İkizler burcu

  • Sayısı: 3

  • Elementi: hava

  • Cinsiyeti: Eril

  • Organı: eller

  • Astrolojik değeri: Merkür

  • Dost burcu: Aslan

  • Düşman burcu: Balık

  • Tarot kartı: Aşıklar

  • En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Yayİkizler burcu pozitif özellikleri:


Zeki, uyanık, esnek, değişken, sosyal, sempatik, sevecen, yenilikçi, yeniliklere açık, çabuk kavrayan, bilgili, iletişimde yetenekli, mantıklı, akılcı, konuşkan, sosyal, sempatik, yeniliklere açık , esnek, kolay adapte olabilen, çok yönlü, her işe yatkın, entelektüel, mantıklı, canlı, eğlenceli, hareketli, zamana uyan gençlik dolu, becerikli, bilgiye dayalı ilerleme yeteneği, yazma ve konuşma becerili, elleri hızlı, hızlı klavye kullanan, çabuk, değişime hızlı adapte olan.


İkizler burcu negatif özellikleri:


Sabırsız, dikkatsiz, duygusuz, dengesiz, sinirli, kararsız, dedikoducu, huzursuz , havai , aşırı hareketli, değişken, sinirlerini kontrol edemeyen , yüzeysel, diken üzerinde yaşayan, ayrıntılara dikkat etmeyen, aşırı hızlı, çok konuşan, sakar, ellerini çok yaralayan, havalı, sinsi, sözünde durmayan, unutkan, daldan dala konan, konuşmayı sevip dinlemeyi sevmeyen, konuşurken sözü kesen, dengesi bozuk, bir öyle bir böyle, çift karakterli, maskeli, aniden karar değiştirebilen, kolay unutan.

İkizler burcunun genel özellikleri:

İkizler burcu Zodiakta değişime en hızlı adapte olan ve yeni şeyleri denemekten korkmayan bir burçtur. Hiç alışık olmadıkları bir ortama bile girseler o ortama çok çabuk ayak uydurur oranın bir parçası gibi olurlar. Risk almaktan korkmazlar kabuklarının dışına çıkmayı severler. Gezmeye, seyahat etmeye ve partilere düşkünlerdir. Kalabalığı severler ve nerede bir toplantı ya da grup eğlencesi varsa orada mutlaka bulunmak isterler.

​​

İkizler burcuna mensup kişiler halkla ilişkiler alanında başarılı olabilirler. İş hayatında her duruma ve değişikliğe kolay adapte olurlar. Aynı anda birden fazla işle ilgilenme konusunda çok iyidirler ve hatasız bir şekilde bütün projeleri tamamlarlar fakat iş hayatında ani karar değişiklikleri ve bir oraya bir buraya zıplama isteklerinden dolayı bazen başladıkları projeleri bitirmektense bir yenisine geçerler. Sevdikleri işi yapıyolar ise çok mutlu olurlar ve çok enerjik bir şekilde çalışırlar, hatta sevdikleri işlerde mola verme gereği bile duymadan çalışabilirler.

Bu burca mensup kişiler hep hareket halinde olmayı severler ve yerlerinde durmazlar. O kadar enerjik ve hareketlidirler ki bazen mola vermeyi bile unuturlar. Özellikle elleri ve kollarıyla yaptıkları işlerde çok hızlı beceriklidirler, hızlı öğrenirler, hızlı klavye kullanırlar ve elle yaptıkları iş her ne ise çabucak bitirirler. Bazılarının güzel sanatlara yeteneği vardır bazısı da iyi yemek yapar fakat biraz aceleci ve dikkatsizdirler elleri ve kollarından ufak kazalardan dolayı yaralanma ihtimalleri de vardır. Bazen akılları başka yerde elleri başka yerdedir, kafaları çok meşgulken önlerine bakmadan çalışırlar.

İletişim gezegeni olan Merkürinin etkisinden dolayı İkizler burcuna mensup kişiler iletişimle ilgili konularda iyidirler. İnsanlarla iletişimleri iyidir ve konuşarak etkilemeyi de başarırlar. Kelimelerle oynayarak konuşurlar ve ağızları iyi laf yapar. Genellikle hızlı konuşurlar. İkna kabiliyetleri oldukça yüksektir, güler yüzlü ve sıcakkanlıdırlar. Kendilerini sevdirmeyi bilirler. Eğlenceli kişiliklerdir ve çevrelerindeki insanlara da hoş vakit geçirtirler. Sürekli yeni arkadaşlar edinmeyi çok severler. Konuşurken bir konudan başka konuya dalarlar, konuşacakları hiç bitmez. Bazen ortamda bulunan herkesten daha fazla konuşur diğerlerine konuşma fırsatı bile bırakmazlar.

