mensup kişilerin en sevdiği şey yemek yemek ve muhabbet etmektir. Boğa burcu mensupları bu özelliklerinden dolayı hem çok konuşur ve çok yerler.


Venüs gezegeninin etkisinden dolayı boğa burcu mensupları güzel görünen her şeye aşırı derecede meraklıdırlar. Bu yüzden güzel sanatlara ve estetiğe meraklıdırlar. Genellikle koleksiyoncudurlar. Evlerinin güzel görünmesine önem verirler ve genellikle estetik süs eşyaları bulundururlar. Evlerinde aradıkları: konfor, rahat, güvenlik ve huzurdur. Dağınıklığı ya da pis kokuyu evlerinde istemezler. Tabiatının toprak olmasından dolayı bahçe ve doğaya da düşkündür. Evinin manzarasının güzel olmasını ister. Büyük şehirlerde yaşayan Boğalar genellikle evlerini çiçeklerle ya da doğal süs eşyalarıyla süslemeyi severler. Bu onların toprağa olan bağlarındandır.


Boğa burcunun en büyük zaafı değişimi sevmemesi ve değişime kolay adapte olamamasıdır. Koç burcuna mensup bireyler ani yön değişimleri yaparak değişime hızlı ayak uydurma özelliğine sahiptir. Fakat boğa koç kadar hızlı düşünen ve hızlı hareket eden bir burç değildir. Yaşamlarının ilerleyişi ve bazı değişimlere adapte olma hızları oldukça yavaş bir burç olmasından dolayı koç ya da ikizler gibi hızlı burçlarla kurdukları ilişki ya da arkadaşlıklarda zorluk yaşayabilirler. Boğa burcuyla ilişki ya da arkadaşlık isteyen kişi bunun uzun süreli olmasını istiyorsa onların bu yönünü anlamalıdır.

Toprak elementine mensup olmasından dolayı boğa burcu ayaklarının yere sağlam basmasını ister. Dolayısıyla riskli bir işe koç ya da ikizler burcu gibi balıklama dalmayacaktır. Onların bu özelliği bazı kişiler tarafından uyuşukluk ya da tembellik olarak algılansa da bu boğanın bir nevi kendine has bir düşünme sürecini yansıtmasıdır. Koç burcu önce hareket edip sonra düşünen ve aşırı derecede hızlı bir burçtur fakat boğa önce bir kere düşünür, sonra  bir daha düşünür hatta bir kez daha düşünür ve tam olarak emin olduğunda harekete geçer. Bu yönleri birçok burçla ilişki ve arkadaşlıklarında sorun yaşamasına sebep olur.


Boğa burcuna mensup kişiler rahatlarına düşkündürler ve kıt kanaat yaşamaktan hoşlanmazlar. Aynı zamanda lüks ve konforlu yaşama olan düşkünlüklerinden dolayı kazandıklarından çok harcama riski boğa burçları için daima vardır. Yüksek standart yaşam tarzını severler ve markaya düşkün olurlar. Ucuz duran ya da ucuz görünen hiçbir şeyi almamayı tercih ederler. Yedikleri yemekte bile kalite ararlar ve yemeğin güzel sunumuna önem verirler. Bu yüzden kazancı az olan boğa burçlarının maddi açıdan işi zordur.

Yine toprak elementinin etkisinden olsa gerek boğa burçları tüm burçlar içinde en inatçı en sabit fikirli ve düşünce tarzını en zor değiştiren burçtur. Bir şeye inandılar mı fikirlerini değiştirmeleri mümkün değildir. Onların bu sabit durmayı seven, katı ve değişmez yapıları aşk hayatlarından iş hayatına kadar yaşamlarının tüm alanlarında etkisini gösterir. Onlarla bir tartışmaya giren asla boğanın fikrini değiştirmeyi ummamalıdır. Çünkü boğayla yapılan tartışmanın sonu yoktur. Bu tartışmalar genellikle sonlandırılmadan kapanır ya da karşı taraf tartışmayı daha fazla uzatmamalıdır.


Boğa burcu katı tabiatlardan toprak elementine ait bir burç olmasından dolayı iç dünyasını dışa yansıtmaz. Bazen aşırı derecede duygusallardır fakat kuru tabiatlı olduklarınsan asla gözyaşı dökmezler ve onların bu içlerindeki hassas kişilik dışardan bakıldığında anlaşılamayabilir. Boğanın o sert görünümlü yapısının arka planında aslında yumuşak ve kırılgan bir ruh vardır. Bazen bir boğa burcu aşık olduğunu bile belli etmeyebilir ya da onun kalbinin kırıldığı dışarıdan bakıldığında anlaşılamayabilir.

Toprak elementinin etkisinden dolayı boğa burcuna mensup kişiler dünyevi zevklere, paraya ve konfora düşkündürler. Paraya tapmazlar fakat maddiyatçıdırlar. Para onun için bir amaç olmasa da başarı ölçüsüdür. Para kazanmayı bilen insanlara saygısı vardır ve onları başarılı bulur. Genellikle boğa burcu mensupları için para bir başarı ölçütüdür. Kendisi de maddi başarı için gerekli adımları atmayı sever. Ucuz hediye almayı sevmedikleri gibi kendileri de kimseye ucuz hediye almazlar.

​​

Boğa Burcuna mensup kişiler iş hayatında aşırı girişken değildirler fakat yine de kendilerine verilen görevi başarırlar ve tuttuklarını koparırlar. Bazen başkasının başlattığı bir işi tamamlayarak başarıya ulaşır ve takdir kazanırlar. Tek başlarına çalışmaktansa grup halinde çalışmayı severler. En başarılı olabilecekleri alanlar moda, sanat ve yaratıcılıklarını görsellikle birleştirecekleri alanlardır fakat diğer iş alanlarında da başarılı olabilirler. Konuşkanlıkları ve cana yakınlıkları sayesinde kendilerini patronlarına ve iş arkadaşlarına sevdirirler. Sonuca ve başarıya odaklı çalıştıkları için lafları değil icraatları konuşur, büyük başarılara imza atarlar. Bir yerde kaldılar mı orada uzun süre çalışmak isterler, sürekli iş değiştirmekten hoşlanmazlar.

Yorumlar:

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.