Elleriyle yaptıkları bütün işlerde çok iyi ve başarılıdırlar. Gezerek ve konuşarak yaptıklarında da iyidirler ve bu yüzde satış temsilciliği gibi işler İkizler burcuna uygundur çünkü ikna kabiliyetleri iyidir. Zekilerdir ve iş hayatında çok hızlı öğrenir hemen işin ustası olurlar. Onlar için çıraklık dönemi çok çabuk atlatılacak bir dönemdir fakat kendilerini geliştiremedikleri ve hep aynı şeyi yaptıkları işlerde çok çabuk sıkılırlar ve büyük bir ihtimalle iş değişimi isteyeceklerdir.

​​​​

İkizler burcuna mensup birini etkilemek için gezmeyi sevmeniz ve entelektüel olmanız gerekmektedir. Özellikle ikizler burcu erkeğini etkilemek için seksi olmak, ince topuklu ayakkabı ya da kırmızı oje sürmenize gerek yoktur. İkizler daha çok bir partnerde kafa yapısının uyuşmasına ve beraber hoş vakit geçirmeye bakar. Eğer ona bu konuda uyuyor iseniz sizinle uzun süreli ilişki yaşamaktan çekinmez. İkizler erkeği için elbette güzellik ve bakım önemlidir fakat bir ilişkide ilk baktığı şey değildir. Fakat asla unutulmaması gereken bir şey de İkizler burcu hayatın her alanında olduğu gibi aşkta da çok çabuk ve ani yön değişimi yapabilen bir burçtur. Bugün sizden etkilenmiştir fakat yarın birden ilgisi başka birine aniden kayabilir.

Ona en uygun burçlar ateş grubunun burçları olan Koç, Aslan ve Yaydır ve bununla beraber diğer hava grubu burçları olan İkizler, Terazi ve Kova ile de ortak zevkleri ve paylaşacağı şeyler çoktur fakat anlaşma zorluğu çekecekleri ise su grubundan Akrep, Balık ve Yengeçtir. Bu üç su grubu burcuyla ilişkisinde ayrılık olma ihtimali yüksektir çünkü birbirlerini asla anlayamazlar, farklı dünyaların insanlarıdır.

İkizler burcunun tabiatı hava gezegeni Merkürdür. Bu burca mensup kişiler burcun sembolünden de anlaşıldığı gibi çift karakterlidirler. Bir uçtan diğer uca aniden gidebilirler. Ağlarken gülebilir, kızgınken birden neşelenebilirler, iyiyken kötü olabilirler.


Bu burca mensup kişiler hareketlidirler, yerlerinde durmayı sevmezler. Aşırı derecede hızlı ve aktif yaşamları vardır. Hatta onların bu hızına yetişmek bazıları için mümkün olmayabilir. Aslında onların bu hızı etkisi altında kaldıkları Merkür gezegeninden kaynaklanmaktadır. Merkür tüm gezegenler içinde en hızlı olanı hatta güneş çevresindeki bir yıllık turunu sadece 88 günde tamamlayan bir gezegendir. Dolayısıyla ikizler burcu insanlarının hızı yaşamakta olduğumuz dünyaya göre biraz fazladır. Bazen onların bu hızlı yaşama arzusu iş hayatında aşırı sabırsızlık ya da acelecilik olarak algılanır.


İkizler burcuna mensup kişiler aktif yaşamayı, gezmeyi ve aktiviteleri sosyalleşmeyi yeni arkadaşlar edinmeyi severler. Entellektüellerdir, konuşmayı severler ve her konuda mutlaka söyleyecekleri bir şeyler vardır.  Aceleci ve sabırsızdırlar, hızlı düşünür, hızlı konuşur ve hızlı hareket ederler. En nefret ettikleri şey beklemektir. Bazen gerektiğinde de sinsi ve fırıldakçı da olabilirler. Ortama ve mekana uyum sağlamayı bilirler.

Yorumlar:

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.